Suomen valtamedia on sekaisin!

VoiHelvettiSentään

9

373

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkyyttkkii

      etsivä löytää oikean tiedon. Itse en todellakaan uskoisi iltapäivälehtien juttuihin. Jos jaksaa kaivella, löytää oikean tiedon. Sitten vielä kysut sitä turkkilaisilta ystäviltä niin eiköhän asia tule selväksi.

    • LOLMitäPellejä

      Iltasanomien toimittajat tunnetusti vetävät viinaa kaksin käsin. Eihän tohinassa mitään älykästä synny.

    • Löpsis

      Iltasanomat on aktiivisestiHallituksen kaatotalkoissa is

    • xdddss

      Onko joku nuori toimittaja jota ei oikeasti kiinnosta politiikka, epähuomiossa mitään miettimättä, vetäissyt täysin totuuden vastaisen otsikon vahingossa? Onko toimittajien taso mennyt tällaiseksi yleensäkin?
      Jotenkin tuntuu, että onko työtahti aivan helvetin kova, joten tällaisia lipsahduksia tulee. Tuohan on jo ihan selkeää painovirhettä vastaava tilanne, jota kukaan hereillä oleva ei kirjoita tahalaan.

    • flexipax

      olet niin hertaisena kuin kysyt
      ---siis mitä helvettia ?
      helveti on silloin kun me aloitetaan kavelemään kaduilla paljalla p,,sella ja pimp,,,llä ja ollaan vielä ylpeita sitä,,,,,,,,omasta häirinty,,,,sta,,,

    • gukixa

      kurs to jou,,,

    • Fopp

      Koko maailman valtamedia on sekaisin.

    • Lobetta

      Yksinkertaista lopettakaa niiden tilaaminen ja lukeminen.

    • TeekutsuliikeBoikotissa

      Yle suojelee isoja talousrikollisia ja korruptiohallitusta, joutumasta vastuuseen veroparatiisivuodoista, sukulaistensa rahoittamisesta, vastikkeettomilla yritystuilla, suoraan verokeitaisiin, tuputtamalla kristinuskoa ja Sipilän vaeltelua, uskonnollisten tapahtumaklippien yhteydessä.

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/14927060/yle-tuputtaa-uskontoa-poliitikan-uutisoinnissa#comment-90509275

      Yle:n johto, on jo pitkään käyttänyt ilta-uutisia, uskonnon ja poliitikan yhdistelmään, jolla se tarjoaa kuvaa, että kaikki on kuten ennenkin, eikä uskonnosta ole tullut, sitä kovan äärioikeistopolitiikan välinettä joka se nyt on.

      JSN:ssa on rajoitettu, ihmisten mahdollisuuksia antaa palautetta. Nimettömiä ei kuulemma lueta, pitää olla kuka-kukin-on -tittelit. Näin estetään alisteisessa asemassa olevilta, pääsy valittamaan edellä mainitusta toiminnasta, joka on Suomen perustuslain ja ihmisten oikeuksien vastaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      89
      1829
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      276
      1687
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      292
      1470
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      1369
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      955
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      947
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      70
      927
    8. 66
      904
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      891
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      51
      876
    Aihe