Suomen valtamedia on sekaisin!

VoiHelvettiSentään

9

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkyyttkkii

      etsivä löytää oikean tiedon. Itse en todellakaan uskoisi iltapäivälehtien juttuihin. Jos jaksaa kaivella, löytää oikean tiedon. Sitten vielä kysut sitä turkkilaisilta ystäviltä niin eiköhän asia tule selväksi.

    • LOLMitäPellejä

      Iltasanomien toimittajat tunnetusti vetävät viinaa kaksin käsin. Eihän tohinassa mitään älykästä synny.

    • Löpsis

      Iltasanomat on aktiivisestiHallituksen kaatotalkoissa is

    • xdddss

      Onko joku nuori toimittaja jota ei oikeasti kiinnosta politiikka, epähuomiossa mitään miettimättä, vetäissyt täysin totuuden vastaisen otsikon vahingossa? Onko toimittajien taso mennyt tällaiseksi yleensäkin?
      Jotenkin tuntuu, että onko työtahti aivan helvetin kova, joten tällaisia lipsahduksia tulee. Tuohan on jo ihan selkeää painovirhettä vastaava tilanne, jota kukaan hereillä oleva ei kirjoita tahalaan.

    • flexipax

      olet niin hertaisena kuin kysyt
      ---siis mitä helvettia ?
      helveti on silloin kun me aloitetaan kavelemään kaduilla paljalla p,,sella ja pimp,,,llä ja ollaan vielä ylpeita sitä,,,,,,,,omasta häirinty,,,,sta,,,

    • gukixa

      kurs to jou,,,

    • Fopp

      Koko maailman valtamedia on sekaisin.

    • Lobetta

      Yksinkertaista lopettakaa niiden tilaaminen ja lukeminen.

    • TeekutsuliikeBoikotissa

      Yle suojelee isoja talousrikollisia ja korruptiohallitusta, joutumasta vastuuseen veroparatiisivuodoista, sukulaistensa rahoittamisesta, vastikkeettomilla yritystuilla, suoraan verokeitaisiin, tuputtamalla kristinuskoa ja Sipilän vaeltelua, uskonnollisten tapahtumaklippien yhteydessä.

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/14927060/yle-tuputtaa-uskontoa-poliitikan-uutisoinnissa#comment-90509275

      Yle:n johto, on jo pitkään käyttänyt ilta-uutisia, uskonnon ja poliitikan yhdistelmään, jolla se tarjoaa kuvaa, että kaikki on kuten ennenkin, eikä uskonnosta ole tullut, sitä kovan äärioikeistopolitiikan välinettä joka se nyt on.

      JSN:ssa on rajoitettu, ihmisten mahdollisuuksia antaa palautetta. Nimettömiä ei kuulemma lueta, pitää olla kuka-kukin-on -tittelit. Näin estetään alisteisessa asemassa olevilta, pääsy valittamaan edellä mainitusta toiminnasta, joka on Suomen perustuslain ja ihmisten oikeuksien vastaista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      88
      8042
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      91
      7998
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      172
      6151
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      11
      5375
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5158
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      22
      4231
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3980
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      39
      3850
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3769
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      48
      3620
    Aihe