Rakkaudesta toista kohtaan

Rakkaus näyttää vahvuutensa, kun on aika päästää irti. Se kykenee myös luovuttamaan. Toisinaan on rakkautta päästää irti. Mitä ajattelette?
6194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Noin se on.

Äänestä

Mulle on ihan sama, en jaksa enää näistä asioista jauhaa ja vääntää,otan elämänkulun rennosti enkä ota siitä enää päänsärkyä. Jos tapaan jonkun joka on kiinnostunut minusta tosissaan niin se on sitten upeaa ja panostan siihen täysillä ja jos jotain annetaan ja varsinkin mahdollisuuksia, niin minä annan takaisin täydestä sydämestä takaisin. Elämä ja päivä kerrallaan,en odota enkä toivo mitään,elän ja elelen tavallisen nuoren naisen elämää.

Äänestä
  • Joskus se osuu myös sinun kohdallesi, kohtaat kasvoista kasvoihin ja silloin hidastat, mietit.

    Äänestä

  • Ennenkun lähden nukkumaan niin vielä täytyy tähän ajatella ääneen et mitähän tarkoitat tuolla "se".

    Äänestä

Onhan se niin. Jos toinen haluaa mennä. Ei mitään pakottamalla tule.

Äänestä

heihei

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valinnoista kirjoitti:

Rakkaus näyttää vahvuutensa, kun on aika päästää irti. Se kykenee myös luovuttamaan. Toisinaan on rakkautta päästää irti. Mitä ajattelette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu