Emma ehdokkuudet

Jonnalle 5 Emma ehdokkuutta. Naissolisti, rock-levy, vuoden albumi, vuoden biisi ja yleisö-Emma. Toivotan onnea ja mahdollisimman monta Emmaa! Menisivät oikeaan osoitteeseen.

Lisäksi Jonnan bändin kitaristi-tuottaja Jussi on ehdokkaana vuoden tuottajaksi. Jussihan tuotti mm. Ismo Alanko & Pojat levyn.

6

1447

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Manboy

      Voi miten Suomi on pieni maa; vuodesta toiseen jaetaan pysteja samoille naamoille. Tapaus Tervomaa: tekee keskinkertaisia levyjä 3-4:n vuoden välein. Ei edes itse sävellä biisejään. On niin syvällinen tulkki olevinaan. Paskaa ikeneen! Menis oikeisiin töihin! Ei minkäänlaista sympatiaa heru täältä kyllä vaikka kuinka nännit nöpöttäis!

      • Asia on näin

        Jonna sanoittaa ja säveltää yhdessä Jussi Jaakonahon kanssa levynsä kappaleet.


      • Veikko Suominen

        Toivon ettet ole porilainen, muuten vedän sua pahasti pataan. Ei sun äitis sua tunnista!


      • Manboy
        Veikko Suominen kirjoitti:

        Toivon ettet ole porilainen, muuten vedän sua pahasti pataan. Ei sun äitis sua tunnista!

        En ole porilainen enkä hampurilainen. Tykkään vaan MANBOYsta (siis bändistä) siks nimimerkki.


      • womangirl
        Manboy kirjoitti:

        En ole porilainen enkä hampurilainen. Tykkään vaan MANBOYsta (siis bändistä) siks nimimerkki.

        luulin jo hetken tuosta nimimerkistä että olet joku gayboy. se selittäisi mikset tykkää nätistä jonnasta.


    • Jonna sai lopulta kolme Emmaa mahdollisista viidestä. Aika hyvä suoritus ja varsinkin tuo vuoden albumi Emma on hieno juttu! Onnea Jonnalle sekä Jussille tuottaja-Emmasta! Oli mukava olla paikalla näkemässä kun Jussi patsaansa kävi pokkaamassa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      191
      6522
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      213
      3836
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      21
      3316
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      60
      2957
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      96
      2676
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      4
      2569
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      33
      2297
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      38
      2054
    9. Bussipysäkki katos!

      Mitäpä mieltä uudesta katoksesta?
      Suomussalmi
      75
      1955
    10. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      60
      1837
    Aihe