CHC Galini Sea View- hotelli / Agia Marina

Anuka

Tuoreita kokemuksia ko. hotellista. Kiitos.

14

4648

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OleppasHyvä

      CHC Galini Sea View on hienosti suunniteltu hotelli korkealla Agia Marinan yläpuolella. Hotellista ja allasalueelta avautuvat kauniit näköalat Välimerelle ja Thodoroun saarelle. Majoitusvaihtoehtoja on useita, ja jos perheenne on suuri, voimme suositella perhehuonetta, johon mahtuu jopa kuusi henkeä. Hotellissa on tarjolla kaksi hyvää ateriapakettia: puolihoito tai All Inclusive. Pienimmille lapsille hotellissa on lastenkerho kesäaikana ja "isommat" lapset voivat käydä kuntosalilla, saunassa tai hierottavana.

    • kiinnostais

      Minkä matkanjärjestäjän valikoimissa kyseinen hotelli on. Etsimme perhekunnallemme sopivaa hotellia, ko hotelli herätti kiinnostuksen.

    • jepjpep

      Detus, kuopiosta syyslomalla 2016

      • kreeta46

        Samoin 12.10 Kuopiosta. Puolihoitoon ei vissiin kuulu juomat?


    • greecee

      Agia Marinassa Finnmatkojen Theo-hotelli on myös kiva. Sijainti myös ylhäällä ja hyvät näkymät merelle, huoneitakin tais olla erilaisia.

    • Hani66jjhgh

      On Deturin ja Tjäreborin valikoimissa ainakin.

    • Kivaloma

      Piakkoin myös lähdössä aloittajan kysymään hotelliin. Olisi kiva kuulla kokemuksista, jos hiljattain olette olleet.

    • MHKie

      Eikö kukaan ole lähiaikoina käynyt ko. hotellissa? Minäkin kaipaisin lähiajan kokemuksia, matka tulossa:)

    • Kreetalla1210

      Hotelli oikein kiva ja siisti. Tosi runsas ja monipuolinen buffet. Aamiaisella erikseen munakkaan paistaja ja tuoremehun puristaja tyypit. Illalla pastan, pitzan valmistajat ja lihan leikkaajat. Henkilökunta tosi,tosi ystävällistä. Rannalla oma kaistale tällä hotellilla. Rantatuolit, siistit vessat ja suihkut. Ranta tosi hyvä. Suosittelen.

    • Ipanaton

      Lomamatkojen mukaan kevät/kesä 2017 hotelli on vain aikuisille.

    • RakkaudestaGaliniin

      Aivan ihana paikka, niin hotelli kuin ympäristökin. Hotellilta kaunis näkymä avautuu meren rantaan, joka on muuten ihan lyhyen matkan päässä uima&auringonottoreissuja varten. Hotellilla on useampia uima-altaita (yksi myös sisällä). Siistit ja hyvin hoidetut&huolletut puitteet... huoneet, sängyt puhtaine lakanoineen, pyyhkeet, ravintola, altaat, wc/suihkutilat, rantatuolit, ympäristö jnejne. Ravintola on oikein kaunis ja viihtyisä, ruoat monipuolisia ja maistuvia! Paljon tuoreita salaatteja, hedelmiä, pähkinöitä... Tuoreet munakkaat tirisevät pannulla paistajan toimesta, joita saa pyytää haluamallaan täytteellä. Tuoreet leivät/vastaavat. Herkkupöytä on taivaallinen ja kattaa kaikenlaisia ihania jälkiruokia, kakkuja, leivoksia jne. Suomalaiseen makuun on myös kahvia tarjolla:)
      Henkilökunta on todella mukavaa ja ystävällistä. Ovat iloisia, aitoja, auttavaisia ja asiakaspalveluhenkisiä, niin respassa kuin ravintolassakin ja koko hotellissa.

      En keksi yhtään asiaa, joka lomakohteessa tai hotellissa olisi ollut pielessä tai puutteellinen, voisin mennä jatkossakin ilomielin :) Paras hotelli missä olen lomillani koskaan vieraillut.
      Suosittelen lämpimästi!
      ISOT PLUSSAT !

      • juuentodolekade

        On todella omituista, että mitä enemmän tähtiä hotellilla ja mitä enemmän hintaa niin yläpeukuttelut ovat tolkuttomia. Tuon hehkutuksen perusteella tein haun ja Tjärellä esim. kesäkuussa yksi viikko kahdelta 2500e: mitä järkeä? Joo,joo on varmaan rahaa, mutta siitäkin huolimatta miksi lentää 9 tuntia ja muut odottelut päälle nähdäkseen silti aika perushotellin viikon ajan. Eikö itse paikkakunnalla ole mitään merkitystä, kuten all inc-porukasta saa sellaisen kuvan.


    • Anonyymi

      Meillä viime viikon kokemuksia,,, viidestä tähdestä heti yksi pois, respan aula ja ruokasali on kyllä upeat,, ruoka hyvää ja juomia saa hakea rajoituksetta,, korkeustasoja on tosi paljon ei siis huonohappisille, huoneet on kuluneet sekä ulkoa että sisältä, golfkärry auto ajaa kyllä kadulle porukka sekä sieltä ylös,, ihan kiva peli,, sopii kuski ja viisi henkilöä,

    • Anonyymi

      Minulta miinusta tästä hotellista. Kaukana 5 tähden hotellista, 3 tähteä on oikea arvosana. Lämmintä vettä on saatu kahtena päivänä viidestä ja nekin valituksen jälkeen.
      Paikat on kuluneet ja vesihanojen kanssa on ollut ongelmia. Rantabaarin ruoka myös ala-arvoista.
      Uima-allasalue on hieno. Allas löytyy myös rantapuolen hotellista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      117
      10282
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2201
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1914
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      991
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      983
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe