terveyskeskusten maksujen korottajana koko Suomessa . Iltalehti julkaisi listauksen.
!50 -vuotiskuntajuhlaa tämä tieto ei nostata.
!50 -vuotiskuntajuhlaa tämä tieto ei nostata.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Luinpa saman uutisen. Laitilan Markku kepulaisena lautakunnan puheenjohtajana tämän takana. Markun mielestä korotus oli tasapuolinen, koska se on kaikille sama. Sillähän ei ole väliä tienaako 700 euroa vai 5000 euroa kuukaudessa, kun maksu on kaikille sama. Tyypillinen kepulainen ajattelutapa. Ikäviäkin päätöksiä pitää voida tehdä, kun niiden vaikutukset eivät kosketa itseään.
Eiköhän ilkka hoida asian kuntoon!
Edes jossakin kärkipäässä!
Pitäähän kaupungin yrittää ottaa tuloja mistä voi, koska ensin syydettiin rahaa miljoonatolkulla uuteen jäähalliin. Nyt säästetään vanhustenhoidosta, terveydenhoidosta, opetuksesta, naisten ja eläkeläisten liikunnasta ja mistä vain keksitään.
Kunnallisvaalit tulossa, muistakaapa äänestäjät, ketkä nykyisistä päättäjistä halusivat rakentaa jäähallirahasyöpön. Ylivieskassa uusi halli, kyllä ne pojat olis siellä voinut käydä harjoittelemassa.
Markku taitaa yrittää siipiään yrittäjänä asuntojen välityshommissa. Tokkopa tuommonen pissapää alalla pärjää. Anri on paitsi kaunis, myös jalat maassa pitävä asiantuntija. Make ahne pissapää, joka ei saa asuntoja myytyä. Ahneella on kusinen loppu.
Tuskin M Laitilalla niin suurta vauikutusvaltaa,että päättäisi näistä asioista yksin. Mitä yrittäjänä toimiseen tulee niin todellisuus aidosta työn tekemisestä tulee esille tahtomattaan halusi tai ei. Näin on pojat närhen munat,
joko puuta kaadetaan liikenneympyrän tieltä vai muuten vaan
pyöritään ny siinä sitte mikä ettei
mutta kukahan kansanedustaja sais haapaveelle rahaa hommattua vanhustenhoitoon?
monta juttua ollu jo lehessä Paakkilanhovin epäinhimillisistä oloista
taas tärkeysjärjestys petti,ois me autoilijat vielä sinnitelty hiukkasen
Minustahhi ois pärjätty ilmanni ympyrrää. Melekolailla tiensivvuun sen tekevät ja kauas entisestä ristauksesta. Kaivurikin siinä jo pyöri ja sora auttokin oli illalla.
Jouttuukohan ne siirttään uutta juustomäjentietä että ossuu tiet kohalleen.
Oulaissiin mennään varmaan entisesn ristauksen kautta.
taas oli Haapaveden vanhustenhoidon lievästi sanottuna vaatimaton tila
joutunut Aluehallintoviraston tarkastuksen edessä ottamaan huomautukset ja moitteet vastaan.moneskohan kerta Haapavesi-lehti uutisoi.
virkamies sanoi, ettei tämäkään johda toimenpiteisiin
kyllä Haapaveden sosiaalitoimen tasosta saavat kuntalaiset olla todella huolissaa sillä näitä AVIN huomautuksia ja parannuskehoituksia on tullut muustakin,
lastensuojelusta ja koulutoimesta
liian paljon ääliöitä johdossa ihme kyllä evoluutio menee takapakkia.kohta vedetään tukasta luolaan.
joo, taju kankaalla
kyllä lakisääteiset tehtävät tulisi hoitaa ensin huippukuntoon ennenkuin aletaan
vouhkaamaan
mitenkähän käynee tämän uuden k-pelihallin eli kaatuuko sekin kuten muutkin hallit vähenevien veronmaksajien taakaksi "koulut mukaan" - tai jonkun muun linkin kautta?
vähenevä veronmaksajien joukko maksaisi mieluummin varsinkin sos-terv asioiden
saattamiseksi asianmukaiseen kuntoon että AVIN huomautukset voisivat loppua
Olkaa tarkkana!Haapavesi veloittaa kolmesta vuorokaudesta vaikka on ollut kaksi vuodeosastolla.Jollakin on vuorokausi rytmit sekaisin joka alskun laatii!
tällasesta tulee.
Sen on röörinenkin usein aapeeseellä todennut.
Ja kylänkiertäjänä tuntee tilanteet tarkkaan.
Ajnetta toimintaa nuo vuorokausimaksut. Vaikka joutuisit vuodeosastolle 23.30, niin täysi vuorokausimaksu menee siitä puolituntisestakin.
tuollainen ahneus on.