"Turvapaikanhakijoille neljä ateriaa päivässä – Vievät silti köyhiltä ruokakassit!
Turvapaikanhakijat jonottavat Hyvinkäällä ruokaa Toimarin vähävaraisille tarkoitetussa ruoanjakelussa, vaikka he saavat jo valmiiksi täyden ylläpidon veronmaksajien laskuun!"
Eikö näille piruille saada valvontaa etteivät vie köyhiltämme viimeistä elonkortto?
Nämä maahamme tulleet elätit eli terroristit saavat kaiken ylläpidon mutta silti he hakevat köyhiemme eväitä ja myyvät ne eteenpäin.
Mikään ei riitä näille terroristeille
6
153
Vastaukset
- OlemmeHölmölässä
Pääministeri Sipilä on täysin epäonnistunut näitten terroristien elättämisessä ja työllistämisessä. Suomi köyhtyy vauhdilla kun näitä terroristeja elätetään ja huolletaan, samalla on omat köyhät jätetty sivuun ilman mitään normaalia elintasoa.
Miten työllistetään näitä puoliapinoita jotka ei osaa kirjoittaa eikä lukea ja muu käyttäytyminen on apinoitten tasolla?
Sipilä kiipeä puuhun sinne sinä kuulut näitten apinoitten seuraksi! - OdotettavastiPaskaa
Maan talous, teollisuus ja tulevaisuudennäkymät lyhyellä, ja pitkällä tähtäimellä ovat täysin kuralla. Siis täysin totaalisesti ellei tapahdu joku "ihme" jota poliitikot ovat keskittyneet odottamaan. Sipiläkin saa painautua sinne maahamme tunkeutujien eli terroristien joukkoon odottamaan milloin nämä terroristit alkavat räjäyttelemään pommejaan ja silloin persesuolenpätkää ja paskaa lentää seinille.
- LoppuEiNäytäHyvältä
Milloin edes joku poliitikko avaisi silmänsä näkemään missä EU:ssa ollaan menossa ja yleensä mihin maailmamme on nyt ajautumassa?
Ilmastonmuutos on pientä verratessa ylikansoittumiseen mutta eipä siitä kukaan virka mitään vaan ilmastonlämpeneminen on jatkuvasti huolenaiheena.?
Kaikki pakolaisvirrat johtuvat yksinomaan siitä kun ruoka ja vesi ei riitä kaikille ylikansoittuneissa maanosissa ja ihmiset lähtevät massoittain vaellukselle etsimään elantoaan ja näin tuo vaellus on alkanut eikä sille ole rauhaomaista loppua.
Lopulta tuo kansainvaellus loppuu kun kaikki paikat on sekasorrossa ja tilanne on täysin hallitsematon ja sotilaallisesti estetään ihmisvirtaus ja se on jo nyt näkyvissä joissakin EU:n valtioissa kun piikkilanka aitoja rakennetaan rajoille.
Esimerkiksi Suomi ei pysty auttamaan äärettömiä ihmismassoja vaikka joillakin on semmoinen luulo että tilaa meillä on ja kyllä täällä elantoa riittää. - HerranHaltuun
On huomioitava miten nämä villit terroristit tuhoavat ihmisten omaisuutta polttelemalla autoja ja asuntoja. Sipilä saa kaikki tuon omalle kontolleen hän aloitti tämän hullutuksen mille ei ole mitään järkevää selitystä.
- HallituksenNilviäiset
Syylliset pitää saada vastaamaan tekosiaan maanpetturuudesta.
Hallitus on kokonaisuudessaan syyllinen tilanteeseen ja kansalaistemme kurjistamiseen. - HölmölänPäättäjät
Maahamme tunkeutuneita terroristeja kohdellaan kuin aatelisia – samaan aikaan oma kansa kärsii kun joutuu maksamaan näitten elättämisen ja täyshoidon.
Vanhusten ja vähäosaisten kohtelu on täysin ala-arvoista terroristien paapomiseen verrattuna ja sekin päivä koittaa kun nämä elätettävät alkavat silpomaan kansalaisiamme.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial81656Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1281653Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2511179Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221078Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.1991038- 128929
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2866- 10845
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48843Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29837