Pidän sinusta kaikin tavoin, mutta suuret tunteet ovat jo hieman hiipuneet. Toisaalta se on minulle hyvä asia, sillä en jännitä enää niin paljoa kohtaamisia. On kyllä aina mukava nähdä sinua silti ja kohtaamiset tuovat aina mukavaa piristystä päivään. Olen jo varmaan hyväksynyt tilanteen sisimmässäni, että mitään ei tule tapahtumaan ilman yhteyttä ja tutustumista. Aloitus naiselta tummalle miehelle.
Mies en tiedä tykkäänkö enää
15
643
Vastaukset
- Elämän_kova_ääni
No miksi et voi rikkoa kaavaa ja ottaa yhteyttä? Suomalaiset vanhat periaatteet, kun eivät enään tänäpäivänä pidä paikkaansa.
Nainen voi ihan yhtähyvin kysyä mieheltä "Yhteyttä" ja tutustumista, kuten mieskin.
Eletäänhän täällä tasa-arvon aikaa.
Tuolla menolla saat vain riesa sakkia seuraksesi.- kyllähänhe
tapaavat ja kpohtaavat, niinhän siinä sanottiin.
- feminismiyhteiskunta
Ei ole mahdollista. Feminismiin kuuluu se, että naiset saavat tehdä kaikkea siitä mitä mieskin JOS niin tahtovat.
- hyvävaihuono
feminismiyhteiskunta kirjoitti:
Ei ole mahdollista. Feminismiin kuuluu se, että naiset saavat tehdä kaikkea siitä mitä mieskin JOS niin tahtovat.
En tiedä mitään hänen ajatuksistaan. Voisi olla liiankin outoa lähestyä tuntemetonta ihmistä. Voi olla, että tunteeni ovat vain yksipuolisia ja toinen ei ole edes kiinnostunut minusta millään tavalla.
- tekosyitäkeksit
hyvävaihuono kirjoitti:
En tiedä mitään hänen ajatuksistaan. Voisi olla liiankin outoa lähestyä tuntemetonta ihmistä. Voi olla, että tunteeni ovat vain yksipuolisia ja toinen ei ole edes kiinnostunut minusta millään tavalla.
No se selviää vain kysymällä. Mieskö on velvoitettu ottamaan se riski? Voihan sitä varovasti tunnustella asiaa jos ei viitsi suoraan kysyä. Niin kuin ylempi kirjoittaja totesi, niin joudut tyytymään niihin jotka tyrkyttävät itseään sinulle, kun voisit saada mahdollisuuden sen ihmisen kanssa jota haluat.
- Logical_View_Of_Data
Kyllähän miehetkin joutuvat tutustumaan tuntemattomiin naisiin. Mutta naiset eivät tutustu tuntemattomiin miehiin? Such logic so wow
- hyvävaihuono
Logical_View_Of_Data kirjoitti:
Kyllähän miehetkin joutuvat tutustumaan tuntemattomiin naisiin. Mutta naiset eivät tutustu tuntemattomiin miehiin? Such logic so wow
Minä olen hänelle selvästi näyttänyt kiinnostukseni, mutta hänestä ei saa mitään selvää onko hän kiinnostunut minusta vai ei.
- SuomalainenMies__
Mies ymmärtää suoraa puhetta. Ei vihjeitä.
- siinäpäsitäsuoraapuhetta
M miehelle selviä sanoja, taitaa olla palstan fiksuin mies, mistä hän lieneekään ?
Osaa vastata aina asiallisesti, bojot siitä. - asianvierestä
Mun muistaakseni kaipaa jotakin varattua,näin on ainakin joskus itse tänne siitä kertonut,niin että jotkut taitavat olla parempia antamaan muille neuvoa kun itse niitä toteuttaisi tai noudattaisi ja fiksuus taitaa olla sitä miten fiksuuden kukin näkee.
- siinäpäsitäsuoraapuhetta
Aijaa. Ei tässä nyt ole neuvottu ketään.
Jokaisella olkoon oikeus mielipiteeseensä.
Ja minkä sille voi, jos kaipaa varattua. Teot ne ratkaisee.
- tummamiäs
Ihan samaa olen ajatellut ja tuntenut. Tunteetikans hiipuvat päivittäin ja mielestäni se on
hyvä asia. Aikansa kutakin.- hyvävaihuono
Pidän kyllä paljonkin hänestä, mutta jos ei onnistu niin ei onnistu :(
- elämäävaineisenkummempaa
Hän, tumma mies ei ole kiinnostunut ja se siitä. Sen pituinen se stoori, sellaista sattuu.
Turhaa haaveilua ja aika mennä eteenpäin. Hänelle vaan hyvää jatkoa ja olkoon onnellinen siellä, missä onkaan. Kaunis muisto jäi siltikin, symppis oli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke332263- 1231936
- 771591
- 1601222
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671217- 611046
- 481043
- 641004
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62927Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t29925