kukas voitti vuoden vihtahousu kisan sauna festareilla.
vihdantekoo
11
170
Vastaukset
- osta.kiikarit
Vajakeilla oli porttikielto alueelle joten hitaalla sytytyksellä
varustetut alkavat nyt vasta heräillä. Hakalan Simo voitti! Edelliskesän mestari, Mikko Järvenranta, tekee kyllä paremmat vihdat, mutta sääntöjen mukaan hän ei voinut osallistua kesän koitokseen!
- aino.haisee
Rouva kirjoitti horinoitaan koko kisaillan ajan palstalle
joten hän ei ole tänä kesänä vihtaa nähnytkään saati
päässyt saunaan. Käyn Topin mökillä saunomassa lähes joka toinen päivä. Lisäksi saan samalla reissulla rentouttavan hieronnan!
- hierotaan.nenua
RouvaHoikkala kirjoitti:
Käyn Topin mökillä saunomassa lähes joka toinen päivä. Lisäksi saan samalla reissulla rentouttavan hieronnan!
Rouvalla mielikuvitus on laukalla vaikka ratsatamaan
pääsyäkään ei ole koska rouva ei enää uskalla
sosiaaliluukustaan tulla ulos koska opetus on tulossa. hierotaan.nenua kirjoitti:
Rouvalla mielikuvitus on laukalla vaikka ratsatamaan
pääsyäkään ei ole koska rouva ei enää uskalla
sosiaaliluukustaan tulla ulos koska opetus on tulossa.Tarkoitatko, että Viitaniemen suku käy kimppuuni?
- jussi.lyö.kovaa
Rouvalla on jo tavara poikittain ja kohta myös nenu.
- pysy.piilossa
Rouvan mielestä se pelastaa että feikkityyppi tuntee Jussin.
pysy.piilossa kirjoitti:
Rouvan mielestä se pelastaa että feikkityyppi tuntee Jussin.
En ole mikään feikkityyppi.
pysy.piilossa kirjoitti:
Rouvan mielestä se pelastaa että feikkityyppi tuntee Jussin.
Sepon suku on lähtöisin Mansoniemestä. Sepon serkut ovat aikoinaan käyneet koulua Mansoniemessä yhdessä Viitaniemien kanssa!
- suku.on.pahin
Seppofeikki kommentoi vaikka rouva äskettäin väitti
feikin muuttaneen Kauhajoelle ja jättäneen oman
hullun ainon Topille.
Mansoniemessä lienee ollut paljon koululaisia aikoinaan
eikä se turvaa mitenkään suvun kippuun käynyttä
aino kakkasuuta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol6392807Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H252247Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4302179- 892016
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran201829Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe671590- 1281372
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231300Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau271241- 661174