Pikavippi 100% ilmaiseksi

onnellinen_vippaaja

18

864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vippikeisari

      sitten viellä www.ilmainenlaina.fi (NordCredit/Lainasto Oy)

      • aluntunneli

        Kaikki löytyy listattuna selvästi pikavipit.org (jotka rekisterissä). Tuleehan noita jo vähintään yksi 2 kuukaudessa lisää tätä soittoa..


    • 0koronvippejajeejee

      Montakohan tälläistäkin ketjua on jo? Tämän voisi varmaan poistaa...

    • Vikinginbest

      Vikinlaina on minunkin valintani, sillä minullaq on varaa maksaa vaikka minkälaista korkoa. Vikinglaina, etkä törmää tuttuihin, joilla ei ole varaa.

    • vippiraha
    • keepitsimplia

      Simplia on paras !
      Mää oleen sun simpliaas, mää oleen sun simpliaas, yeaaaaah!

    • Ilmainenneuvo

      Älkää ottako enää yhtään pikavippiä.

      Paitsi jos haluatte kuseen.

    • lainaaja

      Pankistahan saa lainaa 2-3 %: korolla. Ääliöhän se maksaa kymmenkertaista korkoa!
      Näin ne huijarit elävät!

    • Kilpailuttaja44

      Nuo "ilmaiset" lainat on aivan hiton kalliita vanhoille asiakkaille. Fiksumpaa on hakee lainatarjoukset palvelusta https://www.varmalaina.fi

    • kustaan.silmään

      Ilmainen laina...eikö tarvii maksaa takas heh heh buaaah.

      • Tietysti tarvitsee. Sillä lainalla vaan ei ole hintaa. Eli jos lainaa vaikka 1000€ niin maksaa 1000€ takaisin, eikä esim. 1100€.

        Itseasiassa nuohan tosiasiassa maksavat rahaa siitä vipin otosta, koska rahan arvo laskee vähitellen kokoajan, joten sitä tosiasiassa maksetaan takaisin sama määrä vähemmän arvokasta rahaa.

        Tietysti jotkut sitten töppöilevät eikä maksa eräpäivänä ja sitten alkaa toki kuluja tulla paljonkin.


    • vivusfani

      Vivuksen halvin laina vanhoille asiakkaille maksaa vain 3 euroa ja siinä on todellakin kaikki kulut ja korot mukana.

      • Vipstaagen

        Sillä 3 euron maksulla saa vissiin kympin ylihuomiseen saakka. Samalla avaa väkisin 2000 e joustolimiitin johon sortuu kuitenkin kun siitä voi jatkossa lainata vaikka 2000 euroa olemattomalla 30 vrk maksuajalla. Ei mitään järkeä!


      • vivusfani

        Esim. 30 euron laina tästä päivästä joulun yli 27.12. asti maksaa Vivuksella vain 4 euroa.


    • Masamään
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3136
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      73
      2405
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      60
      1424
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1382
    5. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      309
      853
    6. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      845
    7. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      10
      835
    8. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      49
      785
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      757
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      738
    Aihe