Mazda 3 1.6 Elegance 5ov (N72) vm. 2009
Onko tällaisessa mitään yllättävää?? Öljyn kulutus vaihtovälillä, kulutus, onko pehmyt jousitukseltaan??
Harkitsen tällaisen vaihtoa.
Hyvä vai huono
7
109
Vastaukset
- 3454534
Ei ainakaan omassa ole tarvinnut lisätä öljyä vaihtovälillä ja ajettavuuskin on hyvä. Ruosteita kannattaa varoa, ensisijaisesti etsi suojattua ja jos ei löydy, pyydä kaupanpäälle suojausta. Tekevät kyllä tuonikäisiinkin, eivät vaan laita massaa vaan pohjakin käsitellään paksulla kotelosuojalla. Maksaa 500-600e täydellinen käsittely ja kestää 4v vähintään.
- plösömies
Mazda 323F 1.6 GLX 5ov (BG) vm. 1989
Onko tällaisessa mitään myllättävää?? Öljyn pulputus vaihtovälillä, kulutus, onko pehmyt koriltaan??
Harkitsen tällaisen poisvaihtoa.- plösöpoijalle
nimim. osuu hyvin kohdalle...olet plösömies tai paremminkin poika....
- pösömies
plösöpoijalle kirjoitti:
nimim. osuu hyvin kohdalle...olet plösömies tai paremminkin poika....
Uskoisin että sinun kommentin lukien taidan sopia sinulle isoisäksi. Jos ymmärrät mitä tarkoitan.
- pösömiehelle
pösömies kirjoitti:
Uskoisin että sinun kommentin lukien taidan sopia sinulle isoisäksi. Jos ymmärrät mitä tarkoitan.
Niin kommentoin toiselle kaverille, jos ymmärät ja näet mitä luet
- ownwfrjne
323F jo kannattaa taltoida talteen vikoineenkin kun kohta haluttu harvinaisuus ainakin nuoremmille harrastajille joiden lapsuuteen kuulunut.
- ex_mazdailija
Pösömiehen kyselemä Mazda 3:han on ihan kelpo perus-auto. Kohtuu ajettava, ei mikään talousihme. Luotettava ja ongelmaton. Olisi tosiaan suositeltavaa ruostesuojata, jos tarkoitus pitää pitempään. Ei ole niitä hiljaisimpia kylläkään ja jotenkin hieman tylsähän se on. Varma valinta asiallisilla kilometreillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131732Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411455- 761283
- 541173
- 741075
- 109999
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55970Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla7963Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850