Hey whats up guys?

Mikä boogie? Meitsin kultsille anteeks se eiline.
23419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ei siinä mitään. K.päisyytesi on jo normi juttu. Miksi sun pitää olla ääliö? Kuka käskee käydä kiinni kuin sikalimppuun sen varjolla että mua itkettää? Sori vaan mutta aika loukkaavaa että käytät mun paskaa fiilistä keinona yrittää saada seksiä!

Äänestä
  • Älä ny vihottele meitsil. Määhä pyysin anteeks sult jo!

    Äänestä

  • En mä jaksakkaan enää, koska siitä tulee niin painostava olo sisälleni.

    Tänään mietin töissä ihmisen henk.kohtaisia reviirejä. Olen työssä jossa täysin vieraille pitää pölöttää ja osa ihmisistä sitten kertoilee minulle siinä välillä yksinäisyyttään sitten paljonkin hyvinkin henk.kohtaisia asioitaan. Ei kai sitten ole ketään muuta puhekontaktia. Toiset tulee nopeastikin hyvinkin lähelle, siinä samalla ja myös paikassa jossa töissä on usein hyvinkin suuri ihmisvilinä, toisinaan ihan tungos jossa joutuu ehkä hiukan väisteleen ja pujotteleen ihmisten seassa.

    Itselläni on ilmeisesti vähän ehkä suurempi henk.kohtaisentilan tarve kuin joillain muilla. Laskeskelin tuossa itsekseni mittanauhalla että ehkä joku 80-90 cm tuntemattomaan pidän väliä ja jos sen yli tuntematon tulee minua alkaa jotenkin ahdistaan ja hermostuttaan. Tulee jotenkin "vaaran" tunne sisälleni. ns. Valmiustilassa hutmaseen ja puolustautuun fyysisesti.

    Tutumpiin ei sitten olekaan niin suurta välimatkaa ja niihin keihin luotan saa olla vaikka ihan kyljessä kiinni ja olen silti ihan relaax.

    Tuo on hauska koska nuorempana päästin lähemmäksi tuntemattomiakin ja jopa ihan halaukseen asti ilman epämukavaa uhan tunnetta. Elämänkokemuksien myötä tuo tilan ja välimatkan suuruus on kasvanut tuntemattomiin.


    Voisi siis päätellä ettei tuo oma henk.kohtainentilan tarve ole sama vakio koko elämää vaan voisi muuttua ko. ihmisen kokemien ihmissuhde takaiskujen myötä.

    Äänestä

  • Tiäsin ettet sää kauaa meitsil vihottele. Mää salee näin sun veljes eilen! Eiks se oo viäl ihan junnu? Blondi niinku sääki oot? Siäl se sauhuil oli kaupan kulmil.

    Äänestä

  • Joo se on yläasteella. Mistähän röökii saanut? Voi ollakin veljeni tai sitten ei.

    Äänestä

  • Frendit tai mutsis on meitsin veikkaus. Eiks mutsis sauhuttele? Siit kartongist on iisii källii välist.

    Äänestä

  • Voipi olla. Isosiskokin on saattanut ostaa sille. Siis mun pikkusiskon pikkusisko.. fuck.. miten se nyt selkeästi sanotaan. Siis se nuorin siskoistani. Mistä näitä sisaruksiakin oikein tulee ? Miten nämä asiat lausutaan sillai selkeästi kun ei voi puhua etunimillä? Veljeni nuorempana ilmaisi asian ehkä selkeimmin...

    -Minä olin IsoIsoIsosisko

    -toisiksi vanhin meistä oli IsoIsosisko

    -nuorin siskoistani oli sitten isosisko

    kieltämättä veljeni veteli tämän jaon jo ala-asteen ekoilla selkeämmin kuin mä tuossa alussa. Jaottelu on looginen ja ilman nimiä tietää monesko ikäjärjestyksessä kyseessä :D

    Olisko mun pahe sitten "miehet joista äiti varoittaa"

    https://www.youtube.com/watch?v=I5zRPbh1Fas

    Äänestä

  • Eks sää usko et mää oon kunno kaiffari? Kuuntele ny meitsii ku mää tän sul sanon. Saletisti se on näi!

    Äänestä

  • Miesten kootut selittelyt osa 1.

    "En mä mikään pleijeri ole. Ok..Tehdään näin että sä lähdet nyt mun mukaan ja nukut yön mun luona. Mä voin vaikka nukkua herrasmiehenä sohvalla. Mä en koske suhun jos et halua. "

    (niin.. mikä pointti edes inttää kämpilleen jos ei mukamas jotain taka-ajatuksia olisi... Ei mene läpi)


    "ihan totta mä olen ihan kunnon kaveri. Luota muhun. " (rikosrekisterissä ampuma-aserikos, huumausainerikoksia, törkeä pahoinpitely, ryöstö, varkaus. laitonuhkaus)

    (joo.. ihan varmaan kunnon tyyppi. Muuten vaan sohit aseella jne jne )

    "Ok ok..Mä olen silleen puoliksi vaan niinkuin varattu. Avovaimo niin paljon työmatkoilla. Anna nyt edes yksi pusu"

    (siis häh? Millä logiikalla? Miten ollaan puoliksi varattuja? )


    "En mä mikään mustasukkainen ole jos et anna aihetta"

    (niin.. onko se susta muka aihe olla mustis jos kävelen 500 metriä yksin kauppaan ja hymyillen tervehdin kaupankassaa tai on töissä paikassa jossa on miehiä töissä? ok... meillä on näkemys ero siitä mikä on mustasukkaiseksi tekemistä ja aihe mustasukkaisuudelle.)


    Puhuin yleisesti kyllä tuossa edellisessä kommentissa mutta...

    Äänestä

  • "Mä haluan kokata sulle aamupalan tänä aamuna ja siksi me mennään nyt sun luokse ja aamulla tuon sulle aamupalan sänkyyn"

    (hahhah, vai et seksin perässä! Hmmm...mun luokse..?... SÄ OLET VARATTU! Ei mene nyt läpi. )

    Ja tarinahan jatkui niin että sormus oli piilotettuna lompakkoon :D

    Äänestä

Minkä vuoksi tällaiset keskustelut käydään palstalla?

Äänestä
  • Siis mikä pakkomielle jollain nyt on käydä koko ajan Tuomaksen kimppuun? Onko jonkun haaveet kaadettu ja murskattu kun ei ollukaan oikeat henkilöt tällä puolen vai oletko joku ihan randomi?

    Kyllä täällä saa ristot rellestää sairaiden panen 12 vuotiaita juttujensa kanssa, mutta Tuomas otetaan hampaisiinsa siksi ettei kaipaakaan jotain itserakasta bimbo stalkkeria jostain oulusta tai pks-alueelta ja etten minä olekaan mikään m tai s-muija.

    Äänestä

  • OngelmasiOnMikä kirjoitti:

    Siis mikä pakkomielle jollain nyt on käydä koko ajan Tuomaksen kimppuun? Onko jonkun haaveet kaadettu ja murskattu kun ei ollukaan oikeat henkilöt tällä puolen vai oletko joku ihan randomi?

    Kyllä täällä saa ristot rellestää sairaiden panen 12 vuotiaita juttujensa kanssa, mutta Tuomas otetaan hampaisiinsa siksi ettei kaipaakaan jotain itserakasta bimbo stalkkeria jostain oulusta tai pks-alueelta ja etten minä olekaan mikään m tai s-muija.

    En ota kantaa muuhun, mutta huomannut myös saman että sairaimmat jutut jätetään täällä huomiotta. Hyökätään sitten sellaisten perus ärsyttävien, mutta aika viattomien juttujen kimppuun suhteettomalla raivolla. Mitähän sosiaalipsykologi sanoisi ilmiöstä.

    Äänestä

  • Teoriani on että se sama joka täällä ne sairaat jutut kirjoittaa on se pahin viattomampien juttujen kirjoittajien kimppuun hyökkäävä. Ärsyttävää tekopyhyyttä. Vihaan tuollaista pyhimyksen esitystä, kun kulissit huojuu niin että kun vähän puhaltaa niin kaatuu koko feikki paska!

    Äänestä

  • Ihmettelen minäkin, jos on yhteys Irl, miksi keskustella täällä keskenään, kun voisi keskustella kahvikupposen ääressä tai puhelimitse. Ihan uutta minulle. On tämä outo palsta.

    Jollain vain kova tarve kertoa itsestään, luulen.

    Äänestä

  • Juorutaanko sinusta. Voidaan me aloittaa. Mä tiedän paljon salaisuuksia. Petoksia, rikoksia, valheita... jos haluat voidaan pulputtaa sellaisia? Mutta sehän olisi rikos eikö vain? Eikö se ole kohteliasta muita kohtaan ja lempeän luonteen omaista että kertoo vain omista asioistaan ja jättää ne paskan puhumiset muista vähemmälle?

