Mikään ei riitä näille terroristeille

PysytäänAsiassa

"Turvapaikanhakijoille neljä ateriaa päivässä – Vievät silti köyhiltä ruokakassit!
Turvapaikanhakijat jonottavat Hyvinkäällä ruokaa Toimarin vähävaraisille tarkoitetussa ruoanjakelussa, vaikka he saavat jo valmiiksi täyden ylläpidon veronmaksajien laskuun!"

Eikö näille piruille saada valvontaa etteivät vie köyhiltämme viimeistä elonkortto?

Nämä maahamme tulleet elätit eli terroristit saavat kaiken ylläpidon mutta silti he hakevat köyhiemme eväitä ja myyvät ne eteenpäin.

6

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OlemmeHölmölässä

      Pääministeri Sipilä on täysin epäonnistunut näitten terroristien elättämisessä ja työllistämisessä. Suomi köyhtyy vauhdilla kun näitä terroristeja elätetään ja huolletaan, samalla on omat köyhät jätetty sivuun ilman mitään normaalia elintasoa.

      Miten työllistetään näitä puoliapinoita jotka ei osaa kirjoittaa eikä lukea ja muu käyttäytyminen on apinoitten tasolla?

      Sipilä kiipeä puuhun sinne sinä kuulut näitten apinoitten seuraksi!

    • OdotettavastiPaskaa

      Maan talous, teollisuus ja tulevaisuudennäkymät lyhyellä, ja pitkällä tähtäimellä ovat täysin kuralla. Siis täysin totaalisesti ellei tapahdu joku "ihme" jota poliitikot ovat keskittyneet odottamaan. Sipiläkin saa painautua sinne maahamme tunkeutujien eli terroristien joukkoon odottamaan milloin nämä terroristit alkavat räjäyttelemään pommejaan ja silloin persesuolenpätkää ja paskaa lentää seinille.

    • LoppuEiNäytäHyvältä

      Milloin edes joku poliitikko avaisi silmänsä näkemään missä EU:ssa ollaan menossa ja yleensä mihin maailmamme on nyt ajautumassa?
      Ilmastonmuutos on pientä verratessa ylikansoittumiseen mutta eipä siitä kukaan virka mitään vaan ilmastonlämpeneminen on jatkuvasti huolenaiheena.?
      Kaikki pakolaisvirrat johtuvat yksinomaan siitä kun ruoka ja vesi ei riitä kaikille ylikansoittuneissa maanosissa ja ihmiset lähtevät massoittain vaellukselle etsimään elantoaan ja näin tuo vaellus on alkanut eikä sille ole rauhaomaista loppua.
      Lopulta tuo kansainvaellus loppuu kun kaikki paikat on sekasorrossa ja tilanne on täysin hallitsematon ja sotilaallisesti estetään ihmisvirtaus ja se on jo nyt näkyvissä joissakin EU:n valtioissa kun piikkilanka aitoja rakennetaan rajoille.
      Esimerkiksi Suomi ei pysty auttamaan äärettömiä ihmismassoja vaikka joillakin on semmoinen luulo että tilaa meillä on ja kyllä täällä elantoa riittää.

    • HerranHaltuun

      On huomioitava miten nämä villit terroristit tuhoavat ihmisten omaisuutta polttelemalla autoja ja asuntoja. Sipilä saa kaikki tuon omalle kontolleen hän aloitti tämän hullutuksen mille ei ole mitään järkevää selitystä.

    • HallituksenNilviäiset

      Syylliset pitää saada vastaamaan tekosiaan maanpetturuudesta.
      Hallitus on kokonaisuudessaan syyllinen tilanteeseen ja kansalaistemme kurjistamiseen.

    • HölmölänPäättäjät

      Maahamme tunkeutuneita terroristeja kohdellaan kuin aatelisia – samaan aikaan oma kansa kärsii kun joutuu maksamaan näitten elättämisen ja täyshoidon.
      Vanhusten ja vähäosaisten kohtelu on täysin ala-arvoista terroristien paapomiseen verrattuna ja sekin päivä koittaa kun nämä elätettävät alkavat silpomaan kansalaisiamme.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7415
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3947
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3500
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2723
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2642
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2443
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      129
      2369
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2259
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2178
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1942
    Aihe