Mietin kirpputorin perustamista. Olen itse kiertänyt vuosia kirppistapahtumia ja itsepalvelukirppiksiä joten itselle on mieltymykset muodostuneet mutta nyt kiinnostaakin muiden ajatukset. Työskentelen erikoiskaupanalalla joten myyminen on tuttua ja kokemusta piisaa.
Mitkä asiat tekevät hyvän kirppiksen? Antakaa konkreettisia asioita joita toivoisitte kirppisten olevan, tekevän. Ideoita? Mikä vielä puuttuu? Mikä ei toimi? Kiitos 😊
Minkälainen on hyvä kirpputori?
3
172
Vastaukset
- pikavastaus
- uuden tavaran trokareille pääsy kielletty
- ilmanvaihto kunnossa ja katto riittävän korkealla
- monenlaista tavaraa (sopivat tilat)
- riittävästi tilaa sekä osastolla että varsinkin käytävällä
- ostoskärryjen (jos niitä on pakko olla) mitoitus käytettävissä olevan tilan mukaan, mieluummin pienemmät
- uuden tavaran trokareille pääsy kielletty
- ilmanvaihto kunnossa - yhdeksäää
Vakkari joparit,aina kyttäävät,juoruavat,.Mitäs niille tehdään.Kyttäävät vaan herkut,juoksuttavat omiin myynti pisteisiinsÄ.ongelmana joka kirpputorilla.
- beethooven
Anti mennä vaan sinne naapurin pöytiin. Pääasia että roinasta eroon pääsee jotenkuten nippanappa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648