En voi tukea Tv-7 varoillani.
Teen niin vain siinä tapauksessa jos kaikki harhat ja eksytykset poistuvat ohjelmistosta.
Kaipaan aitoa hengellistä kanavaa jota voisi suositella myös uskosta osattomille.
Uudestisyntynyt
5
183
Vastaukset
- Tarkkaväännös
Tiit.3:5. Biblia (1776). Ei vanhurskauden töiden kautta, jota me tehneet olemme, vaan laupiutensa kautta hän meidät autuaaksi teki, uuden syntymisen peson ja Pyhän Hengen uudistuksen kautta. Näin itse Raamattu eksyttää.
- AivanKahjoaOhjelmistoa
Minulle Tv7 on ollut silmät avaava tietolähde. Ilman ko kanavaa ehkä olisin saattanut erehtyä etsimään elämääni sisältöä uskovaisten piiristä. TV7 on sisällöllään varmistanut, että etsin elämääni sisältöä jostakin aivan muualta.
- Vastavirrassa
Nyt eletään aikaa jolloin ei haluta tervettä oppia vaan puhutaan mieluisia korvasyyhyyn. Nuoret oppipojat ja tytöt opettavat vanhimpiaan, vaikka heidän pitäisi itse olla oppilaita. Menestysteologia on vallannut tv-seiskan.
- Olemmekounessa
Amen. Ymmärrän ja ajattelen samoin tuosta asiasta. Ei ollut Tv7 sitä joksi oli luullut ja toivonut. Pahoin on saatunut. Ikävää todeta.
- Katolilaisuus.rules
Eri lahkot muodostavat sellaisen sekametelisopan, että kaikkiä ei voi mitenkään miellyttää. Aina löytyy joku joka pahoittaa mielensä. Eksyttäjiä nähdään kaikkialla.
Luterilainen kirkko on tästä hajaannuksesta erinomainen esimerkki. Päinvastainen esimerkki on katolilaisuus. Siellä on ainakin toistaiseksi pysytty kohtalaisen hyvin ruodussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073586Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133376Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä852573Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512065Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.81904Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721153
- 741150