Ootteko päässy koittamaan ja mitä mieltä olette? Päälle 3 tonnia maksaa ja vakionakin tosin on aikas hyvät laitteet jotka soi kirkkaasti eikä rätise. Olen nyt kokeillut useammassa autossa kun on tullu koeajoja suoritettu S90 volvoilla useampaan otteeseen. Onhan ne hyvät kyllä. Vakio stereot on vaan myös todella hyvät ja ehkä yhdet parhaista vakio laitteista? Mersun E sarjassa 2003 alkaen oli vakiona myös todella hyvät laitteet se on oikeen jäänyt mieleen. B&W soittimet soi todella hienosti ja saa laittaa volaa ihan miten paljon vaan ja ääni senkun paranee, näissä on sellanen hieno juttu että ääni kuulostaa todella makeelta jo hiljasella volyymilla eikä tarvi huudattaa. Göteborgin konserttisali asetuksella soi aika hauskasti ja ääni on pelottavan lähellä sitä että se artisti huutaisi laulujaan sun edessä:) 3 donaa on tietysti rahaa eikä nuo stereot vaikuta vaihtoarvoon mitenkään niin pitää miettiä toki. Yksi hieno juttu on se että ne soittimet näyttää ihan sairaan hyvältä ja kaiuttimet on hienosti näkyvillä. Oletko sinä ruksannut nuo soittimet?
Kokemuksia B&W stereoista XC90/S90/V90
Mitenkäson
87375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eiköhän+kannattaisi+ostaa+joku+muutaman+tonnin+katiska+tässä+maassa,+eikä+tuhlata+järjettömiä+rahasummia+uusiin+kosliin.+Tuo+90-sarja+ei+ole+autoa+kummempi,+ja+pian+sitä+ei+ihastele+kukaan+kun+mallin+uutuudenviehätys+on+ohi.+Ja+arvo+laskee+heti+15-20%+kun+ajat+sen+ulos+autokaupasta.+Osta+vaikka+joku+2,5-litraisella+bensakoneella+oleva+850+tai+900-sarja+viime+vuosituhannelta+ja+ajat+sillä+kauan,+kun+korikaan+ei+ruostu.+Vai+että+vielä+jotkut+typerät+sikakalliit+jumputuslaitteet,+huooh.
Osta pois, vai loppuko rahat?
Moro, tilasin auton noilla B&W systeemeillä. Nyt auto viikon ollut käytössä. Kaikki pitkät matkat on ilo ajaa autolla hyvästä äänentoistosta nauttien. Olen nelivuotiaan isä joten oma aika on kortilla. Ipod toimii hyvin sensuksen kanssa. Suosittelen. Jos jotain muuttaisin niin tilaisin auton laminoiduilla sivulaseilla. Lasit maksaa muutaman satasen.
Inscription mallien äänentoisto on aika lähellä B&W:tä jos et ole hifisti.
No niillä inscriptionin peruskamoilla jotka on muuten samat kun momentumissa ei ole mitään tekemistä bw soittimien kanssa. Ne perusvehkeet on ihan hyvät muttei mitään noihin bw verrattuna. Aivan eri planeetalta. Bw soittimet on niin hyvät etten ole koskaan kuullut vastaavaa soundia.
Minä otin Busines-mallin vakioäänentoiston ja kaduttaa. Sitä kun ei päässyt missään etukäteen kuuntelemaan. Varsinkin takana ääni on kehno. Pojalla oli laadukas Focalin kolmitiesarja ja päätettiin kokeilla. Taakse tulos vain huononi: yhtä puuroa. Eteen terävöitti kyllä mutta minkäännäköistä bassoa ei saatu aikaiseksi jakosuotimen säädöistä huolimatta. Ilmeisesti pienitehoisen vahvistimen haitat koetetaan peittää suttuisella äänellä.
Wilkinsin systeemi on ollu vuoden käytössä v60 volvssa, aivan saakelin hyvä ääni ja voimakas basso. eikä rätise edes täysillä tehoilla. ehdottomasti suosittelen!
BW soittimet on parhaat niin volvossa kuin uusissa bemareissa. Näitä parempi et autoon saa. Mitään tekemistä minkään harman kardonin tai muun perus hifin kanssa. BW on aivan omassa luokassaan.
Vanhat volvot ei olleet vielä volvoja vaan pelkästään nämä uudet on.