Puuilo facebook , sensuroi

Jo3223

Puuilon facebook sivulla sensuroidaan aiheellinen kritiikki. Katsovat kaikki viestit ennen julkistamista.

Eivät kestä ollenkaan kritiikkiä.

22

2821

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eöeöeö

      Ja miten väsyny ihminen sä oot ku jaksat nähdä vaivaa pilata jonkun yrittäjän maineen.. Äänestä jaloilla jos ei palvelu kiinnosta ja tuki turpas ei ketään kiinnosta

      • 1-18

        On hyvä, jos julkisesti kerrotaan, mitä ongelmia jonkun kaupan kanssa on ollut, että muutkin osaavat varoa, jos katsovat aiheelliseksi. Ei koske pelkästään Puuiloa.

        Facebook on huono foorumi asialle.


    • ilopuu

      Puuilo on hyvä kauppa. Miksi joku käyttää sen verkkokauppaa? Senkun lampsit liikkeeseen. Ovat mukisematta ottaneet takaisin palauttamani tavarat ja palauttaneet rahat pari kertaa, kun olen saanut huonon tuotteen. Muuten tavara on ollut ihan kelpoa, ja edullista.

      • Haloohuhuuuvoivoi

        Varmaan siks koska puuiloa ei ole joka kaupungissa................Järjenkäyttö sallittu


      • Anonyymi

        Vietiin Porin Puuiloon aggregaatti takuukorjaukseen, 17.6-22. Mitään ei kuulunut asiasta, kunnes mies kävi kyselemässä tänään (2.8-22), että mikä viivyttää korjausta. Selvisi, että meidän aggregaatti oli hävinnyt jonnekin, eikä kuulemma ollut edes päässyt huoltoon asti. Sitä nyt sitten Puuilossa selvittelevät ja toivotaan, että aggregaatti löytyy. Jos vaikeaksi menee, niin sitten se on rikosilmoituksen paikka.


    • N_ttä

      Verkkokaupat ovat sekavia, hitaita, kalliita, tuotteet ei vastaa kuvausta, laatu huono, hirveä vaiva ja sähläys palauttaa ja vaihtaa. Otan rahat , kävelen kauppaan ja totean tuotteen sopivuuden ennenkuin maksan ja saa tuotteen mukaani.
      Verkkokauppa toiminta perustuu siihen että myydään mahdollisimman halpaa mahdollisimman kalliilla. Ja asiakkaan pettymystä ei tarvitse kohdata.
      Toisaalta onhan sekin maksamisen arvoista ettei sinun tarvitse kohdata toista ihmistä.! Vaan voit shoppailla rauhassa omalla sohvalla.
      Onneksi meillä kaikilla on vaihtoehtoja.

    • N_ttä

      Ja vielä Puuilosta, ainakin Jyväskylässä on loistavaa, nuorta, ja energistä asiakaspalvelua. Siis liikkeessä. Tekemisen meininkiä. Oikeasti puuILOA!

    • Sähkäri2017

      Taas joku kateellinen itkemässä suoli24 palstalla. Kyllä puuilolla asiakkaita riittää/yritystoiminta kasvaa kyseisellä puulaakilla. Iso plussa hyvästä/järkihintaisesta sähkötarvike osastosta.

    • ewweew

      Ainakin puuilon kivijalkaliikkeessä tehdyt ostokset ova taina sujuneet hyvin.

      • Näinonnäreet2017

        Jep! Ei valittamista.


    • hyvääpuutailolla

      Puuilossa osa on todellakin järkevän hintaista. Jossain tuotteissa hinnat ovat taas todella paljon esim tokmannia kalliimmat. Itse tykkään silti Puuilosta enemmän.

    • kivijalaka138

      Puuilon nettikauppa on hidas mut kivijalka hyvä

    • liirumlaarumrunoja

      Ei luoja mitä juttuja.. Villi veikkaus: Puuilolla on x500 kertaa parempaakin tekemistä kun sensuroida jonkun tyhjätaskun valituksia kuinka tuote olikin sellanen ja tällänen

    • puuilomielipide

      Puuilon verkkokauppa ei ole hääppönen mutta kivijalka on kyllä mainittavan hyvä.

    • Parasparasjustnyt

      Puuilo on paras kauppa!

    • lsdfaslfjjaf

      Sain vaihdettua yli kuukausi sitten ostamani nippelin. Siitä pisteet firmalle.

    • Anonyymi

      Ihme jengiä henkilökunta. Jos yrität tervehtiä, niin myyjät katsoo kuin lehmä uutta aitaa, pahimmillaan vihainen ilme kasvoilla. Kokeeko ne jotenkin vääräuskoiseksi asiakkaat vai mistä on kyse? Pieni palkka? Liikaa työtä? Mikä?

      • Anonyymi

        Ainaki Kajaanissa


    • Anonyymi

      Puuilo on nykysin kiilannut hintakilpailussa Motonetin ohi. Monesti on ainakin halvempi kuin Motonet, mutta ei aina kuitenkaan halvin. Silti usein on halvempi kuin Motonet, Biltema tai Tokmanni mut on niilläkin toki omat tarjouksensa.

      Vielä kun Puuilossa saisivat järkevästi hyllyt numeroitua ja, että voisi netistä katsoa valmiiksi hyllypaikan, ettei aika kulu myymälässä haahuiluun.

      Toinen juttu on kans ne antiikin aikaiset radiopuhelimet, joille repeilen aina myymälässä käydessä. Sellaisia mistä kuuluu kohinaa ja piip ääni kun avaa yhteyden napista painamalla. Tulee jotenkin joku KGB tai muu vastaava mieleen niistä buhahaaa Oisko aika päivittää korvankuulokkeisiin kuten Lidlis ja muual?

    • Anonyymi

      Puuilo on iloinen sekatavara liike.
      Puuilossa sinua palvelee iloiset työntekijät.
      Puuilossa on iloiset hinnat.
      Puuilossa käyvät iloiset asiakkaat.😋😂🤡👍

    • Anonyymi

      Kuopion puuilossa ammattitaidoton ja törkeä myymäläpäällikkö, myyjä itse oli asiallinen ja mukava mutta kun hän kutsui myymäläpäällikön hän alkoi vihjailemaan vaikka mitä ja suoraan sanoen aloitti riidan .olen yrittäjä ja meinasin ottaa yrityskortin firmaan mutta en varmasti kusekkaan puuiloon päin siinä samalla jäi ostamatta 5 komposiitti kaasupulloa ja muitakin työkaluja onneksi kuopiossa on motonet ja bilyema ja paljon muita missä saa asiallista kohtelua kiitos vaan Kuopion kusipää myymäläpäällikkö.PS vaihtakaa ihmeessä päällikköä että ei aja enempää asiakkaita pois.JÄI VITTUMAINEN MAKU KOKO PULJUUN.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2152
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1815
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1314
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      960
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      875
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      141
      834
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      736
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      709
    Aihe