En muuta sanottavaa enää keksi kuin, että kaikki merkit viittaavat siihen, että kohtaamme. Olen perin juurin kyllästynyt esteeseen, mutta olen myös optimistinen. En kylläkään enää tiedä mikä on esteenä jäljellä. Kiitos sinulle kaikista tunnusteluista rakkauden polulla ... katseestasi se alkoi silloin joskus.
Intuitionainen
19
827
Vastaukset
- naiselta
Eipä kestä..no kyllä muistan mistä se alkoi..
- Rakkaan_silmät
Se sinisten silmien katse siellä käytävällä oli todellakin intuitiivistä. Punaisen toppatakin suojista katseli Hän ;)
- Mievaannn
Juu katseesta se kaikki alkoi. Muistan kun kysyit mitä tahdon ja mä tahdon sut. Silloin en tiennyt sitä.
- inhimillinen_olento
Voi nyt vittujen kevät, sanoo lappalainen. Kuule nostradamus, voin kertoa ja tiedätkin sen varsin hyvin, että jos mun naaman eteen tulet niin lätty lätisee. Muuten ihan kuivilla sun rienaamisen ja tungettelun takia, mutta murhanhimoa on jäljellä. Älä psyykkaa enempää toivomaan poismenoasi. Joskus todella toivon, että päätät päiväsi ja se on kylmä fakta.
Sorisori jos heikompia hirvittää moinen lausunto, samaistukaa hetki, niin ehkä se siitä aukenee.Mistäs olet noin tulistunut miehelle? Ehkä tekisi hyvää jos näkisitte niin pääsisit päästämään aggressiot ulos. Ymmärtäisi mieskin sitten anteeksi pyytää kun ensin olisit hieman antanut tulla kiukkua ulos.
Monesti näet pieni naisen purkaus aukaisee miehen silmät. :)- KustaaIII
Tarkoitat täsmälleen päinvastaista ja ei ole tuo sinuun kuuluvaa.
- UneLueurDespoir
Olisikohan aika jo kypsä sille, että voisimme luopua rooleistamme ja kohdata toisemme vain ihmisinä? Olen itsekin perin juurin kyllästynyt tilanteeseen, vaikka en ole vielä luopunut toivosta. Estettä ei enää oikeasti ole edes olemassa, sillä tiedämme molemmat jo, vain rohkeus puuttuu. Olen vanhanaikainen näissä jutuissa ja pahoillani siitä, että joudut ottamaan todellisen riskin, jos haluat tutustua minuun. Kohtaamme kyllä, en vain tiedä milloin.
- Näkemistä
Kissa- ja hiirileikki on uuvuttavaa. Miten kohtaisin hänet silmästä silmään. Aika näyttää, toivon...
- sinullealoittaja
Oletko mies vai nainen? Naisena voisin omia tämän aloituksen..
Kumpa asiat menisikin niin, että kohtaisimme.- Naiselleonviesti
Otsikosta päätellen.
- rinsessap
Olemmeko Narniassa vai mistä ritari ratsastaa? Onhan varmasti valkea ratsu ja ritarilla miekka? Esteellisyys voi haitata...
- intuitionimies
Ole minulle se mies..
Kaikki lähti katseesta..muistatko miten katseella toisiimme naulauduimme. Muistatko, miltä tuntui hetki lähellä..ennen kuin tiemme erkanivat. - Kaikellatarkoitus
Vaikuttava aloitus. Aidon tuntuinen. Ei ole sanoja, vaan jään miettimään . . .
- KohtaamisiaTapahtuuNäet
Ruususen unissa tahtoosi asti. Hän, jota kaipaat. Toivotaan niin.
https://m.youtube.com/watch?v=LC1g189v7rc - Ruusujasaitm
Juups niin me kohdattiin muistelen tässä juuri kuinka ihastuneena uskoin kaiken sinusta. Olit iso pettymys kun ilmi tuli käytöksesi. Et ymmärtänyt tilanettani lainkaan. Olet saanut hyvät naurut minusta. Hyvä kun sait edes hetken leikkiä tunteillani. Ymmärrän että tuo käytöksesi kumpuaa aiemmasta kokemuksestasi. Myönnän olevani katkera tilanteesta. Yritän nyt korjata elämäni uudestaan kuntoon ja kadun hiljaa tapaamistamme. Ei tahdo olla minullakaan enään mitään sanottavaa sinusta. Esteitä on liikaa niin sinulla kuin minulla.
- prinssijollatapoja
Ruususen unissa joku aivan muu kuin sä. Hemmetti et voi jotku olla pikkusieluisia ja katkeria, itseensä käpertyneitä. Ehkä sä tulet sit onnelliseksi noin, helliessäs moisia tunteitas, kuka oletkaan.
- liukgfdrse
Psykopaatit on aika pahoja. Eteski jos on uskonu ittensä sellaiseksi, mut sitten sattuukin aito vastaan :(
- intuitionimies
"Anna minulle hetki aikaa, hetki aikaa miettiä uudelleen. Laittaa sanat oikeaan paikkaan, sanoa mitä todella tarvitsen. Ei mitään liikaa, ei mitään turhaa..
..vain ne sanat jotka sielua ravistaa."
Kuule siis olen jotain ymmärtänyt.. - seintuitiosta
En usko enää satunnaiseen kohtamiseen, tosin en kyllä järjestettyynkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä3511650Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san324589Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa624220Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1543560Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2462792Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1382519Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2201989- 961507
Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3781389Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta201007