Titta takaisin ja

Titta takaisin ja mielialalääkkeet vapaaksi.
8266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei tarvii pillereitä naurattaa jo ilmankii tää touhulan touhojen toilailu.

Äänestä
  • Tuo idiootti joka leikkii jotain Prota, kysyy ja vastaa itse.
    Käyttänee jotain, joka sekoittanut aivotoiminnan lopullisesti.

    Äänestä

Espanjan Teneriffalla järjestetyssä Starmus-konferensissa puhunut maailmankuulu astrofyysikko Neil deGrasse Tyson suhtautuu skeptisesti siihen, että ihmiskunta jossain vaiheessa saisi yhteyden avaruusolentoihin, kertoo Wired.

Tämä ei Tysonin mukaan johdu siitä, että avaruudessa ei olisi muuta älykästä elämää, vaan siitä, että muut älykkäät elämänmuodot eivät välttämättä ole kiinnostuneita ihmisistä. Se saattaa olla myös ihmiskunnan etu, sillä jos ihmiset eivät kiinnosta kyseisiä olioita, ei heillä ole myöskään syytä vihamielisyyteen.

- Tarpeeksi älykäs sivilisaatio ei olisi ollenkaan kiinnostunut meistä. Se on sama, kuin kävelisit kadulla ja näkisit madon. Vaikka päättäisit, että haluat tappaa kaikki madot, tylsistyisit siihen äkkiä ja menisit tekemään jotain muuta. Paras suojamme muukalaissivilisaatioilta voi olla niiden johtopäätös, ettei Maalla ole älykästä elämää, Tyson sanoo.

Ihmiskuntaa älykkäämmän ja voimakkaamman lajin kiinnostus Maata kohtaan voisi parhaimmassakin tapauksessa olla verrannollinen siihen, miten ihminen suhtautuu villieläimiin.

- Toivon, että tällainen laji tyytyisi luomaan meille jonkinlaisen eläintarhan, jossa me voimme olla onnellisia. Ehkä se eläintarha on juuri Maa, Tyson sanoo.

Tyson esittikin leikkimielisen ajatuksen, että Maa saattaa jo nykyisellään olla valtava eläinpuisto huippuälykkäiden avaruusolioiden huvitukseksi. Tysonin mukaan avaruusoliot saattavat jopa peukaloida ihmiskunnan asioita huvikseen ilman, että me sitä huomaamme.

Äänestä

Paljollakohan titta takasi tulis? Voisko joku kirjoittaa ja kysyä, tällä kertaa suoraan titalle tiedustelut.

Äänestä
  • Kuka nyt tuommoseen " hornankattilaan haluais.

    Äänestä

  • Titta ei tuu takas ennennku uuskepulit hävvii kunthademokratiloesesta pysyvästhi HEHE liian suuri häeriövaekuthus!! HEHE

    Äänestä

Oottako muuten huomanneet pihlajanmarjat alkavat punastua taitaa happamat asiatkin tulla esille!

Äänestä

hih hih hih hih hih

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OlenProo kirjoitti:

Titta takaisin ja mielialalääkkeet vapaaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu