nyt sipilään kyllästyneet paavolle äänet ja paavo hoitaa hommat kotiin
paavo tulee 1500ääntä puuttuu
cfrtyu
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miten Paavo kykenee maan asioita hoitamaan, kun kannatuskortitkin lasketaan väärin? Ei vaadi mitään korkeampaa matematiikkaa niiden laskeminen.
En yhtään ihmettele sitä, että kannatuskorttien peruuttamisia alkaa satelemaan oikein tulvimalla.
Kepu pettää aina ja varsinkin jalasmökki Väyrynen.
No, niinpä näkyy lasketun väärin. Ei tosin paha virhe, vain noin neljänneksen, kun kortteja olikin 3700 viidentuhannen sijasta. :D
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016080421999617_uu.shtml
Mahdollisilla kannattajakorttien perumisilla ei ole mitään merkitystä, sillä eihän kysymys ole mistään rekisteröidyistä kannattajista, vaan eräänlaisesta mielipidekyselystä, josko kannattaa juuri sillä hetkellä kyseisen puolueen perustamista. Kannattaja saa vastatessaankin olla toisen puolueen jäsen.
Vaikeaa ja tahmaista on Väyrysen puolueen alkutaival. Keväällä jo kerroin, että perin pienissä huoneistoissa hän järjesti tupailtojaan, eikä saanut niihin oikein mediaakaan paikalle.
Juha Sipilä on islamisti ja haluaa räjäyttää Ranskan palasiksi. Niin koraaniväki on uhannut.