En voi tukea Tv-7 varoillani.
Teen niin vain siinä tapauksessa jos kaikki harhat ja eksytykset poistuvat ohjelmistosta.
Kaipaan aitoa hengellistä kanavaa jota voisi suositella myös uskosta osattomille.
Uudestisyntynyt
5
252
Vastaukset
- Tarkkaväännös
Tiit.3:5. Biblia (1776). Ei vanhurskauden töiden kautta, jota me tehneet olemme, vaan laupiutensa kautta hän meidät autuaaksi teki, uuden syntymisen peson ja Pyhän Hengen uudistuksen kautta. Näin itse Raamattu eksyttää.
- AivanKahjoaOhjelmistoa
Minulle Tv7 on ollut silmät avaava tietolähde. Ilman ko kanavaa ehkä olisin saattanut erehtyä etsimään elämääni sisältöä uskovaisten piiristä. TV7 on sisällöllään varmistanut, että etsin elämääni sisältöä jostakin aivan muualta.
- Vastavirrassa
Nyt eletään aikaa jolloin ei haluta tervettä oppia vaan puhutaan mieluisia korvasyyhyyn. Nuoret oppipojat ja tytöt opettavat vanhimpiaan, vaikka heidän pitäisi itse olla oppilaita. Menestysteologia on vallannut tv-seiskan.
- Olemmekounessa
Amen. Ymmärrän ja ajattelen samoin tuosta asiasta. Ei ollut Tv7 sitä joksi oli luullut ja toivonut. Pahoin on saatunut. Ikävää todeta.
- Katolilaisuus.rules
Eri lahkot muodostavat sellaisen sekametelisopan, että kaikkiä ei voi mitenkään miellyttää. Aina löytyy joku joka pahoittaa mielensä. Eksyttäjiä nähdään kaikkialla.
Luterilainen kirkko on tästä hajaannuksesta erinomainen esimerkki. Päinvastainen esimerkki on katolilaisuus. Siellä on ainakin toistaiseksi pysytty kohtalaisen hyvin ruodussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2036801SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1963501Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263269"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1842239Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401767SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?871718Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161462Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141066- 1241058
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18924