En voi tukea Tv-7 varoillani.
Teen niin vain siinä tapauksessa jos kaikki harhat ja eksytykset poistuvat ohjelmistosta.
Kaipaan aitoa hengellistä kanavaa jota voisi suositella myös uskosta osattomille.
Uudestisyntynyt
5
265
Vastaukset
- Tarkkaväännös
Tiit.3:5. Biblia (1776). Ei vanhurskauden töiden kautta, jota me tehneet olemme, vaan laupiutensa kautta hän meidät autuaaksi teki, uuden syntymisen peson ja Pyhän Hengen uudistuksen kautta. Näin itse Raamattu eksyttää.
- AivanKahjoaOhjelmistoa
Minulle Tv7 on ollut silmät avaava tietolähde. Ilman ko kanavaa ehkä olisin saattanut erehtyä etsimään elämääni sisältöä uskovaisten piiristä. TV7 on sisällöllään varmistanut, että etsin elämääni sisältöä jostakin aivan muualta.
- Vastavirrassa
Nyt eletään aikaa jolloin ei haluta tervettä oppia vaan puhutaan mieluisia korvasyyhyyn. Nuoret oppipojat ja tytöt opettavat vanhimpiaan, vaikka heidän pitäisi itse olla oppilaita. Menestysteologia on vallannut tv-seiskan.
- Olemmekounessa
Amen. Ymmärrän ja ajattelen samoin tuosta asiasta. Ei ollut Tv7 sitä joksi oli luullut ja toivonut. Pahoin on saatunut. Ikävää todeta.
- Katolilaisuus.rules
Eri lahkot muodostavat sellaisen sekametelisopan, että kaikkiä ei voi mitenkään miellyttää. Aina löytyy joku joka pahoittaa mielensä. Eksyttäjiä nähdään kaikkialla.
Luterilainen kirkko on tästä hajaannuksesta erinomainen esimerkki. Päinvastainen esimerkki on katolilaisuus. Siellä on ainakin toistaiseksi pysytty kohtalaisen hyvin ruodussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks775876Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1094253Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää1023656- 1233042
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri742596Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1642352Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1202130Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu471888En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131585Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11488