Vapaa ilmapiiri

UL-homolesbosyväkurkku

Kiva kin täällä saa keskustella vapaasti kaikesta. Ei oo tollanen Moppi täällä kyttäämässä ja poistamassa jokaista juttua, jossa keskustellaan vähänkin seksistä tai vastaavasta. Toi spermannielemiskeskustelu on tosi kiva!! Lisää tällasta, niin uskokin raikastuu!

3

891

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heikki

      huoruuskin on kiva juttu, mutta taivaaseen sillä
      ei pääse.

      • Rellestäjä

        sillä pääsisikin... saattanu risuparralle tulla raamattua kirjoittaessaan vaan kirjotusvirhe ja vahingossa laittanu huoraamisen synniksi, vaikka piti kirjoittaa että se on perusammatti.


    • UL-homolesbosyväkurkku

      Nimimerkkisi on mahdoton ja sopimaton.
      Ihminen ei voi olla yhtäaikaa homo ja uskova.

      Homous ja lesbous on synti, josta täytyy luopua, että voi tulla uskoon uudelleen.

      UL etuliite näyttä aivan uuslestadiolaislta.

      Usko ei todellakaan rikastu rivoista sanoista, joita täällä esität. Rakasteluasoista tulee puhua vain raamatun termeillä, kuten "haureus", "tulevat yhdeksi lihaksi", "huorintekeminen", "aviorikos".

      3.Haureutta ja minkäänlaista saastaisuutta tai ahneutta älköön edes mainittako keskuudessanne, kuten pyhien sopii,

      4.älköön myöskään rivoutta, tyhmää lorua tai ilvehtimistä, jotka ovat sopimattomia, vaan ennemmin kiitosta.

      [Jumalan Kansan Raamattu: Ef. 5:3-4]


      Raamatun uuden testamentin läpilukeminen antaa hyvän kuvan siitä mikä on sallittua ja mikä ei.

      Ja aina on huomattava että synnin välttäminen ei pelkästään pelasta vain ainoastaan usko Jeesukseen näin:

      9.Jos sinä tunnustat suullasi Jeesuksen Herraksi ja uskot sydämessäsi, että Jumala on herättänyt hänet kuolleista, sinä pelastut.

      [Jumalan Kansan Raamattu: Room. 10:9]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      176
      11185
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5328
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2555
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2256
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1771
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      43
      1675
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1310
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      36
      1265
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1076
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      105
      1001
    Aihe