    Aloittajasta en tiedä mutta minulla on aika suuria salaisuuksia muista joita voisin suoltaa suuret määrät tänne aloittaien uskottomista ihmisistä parisuhteissa ihan nimiltä mutta olen itse aika kiva ihminen enkä viitsi olla niin paska. Haluatko sinä olla paska ja puhua enemmin muista kuin itsestäsi?

    Minä valitsen ne omat asiat mieluummin

    Äänestä

  • Ihmejuttuja.nämäkin kirjoitti:

    Ihmettelen minäkin, jos on yhteys Irl, miksi keskustella täällä keskenään, kun voisi keskustella kahvikupposen ääressä tai puhelimitse. Ihan uutta minulle. On tämä outo palsta.

    Jollain vain kova tarve kertoa itsestään, luulen.

    Tietenkin se kuka pettää ketä ja kuinka monen kanssa esimerkiksi voisi olla mojova juorun aihe josta voisi tulla kivat jutut.. Mutta eikö se ole liian likaista ja reilumpaa on puhua vaan omista asioista koska siihen on lupa?

    Eihän ne muiden asiat ja muista puhumiset kuulu minulle tai sinulle eihän?

    Äänestä

  • Ethän sää ton pikku pojun provoomisest ala vihastuun ja laittaa tänne si mitää pettäjälistoja?

    Äänestä

  • En mä viitsi aiheuttaa sellaista sekasortoa. Tiedän ihan liikaa muiden salaisuuksia ja siitä seuraisi monen elämään suuria ongelmia,kaaosta ja itkua jos alkaisin tietojani vuotamaan. Liian monen elämä rikkuisi. Pitäydyn vain omissa asioissani. Ei kuulu mulle rikkoa muiden elämiä ja aiheuttaa harmia. Setviköön itse omat sotkunsa. Mulla on omassakin elämässä tarpeeksi elettävää

    Äänestä

  • MäpitäydynOmissaAs kirjoitti:

    Juorutaanko sinusta. Voidaan me aloittaa. Mä tiedän paljon salaisuuksia. Petoksia, rikoksia, valheita... jos haluat voidaan pulputtaa sellaisia? Mutta sehän olisi rikos eikö vain? Eikö se ole kohteliasta muita kohtaan ja lempeän luonteen omaista että kertoo vain omista asioistaan ja jättää ne paskan puhumiset muista vähemmälle?

    Aloittajasta en tiedä mutta minulla on aika suuria salaisuuksia muista joita voisin suoltaa suuret määrät tänne aloittaien uskottomista ihmisistä parisuhteissa ihan nimiltä mutta olen itse aika kiva ihminen enkä viitsi olla niin paska. Haluatko sinä olla paska ja puhua enemmin muista kuin itsestäsi?

    Minä valitsen ne omat asiat mieluummin

    Ei taida olla kaikki inkkarit kanootissa? Sitä se palsta teettää näemmä joillekin. Eiköhän noi henkkoht asiat tosiaan puhuta ihan siellä oikeassa elämässä eikä täällä palstalla.

    Äänestä

  • Sano se niille jotka puhuu henk. Kohtaukset asiat täällä. Mistä tiedät mikä on totta ja mikä tarua. Kuka vapaa kuka varattu, kuka trolli kuka aito ja ollaanko naapurissa tai ollaanko edes samassa maassa. Täällä pelataan trolli Riston säännöillä. Sinä et tiedä oikeastaan mitään koska kaikki voi olla totta tai osa tai ei yhtään mikään. Joko vituttaa vai pädetkö lisää kovinkin tärkeänä js ylimielisenä sekä katkerana? Sulla on ikävä tapa leikkiä palstan omistajaa. Kusi noussut päähän ja luulet määräileväsi muita

    Äänestä

Hei, antakaa ajatuksillenne hyvä boogie. Voimaanne.. hyviin tekoihin, mielenne taivaisiin ja kielenne puhumiseen tai nautinnon luomiseen. Antakaa kehonne lämmetä keholle, kädet hyväilylle.

Hyvä kohtaa hyvän, paha kohtaa pahan. Hyvä ja paha kohtaa, antakaa hyvälle mahdollisuus.

Äänestä

Hey you Gay.

Its all right. Does your butt hurts. It was very nice anal sex with you. Thank's.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


innostuinliiaksi kirjoitti:

Mikä boogie? Meitsin kultsille anteeks se eiline.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu