tällä hetkellä ajattelet...
Sano jotain mitä sinä
juuriny
912376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 91
Vanhimmat
Onpa+hidasta.+Puoli+tutia+sitten+0%+ja+just+nyt+32%,+arghhh!+Ihan+duuni+tule+tehtyä+eli+täytyy+chillata..
Oho,+nyt+jo+35%!!+Korkki+auki
100%+ja+asetuksetkin+tuli+viilailtua+kondikseen,+nyt+loput+8+tuntia+voinkin+pelailla+vaan+ja+liksa+rullaa,+hell+yeah!
kiva kun tulit :)
uutta talvitakkia
elämäntarkoitusta.
(kirjoitinsentarkoituksellayhteen)
elonkorjuukuukausi ja alkoi kylmät ja sateet. tuleekohan silti hyvät viljat talteen.
Mä oon hiukan pihalla omasta elämästäni, hiukan surullinen olotila. Yksinäinen, ei huonolla tavalla, mutta ei tää aina niin helppoa ole kuitenkaan. Tuntuu, että olen liian outo, ei yksikään ihminen mua ymmärrä. En kuitenkaan ole paha, vaan toivon kaikille hyvää ja itselleni tasapainoista elämää . Hän on mielessä, mutta en saa, enkä uskalla häntä sen enempää ajatella.
Ketä et saisi ajatella?
https://www.youtube.com/watch?v=d-IjlWcAj00
Heräsin juuri. Olen vaan kiitollinen :)
Ensimmäisenä mielessä on eräs tomi <3
Parempaa miestä minulla ei voisi olla.
Tuleepa kireitä pieruja, mitähän olen syönyt.
Tahdon ilmaista kiitollisuuteni palstan trolleille :) tänks!
Taivas varjele meitä.
Parempi päivä, vähemmän lääkettä. Ei tainu tarvita pahimman kautta mennä.
Ajatus katkesi juuri, en mä mitään ajattele. Mä meen keittään kahvit?
Ajattelen sitä, että miten voisin nähdä hänet. En tiedä, missä hän liikkuu. Tahtoisin niin paljon edes ohimennen tavata häntä.
Sitten mietin, että mitähän hän jo suunnittelee, onko puoliso, perhettä jne. Olen jäänyt vain haaveilemaan hänestä vailla mitään tietoja tilanteestaan.
Missä tapasit hänet? JossainJysk liikkeessäkö?
ja panettaa. joka kerta kun tänne tulee alkaa vituttaan rankalla kädellä. lukea näitä läpi tietämättä kuka vastaa...kello tikittää joka luo ahdistuksen sille kaikelle menetetylle ajalle jonka tähän on käyttänyt .
Tää meni naulan kantaan! Sama fiilis.
no sepä hienoa ettei tarvitse olla yksin....totuushan on kuitenkin se että näilläkään viesteillä ei ole tipankaan merkitystä.
Kaikki riippuu asenteesta. Kaipauksen voi nähdä kauniina asiana. Odotus on usein jännittävää ja täyttymys vasta edessä, ei voi tietää :)
Tämä hienosti ajateltu.
Ajattelen erästä ihanaa miestä. Mitä hänelle kuuluu...näin.sateisena päivänä..lauantai päivänä.mä lähden käymään rompepäiville Iisalmessa...
No sitä miestä ja sen huulia. Ja miltä tuntuisi, kun ne kohtaisivat omani... Mä kietoutuisin sen ympärille niin kuin se ois liaani. :D Ja sit yks asia johtais toiseen...
Mun elämässä tällä hetkellä kaikenlaista
Ens viikolla helpottaa tai ei
Täytyy toivoa et elämä antaa....aagh (*_*)👼
Ajattelen että kaikkea hyvää hänelle miehelle elämäänsä. Sekä kivaa syksyä!
Juuri tällä hetkellä mua ärsyttää toi EllubbiHallubbi, joka täällä aina kirjoittelee näitä "veri nais"-juttuja. Sillä on ihan hyviä juttuja, mutta mua silti ärsyttää ihan simona se akka. Ja sitä paitsi, mä olen ihan varma, että sillä on jotain sutinaa Riston kanssa, kun se aina tunkee näihin Riston Anne-juttuihin vaikka sihän se sille edes kuuluisi! Ärsyttää se akka ihan simona. Ja kaikki sen kuviotkin ärsyttää:D
Hahaaaaa
Nyt reps haashaaaaa
NO ÄLÄ LUE!!!
YKSINKERTAISTA MEE OHI!!!!
MÄ RAKASTAN TEITÄ MIEHET KAIKKIA!!!!(*_*)❤
jotain mitä sinä
Että nyt saa riittää.
Mietin sitä, että mistä alkaisin? Mistä aloittaisin menestystarinani.. koska se on tuleva olemaan sellainen. Loppuelämäni.
Päätitkö jo mistä aiot aloittaa?
Päätin luottaa siihen, että elämä vie eteenpäin. Kokeilen asioita ja teen ehkä virheitä jatkossakin. Uskallan tuntea. Uskallan rakastaa. Uskallan nauttia kosketuksesta ja vartalostanikin. Mutta sydäntäni kuuntelen niin kuin tähänkin asti. Ja huolehdin itsestäni ja rakkaistani. Pidän pääni olematta kylmä. Tästä on hyvä jatkaa. Ja keitin ja nautin hyvän teemukillisen. Olen ylpeä siitä mikä olen.. vaikka nyt tässä palstalla sattumalta mietinkin.
hei hei miksi olet niin täysin vetäytynyt kun et puhu minulle mitään.
Haluaisin kuulla susta jotain vaikka, ajattelin etten ota yhteyttä. Tietää että mitä sulle kuuluu,onko se sitä ikävää ? Sitä kun en ymmärrä mikset ota mitään yhteyttä.
Pillua tekis mieli ihan saatanasti ja mulkkua pakottaa......
Mitä sinä ajattelet minusta?
Ajattelin mennä sauna. Lopetan jauhamisen.
Mietin sitä, että miten jaksaisin lähteä ulos täältä neljä seinältä sisältä. Oon vähän erakoitunut ja yksinäinen.
Koko kesän on mielessäni pyörinyt että mitä hän minusta mahtaa ajatella..............
'Monster..monster' biisi jauhaa päässäni
https://www.youtube.com/watch?v=ccpaaZvDL1k nii
Harmittaa etten uskaltanut hakea hänen katsettaan eilen.
Älä mene pois.
Ilonen on hyvä golffari.
siniset tikkaat
https://www.youtube.com/watch?v=PvLd5meJ0uA
.
Well I agree! Best things in life are blue.
Kuten hänen silmänsä. Ja suklaa.
Tai meri, taivas ja mustikat
Missä oot jmies?
Saakohan auton käyntiin jos imasee pakoputkesta?
kokeilemalla selviää. kerro kun olet kokeillut, mikä on tulos. :)
Sukkahousuilla se lähtee käyntiin, etkö sitä tiedä.
puolituinen kuu taivaalla, tuuli rauhoittunut ja sade loppunut - yöuinti odottaa.
https://www.youtube.com/watch?v=fymsFQI67iQ .
Ahdistaa, aika loppuu kesken.
Kumma, miten voi yöllä tehdä mieli suolakurkkuja...onkohan tässä tytöllä nyt suolan puute? Jo toista yötä peräjälkeen. En käsitä.
Toisaalta mietin myös erästä miestä...Kunhan on samassa tilassa yhtä aikaa, tekisi mieli hipaista, silittää, ottaa kädestä kiinni ja kuiskata, tykkäätkö musta... Noh, sitten voitais kai kahdestaan etsiä se suolakurkkupurkki ja nassuttaa vaiks niitä yhdessä :D
suolakurkkuja, just söin.
Jätä mullekin :D
Mikä mahtoi olla hartain toiveesi tänään? Mikä olisi tehnyt päivästäsi täydellisen..?
Olisinpa päässyt saman peiton alle rakkaani kanssa kun sanottiin hyvät yöt tänään :)
Että menen nukkumaan tyyny kainalossa kuvitellen että olet siinä.
Suloisen kuuloista tuollainen. Toivon koko sydämestäni, että saisit kaipaamasi siihen tyynyn tilalle.
Ajattelen että oon mäkin idiootti kun tänne taas tulin.
Tärkeintä nyt on, että saan tehdä töitä rauhassa. Yksityisasiat hoidetaan muualla.
Pinkka valokuvia odottaa järjestämistä albumiin. Huomenna aikainen herätys. Siivotakin pitäisi. Mitähän se mies tänään duunaa?
Oli ihanaa nähdä tänään pitkästä aikaa. Itsekin näytit onnelliselta.
Hyvää syntymäpäivää minulle...
Hyvää syntymäpäivää sinne!
Tuo vessanpönttö pitäis pestä kohta
Juu tuun peseen ja sen lavuaarin myös, mahtaa olla sotkussa, kun on niin monta kuukautta aikaa:)
Eiku, mie kerkesin sen pestä jo. Mut äkkiä se taas on sotkussa, kun sinkkumiehenä asioin seisaaltaan, sekä lavuaariin et pönttöön :/
surkeeta ja tylsää .en mä mitään ajattele.
Vituttaa ihan kympillä.
Kauniita unia Anna.
Ei pässiä tapeta, sitä opetetaan. ;)
Pelkään että kukaan ei sitten lopulta pohjimmiltaan ymmärrä mua ja jään ihan yksin :(
Sitä että millaiseen kuseen sitä on itsensä laittanut.
Punastuin jo ajatuksestakin.
prkle mikä huijaus on ostaa tulostin ja tajuta ettei paketissa ole usb-kaapelia jolla saa tulostimen liitettyä tietokoneeseen, vaan se yllätys yllätys pitää ostaa vielä erikseen!
Kun mä vaan keksin miten tuo laita saadaan tulostaan ilman kaapeleita välissä niin tämä mysteeri on selvitetty. Kyllähän ne etätulostaa virastoissakin joten pakkohan tässä nyt on olla joku sellainen toiminto ! Sen saa päälle jostain. Kunhan mä vaan keksin mistä
Lukaan ei halua sinua, tapa suoraan tai jätä rauhaan. Kukaan ei siedä laiskaa, runonkielistä lirkutustasi, kukaan ei halua menettää omaa elämäänsä takiasi, tai elättää sinua. Tämä runolielunen, naisten naurattajaryhmä on kusettanut rahaa vaikka kuinka paljon, "tyhmät" tottelemattomat naiset annetaan heidän kynsiinsä. Jos naiset ei palvele tarpeeksi hyvin, tai tekee vastoin miehen tahtoa.
Mietin mitkä kymmenen sinä valitsisit numeroista 1-30.
Jos tarpeeksi monta natsaa, saat viestin meiliisi :)
1 2 6 8 11 17 18 19 21 24
Kolme osui,
kaksi ratkaisevinta puuttui.
Ajattelen myös sitä mitä toit kahvin kera nautittavaksi sillon kun viimeksi ollaan nähty.
Ei mulle tää koska en ole tuonut kenellekkään mitään. En juo edes kahvia.
Taidat olla se joka kotonaan tarjoilee varatulle kahvituksiaan? Tokihan mies toi tuliaisia tullessaan.
Hän toi, eikä hänkään juo kahvia.
Ei juotu kotona, hän ei ole mies.
Mitäs vielä :)
Ei kyllä taida natsata tällä palstalla.
......Ullapito on poistanut tämän viestin sääntöjen vastaisena....
Hanuria...
Luovutan täällä. Ei sellainen mies täällä olisi.