Mitä te vähä-älyiset ei uskovat täällä

Muita_rienaatte

Menkää muualle täältä sen herranne perkeleen ja saatananne luokse. Toisten uskovien rukouksiin teidän ei tarvitse eikä pidä puuttua. Rukoilkaa sitä pimeyden herraa ja hänen henkivaltojaan. Mitä te täällä rienaatte niitä jotka uskovat Jeesukseen?

10

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Terv.Mirka

      Älykkäät eivät palvo olemattomia mielikuvitus olioita. Mitä mieltä olet tästä?

      Jumala on satua ja höpötystä niin kauan kuin toisin todistetaan. Eikö se näin mene?

      • ParaskinPuhumaan

        Mitä sinäkään mistään mitään tiedät?
        Todista itse ensin se että jumalaa ei ole olemassa? Et pysty siihen. Sinun mielestäsi me olemme sattumalta täällä ja kaikki syntyi tyhjästä.


      • Terv.Mirka

        Te vain keksitte jumalan jota nyt palvotte. Ette ole koskaan esittäneet mitään todisteita tästä jumalastanne. Nyt vaaditte ateisteilta todisteita ettei keksimäänne jumalaa ole HEH HEH HEH. Jumala on satua ja höpötystä niin kauan kuin toisin todistetaan.

        Maailmassa ei ole ole yhtään sellaista tosiasiaa, mikä antaisi aihetta edes epäillä jumalaa todeksi. Tämä todistaa ettei jumalaa ole.

        Jos jumala olisi totta, niin kyllä se olisi meidän kaikkien tiedossa.


      • Terv.Mirka
        ParaskinPuhumaan kirjoitti:

        Mitä sinäkään mistään mitään tiedät?
        Todista itse ensin se että jumalaa ei ole olemassa? Et pysty siihen. Sinun mielestäsi me olemme sattumalta täällä ja kaikki syntyi tyhjästä.

        Vain mielikuvitus jumalanne voi luoda tämän kaiken tyhjästä. PUUAAAHHHHH ....


    • JumalaanUskova

      Jumalan kieltäminen on suurinta mielettömyyttä!
      Jumala on todellakin olemassa ja niin on myös paholainenkin. Paholainen täällä maailmassa ihmisiä eksyttää ja valehtelee, ettei mitään Jumalaa ole olemassa.
      Jumala on kaiken luonut ja Hänelle on kaikki mahdollista. Jos elämä olisi sattumalta tyhjästä syntynyt, niin eläisimme varsin erilaisessa paikassa, ja todennäköisesti emme olisi edes olemassa. Jos tämä elämä olisi sattumalta tullut, niin miten sitä olisi, ihan vain sattumalta, tullut niin paljon erilaisia eläin- ja kasvilajeja? Sattumalta tänne ei olisi tullut kuin ehkä jotain sammalta ja bakteerit. Sattumalta ei olisi syntynyt tätä kaikkea, mitä maa päällään kantaa.
      Ihminen on etsimällä etsinyt elämää maan ulkopuolelta, eikä ole sitä löytänyt. Sattumaltako tämä on just tänne maapallolle osunut, vaikka noita muitakin planeettoja on. Sattumaltako vain maapallolla on ilmakehä ja näin runsasta elämää? Sattumalta tämä kaikki ei ole mitenkään voinut tulla, vaan kyllä tälle kaikelle on ollut luoja eli Jumala. Se on totuus! Mutta tätähän on teille Jumalankieltäjille turha yrittää päähän paukuttaa, koska te olette saatanan vallassa ja siksi uskotte kaikki ne valheet, joita saatana teille syöttää. Siksi te ette voi edes itse miettiä, että miksi nämä meidän ympärillä olevat asiat ovat olemassa.

      • Hullu sanoo sydämessänsä: "Ei ole Jumalaa". ... Ihmisen oma hulluus turmelee hänen tiensä, mutta Herralle hän sydämessään vihoittelee. Sananl. 20:3.


      • Evoluutio.toimii

        Vain tyhmä voi kirjoittaa kuin sinä. Sinulla ei mitään tietämystä. Lopeta kirjoittelu, se tekee sinusta pellen.


      • Luucifer

        Ole kiltti ja myy tai riko tietokoneesi. En haluaisi enää ikinä lukea mitään noin typerää.

        Et ymmärrä taikka tiedä helvetti vieköön perusbiologiastakaan yhtään mitään


      • Luucifer

        Voi Pentti perkele, sääkin olet niin pahasti aivopessyt itsesi että joutaisit suljetulle osastolle. Häpeä, iso mies.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1104
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      824
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      649
    4. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      616
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      76
      590
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      104
      574
    7. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      54
      547
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      522
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      513
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe