Arvuutus: Kuka ei kuulu joukkoon?

Kuka ei kuulu joukkoon:

1. Donald Trump

2. Jukka Kotiniemi

3. Vladimir Zhirinovsky
https://www.youtube.com/watch?v=RkvVGHNqLa4

?
22278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Linkku-Veksa ja Köntsä

Äänestä
  • No mä avaan. Nimimerkki kalinakulakova kertoo että olet kolmen koon nimimerkki. Eli KKK.
    Ku Klux Klan. Toisekseen nimesit kaksi pressaehdokasta jotka ovat suomivastaisia sotahulluja. Toisin sanoen presidenttiehdokkuutta hakevia uusia aadolfhitlereitä jotka ovat näitä uuden maailmanjärjestyksen tiennäyttäjiä.
    Jos heidänkaltaisensa pääsee suurmahdiin vallankahvaan niin erään aikakauden loppu on lähellä. Trumpit ja Sirinowskit ei pidä mustista. Alkaa invaasio.
    Sitten on ylimääräisenä kotiniemi. Mies jolla ei ole valtaa, kotipoliitikko, ei kykene mihinkään merkittävään mutta ei saa vahinkoakaan aikaan.
    Kotimiemi on nysverö. Trumppi ja Ziri vaarallisia miehiä. Ties vaikka olisivat tapailleet salassa asian tiimoilta.

    Äänestä

Jukka Kotiniemi. Muut ovat rahamiehiä kotiniemi on perseaukinen.

Äänestä
  • Miten nuo nimet sopivat keskusteluun porin alueen asioista kyseen ollen, ovatko kenties kakki kolme sinun näkemyksesi mukaan porilaisia, porissa toimivia, kun täällä heistä kirjoittelet

    Tämä kommentti ei siis ollut arvuutus, vaan suora kysymys arvuuttajalle johon odottelen vastaustasi myös, jos sellaisen kykenet esittämään kerrankin

    Äänestä

Jaa-a, vaikee sanoo, yks näistä tunnettii aikoinaa stetsoni/poninhäntäpäänä, kova urheilumiäs.

Äänestä
  • Eikö donald trump kuitenkin ole lyttylästä lähtöisin?

    Äänestä

Kaikki ovat sekopäitä, mutta Kotiniemi on joukosta ainoa porilainen.

Äänestä
  • koska tämä joukkoon kuulumaton kyvytön on muuttanu Poriin

    Äänestä

  • maalaiset epäonnistujat muuttavat kapunkiin. Olettaen sen tarjovan etuja joita itse on ollut sen rakentavana johtajana alasajamassa (katuvalot:)

    Äänestä

Kotiniemi. Nuo toiset eivät ole saaneet varoituksia .

Äänestä

köntsää kannattaa varoa. köntsä on kova jätkä.

Äänestä
  • Köntsä on psykopaattinen rikollinen, muttei ollut mukana aloittajan kolmikossa.

    Äänestä

Zirinovskillahan ei näy olevan edes ikiomaa kehityskoordinaattoria. Muuten kyllä tiikerinloikka koulutuksen saaneita tulevia johtajia, pulloposkisia herran valittuja näkyy olevan saamassa oppia raamatulliseen lestadiuslaiseen käyttäytymiseen organisaatiomuutoksen jälkeiseen rakennusvirastoon.

Äänestä
  • Johtaja Vladimir näkyy olevan jo uudessa uljaassa maisemakonttorissaan luottamusmiestensä kanssa

    Äänestä

Väite ettei TPK johtaja Jukka Kotiniemi, ei olisi mitään saaanut aikaiseksi. Ei pidä paikkaansa. Takanaan hänellä on useita laittomasti eroitamiaan työntekijöitä, suuruden hulluja rakennusinvestointeja joilla kaupungintalous on viety kuralle. Jos nämä saavutukset eivät ole mitään, niin sitä voi kysyä meiltä irtisanotuilta ja tulevilta kaupungintyöntekijöiltä pakolomillaan.

Äänestä

Jaaha...tässä TPK:n tiikerinloikkakurssin käyneet valeinsinöörit johtajan kanssa kehityskeskustelussa. Ja kuka siellä johtajan rinnalla.......hr-kehityskoordinaattori.....tukemassa ja turvaamassa.....niin suloista ja sööttiä......tuo romantiikka ....
https://m.youtube.com/watch?v=fPSnDetyKNw

Äänestä
  • AleksandrHudilainen, tiedätkö kuka tuon videon on kuvannut ja miten hänelle kävi?

    Kuvauspaikkahan on Postitalon Kotkanpesä ja henkilöt on helposti tunnistettavissa.

    Miten kuvaaja on saanut salakuljetettua kameran TPKn hermokeskukseen, tuo on semmonen paikka missä ei paljoa kuvailla menoja ja johtamista.

    Äänestä

  • pääkallopaikka kirjoitti:

    AleksandrHudilainen, tiedätkö kuka tuon videon on kuvannut ja miten hänelle kävi?

    Kuvauspaikkahan on Postitalon Kotkanpesä ja henkilöt on helposti tunnistettavissa.

    Miten kuvaaja on saanut salakuljetettua kameran TPKn hermokeskukseen, tuo on semmonen paikka missä ei paljoa kuvailla menoja ja johtamista.

    Hei vaan!

    Kiitos hyvästä kysymyksestä. Kuvaajaksi epäillään sitä samaa tummaa, pitkää, silmälasipäistä miestä joka myi Mäntyluodon satamassa viinaa useita kymmeniä vuosia jäämättä koskaan kiinni.
    Epäillään, että tuo mystinen demari nimitettiin esikoislestadiolaiseen uskoon tulonsa jälkeen Porin piirin talousasioista vastaavaksi varapäämieheksi ja samalla hän hoiti piirihallinnossa henkilöstönpalkkaus-, asunto-, kunnallistekniikka- ja yksityistieasioita, veneilyä, kalastusta sekä rakentamista ja liikennettä sekä muita yleisiä johtamisasioita. Suviseurojen ja asuntomessujen johtoryhmissä hänet nähdään ja äänensä kuullaan. Hänen johdolla laadittiin vuoteen 2100 ulottunut Porin kaupungin piirin brändikehitysohjelma johon kuuluu myös brändiohjekirjan laatiminen.
    Puheena olevaa audiovisuaalista dokumentaatiota käytetään hyvällä menestyksellä oppimateriaalina valtakunnallisessa huippujohtajatiikerinloikkakoulutuksissa, joissa hiotaan tuleville kaupungin virkamiesjohtajille perinteisen Pori-brändin mukaista aitoa hyviin tuloksiin johtavaa, henkilökunnan työhyvinvointia ylläpitävää Suomen parasta toverikäyttäytymismallia.

    Terveisin Aleksander Hudilainen

    Äänestä

Trump on pyytänyt anteeksi sanomisiaan, muut ei.
Siis Trump ei kuulu tähän joukkioon
Jep!
Vastaus on Trump!

Äänestä

Mä putoan.

Äänestä

Hei Aleksander Hudilainen kiitos vastauksestasi. Tiedätkö Voisiko tuota audiovisuaalista dokumentaatiota tilata jostakin vaikkapa nettikaupasta. Taitaa olla niin että tavallisille ihmisille tuota opiskelupakettia ei luovuteta vai.

A. Hudilaisen myötä veikataan täällä myös ettei kotiniemi kuulu joukkoon, syystä ettei trumpilla ja zirinovskilla voi kai olla Hudilaisen
kuvailemaa pitkää tummaa neuvonantajaa

Äänestä

Mäkin putoan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KalinaKulakova kirjoitti:

Kuka ei kuulu joukkoon:

1. Donald Trump

2. Jukka Kotiniemi

3. Vladimir Zhirinovsky
https://www.youtube.com/watch?v=RkvVGHNqLa4

?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu