Miksi demonstroit kovuutta ja tylyyttä

netissä? Kompensoitko täällä sitä, että olet saanut takkiin oikeassa elämässä? Kun maailma nujertaa sinua ja työntää kohti kuilun reunaa, täytyy jossain saada iskeyttyä takaisin? Ego vaatii puolustamaan itseään? Viimeiset iskut ennen lopullista tuhoutumista? Joku voi olla tietämättään lähellä tuhoutumista, ja koska hänen alitajuntansa tunnistaa sen, iskee hän takaisin henkensä hädässä.

Jos niin on, niin suosittelen tosiasioiden myöntämistä. Sen jälkeen rauhoittumista ja sitten elämäntapojen muuttamista.
13239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Minä dissosioin tätä aihetta, voi olla että joku kompromissi syntyy.

Äänestä

Ei se sitä ole. Olen vaan niin tottunut taistelemaan.etten osaa enää muuta
:(

Äänestä

Luuloistas opin sua tuntemaan päivä päivältä paremmin.

Äänestä

Tutkin tiettyjä ilmiöitä ja sinä olet yksi tutkimuskohteeni. Älä nyt vaan loukkaannu. :-)

Äänestä
  • Joni ellus nussii jo toista.

    Äänestä

Laita vahinko kiertämään.

Sen uskoisin olevan syynä.

Ajatellaan että miksi joku toinen pääsisi vähemmällä jos itsekkin on kärsinyt.

Äänestä

Enhän vaan osunut oikeaan? Kun olen vaan tutkimuskohde. Näin minut etäännytetään, enkä ole enää vaarallinen. Olen ihan pieni, harmiton, poikaparka....

Äänestä
  • Tarvitsetko happilisää? Se helpottaisi hengitystä.

    Äänestä

Onko tämä joku gallup-tyylinen tiedustelu? Vai jollekin erityiselle?

Äänestä

Se on vaan niin että jos aikaa kuluu liikaa niin jäljelle jää vain ystävyys. En pysty muuttamaan siinä suhteessa itseäni, koska silloin rikkoisin itseni toimiessani vastoin omaa sisintäni. En tee mitään ketään miellyttääkseni, jos en tunne tarvetta siihen. Älä enää kuvittele että olisin tietyssä paikassa yhdenkään ihmisen takia.

Äänestä

Älä ole niin dramaattinen, en todellakaan ole hajoamassa. Kovemmat koulut on käyty läpi. Joku kyllä arvostaa mua sellaisena kun olen, ja näkee sisimpään, niin on käynyt ennenkin. Tätä ei pinnallinen ymmärrä, sulla on muuten aika kovat luulot vaikutuksestasi ihmiseen. Viestisi on muutenkin IKÄVÄ palstalle varsin mauton, kuten sinäkin. Hajuton ja mauton hienohelma.

Äänestä

kokoajan enemmän joltain prosessilta jota työstetään vähitellen. ettei se nyt kuitenkin vain olisi sitä ujoutta...noh voi että jos se sitä on...kuinka sen nyt sanoisi sitten ettei se haittaa.

Äänestä

Vääryyshän se katkeroittaa. Kun on itse aina joutunut haukutuksi pienestäkin ja jopa ilman syytä, mutta joitakin ei haukuta syystäkään .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysymysöhön kirjoitti:

netissä? Kompensoitko täällä sitä, että olet saanut takkiin oikeassa elämässä? Kun maailma nujertaa sinua ja työntää kohti kuilun reunaa, täytyy jossain saada iskeyttyä takaisin? Ego vaatii puolustamaan itseään? Viimeiset iskut ennen lopullista tuhoutumista? Joku voi olla tietämättään lähellä tuhoutumista, ja koska hänen alitajuntansa tunnistaa sen, iskee hän takaisin henkensä hädässä.

Jos niin on, niin suosittelen tosiasioiden myöntämistä. Sen jälkeen rauhoittumista ja sitten elämäntapojen muuttamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu