Nyt näyttää saavan Ceedin 1,4 bensa farmaria alle 20000 euron. Olen aikeissa vaihtaa nykyisen diesel Ceedin kyseiseen bensiini versioon. Teillä joilla jo on kyseinen auto, niin kysyisin kuinka on toiminut ja millaisia ajomääriä on kertynyt, sekä kulutus myös kiinnostaa. Diesel Ceediin olen ollut erittäin tyytyväinen, mutta ajomäärä on mennyt niin vähäiseksi, että dieselissä ei ole enää mitään järkeä. Lisäksi ajomatkat ovat lyhyitä, niin olen alkanut pelätä myös hiukkassuodattimen menemistä tukkoon ja sitä kautta kallista suodattimen uusimista.
Onko ollut vikoja ?
9
319
Vastaukset
- pelittävätPelit
Ceedit ovat osoittautunee kestäviksi. Ja Ceedin koneitahan on muissakin kioissa ja myös Hyundain puolella. Eli hyviä kokemuksia on ja kattavasti.
Kian bensakone on kestävä. Ei tietysti yhtä kestävä kuin diissel, mutta onhan siinä hintaeroakin. Ja aika hurjasti saa bensakoneisellakin ajella, ennenkuin tarvii miettiä kestävyyksiä. - JEPpulli
edellinen Kia oli 1,4 Proceed. ei mitään vikaa, ainoa puute hieman heikko alavääntö.
- ceediläinen
Kertoisitko millaiset kulutuslukemat olivat 1,4 koneella keskimäärin.
- KiaparastakuuVW
Rioon sopiva kone.Vastaa kaasuun mukavasti
- Kuuluu
Onkohan Joupin Korppela myynyt uuden Kian joka ollu vianetsinnässä jo yli kaksi kuukautta
- trollilanSuuntanro
Piilossapa on vika. Ja piilossa olet sinäkin. Kun et saa sille Korpelalle soitettua. Sehän lähinnä osaisi sanoa......
- ajosneuvos
Omaa bensa ceediäni vaivaa omituinen käyntihäiriö, joka ilmenee ainoastaan kostean sään vallitessa. Kaasua ei kestä painaa vaan täytyy yrittää pintakaasulla edetä. Vuosimalli on 2009 ja kone 1.6 litranen. Muilla samanlaista ongelmaa esiintynyt?
- takuullailmaiseksi
Jos olet oikeasti ongelmissa, niin opi, että käyt takuun turvin merkkiliikkeessä, ottamassa vikakoodit. Jos auto tekee tuommoista, niin se näkyy datassa heti. Tästä netin yli ei oikein pääse kukaan mittaamaan.
- fyyr
Kulutus noin seitsemän litraa satasella.Tarkemmin 7.2l/100km.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986478KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3606024Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602953Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092404Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082075- 1251784
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331208