Mitä te vähä-älyiset ei uskovat täällä

Muita_rienaatte

Menkää muualle täältä sen herranne perkeleen ja saatananne luokse. Toisten uskovien rukouksiin teidän ei tarvitse eikä pidä puuttua. Rukoilkaa sitä pimeyden herraa ja hänen henkivaltojaan. Mitä te täällä rienaatte niitä jotka uskovat Jeesukseen?

10

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Terv.Mirka

      Älykkäät eivät palvo olemattomia mielikuvitus olioita. Mitä mieltä olet tästä?

      Jumala on satua ja höpötystä niin kauan kuin toisin todistetaan. Eikö se näin mene?

      • ParaskinPuhumaan

        Mitä sinäkään mistään mitään tiedät?
        Todista itse ensin se että jumalaa ei ole olemassa? Et pysty siihen. Sinun mielestäsi me olemme sattumalta täällä ja kaikki syntyi tyhjästä.


      • Terv.Mirka

        Te vain keksitte jumalan jota nyt palvotte. Ette ole koskaan esittäneet mitään todisteita tästä jumalastanne. Nyt vaaditte ateisteilta todisteita ettei keksimäänne jumalaa ole HEH HEH HEH. Jumala on satua ja höpötystä niin kauan kuin toisin todistetaan.

        Maailmassa ei ole ole yhtään sellaista tosiasiaa, mikä antaisi aihetta edes epäillä jumalaa todeksi. Tämä todistaa ettei jumalaa ole.

        Jos jumala olisi totta, niin kyllä se olisi meidän kaikkien tiedossa.


      • Terv.Mirka
        ParaskinPuhumaan kirjoitti:

        Mitä sinäkään mistään mitään tiedät?
        Todista itse ensin se että jumalaa ei ole olemassa? Et pysty siihen. Sinun mielestäsi me olemme sattumalta täällä ja kaikki syntyi tyhjästä.

        Vain mielikuvitus jumalanne voi luoda tämän kaiken tyhjästä. PUUAAAHHHHH ....


    • JumalaanUskova

      Jumalan kieltäminen on suurinta mielettömyyttä!
      Jumala on todellakin olemassa ja niin on myös paholainenkin. Paholainen täällä maailmassa ihmisiä eksyttää ja valehtelee, ettei mitään Jumalaa ole olemassa.
      Jumala on kaiken luonut ja Hänelle on kaikki mahdollista. Jos elämä olisi sattumalta tyhjästä syntynyt, niin eläisimme varsin erilaisessa paikassa, ja todennäköisesti emme olisi edes olemassa. Jos tämä elämä olisi sattumalta tullut, niin miten sitä olisi, ihan vain sattumalta, tullut niin paljon erilaisia eläin- ja kasvilajeja? Sattumalta tänne ei olisi tullut kuin ehkä jotain sammalta ja bakteerit. Sattumalta ei olisi syntynyt tätä kaikkea, mitä maa päällään kantaa.
      Ihminen on etsimällä etsinyt elämää maan ulkopuolelta, eikä ole sitä löytänyt. Sattumaltako tämä on just tänne maapallolle osunut, vaikka noita muitakin planeettoja on. Sattumaltako vain maapallolla on ilmakehä ja näin runsasta elämää? Sattumalta tämä kaikki ei ole mitenkään voinut tulla, vaan kyllä tälle kaikelle on ollut luoja eli Jumala. Se on totuus! Mutta tätähän on teille Jumalankieltäjille turha yrittää päähän paukuttaa, koska te olette saatanan vallassa ja siksi uskotte kaikki ne valheet, joita saatana teille syöttää. Siksi te ette voi edes itse miettiä, että miksi nämä meidän ympärillä olevat asiat ovat olemassa.

      • Hullu sanoo sydämessänsä: "Ei ole Jumalaa". ... Ihmisen oma hulluus turmelee hänen tiensä, mutta Herralle hän sydämessään vihoittelee. Sananl. 20:3.


      • Evoluutio.toimii

        Vain tyhmä voi kirjoittaa kuin sinä. Sinulla ei mitään tietämystä. Lopeta kirjoittelu, se tekee sinusta pellen.


      • Luucifer

        Ole kiltti ja myy tai riko tietokoneesi. En haluaisi enää ikinä lukea mitään noin typerää.

        Et ymmärrä taikka tiedä helvetti vieköön perusbiologiastakaan yhtään mitään


      • Luucifer

        Voi Pentti perkele, sääkin olet niin pahasti aivopessyt itsesi että joutaisit suljetulle osastolle. Häpeä, iso mies.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3315
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      120
      1321
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1265
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      71
      1028
    5. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      1021
    6. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      187
      1006
    7. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      957
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      921
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      66
      900
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      78
      855
    Aihe