Unijukalle

Olisin kiitollinen jos voisit kertoa onko minulla lahja tulkita tulevaa?
Olen tätä jo pitkään pohtinut. Tuntuu että nämä asiat ovat alkaneet minua vetämään puoleensa jo jonkin aikaa. Olen ajoittain lukenut tätä palstaa. Nyt minäkin uskaltauduin kysymään sinulta.

Kiitos 👋 Unijukka
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No, jos näet enteitä tulevista tapahtumista tai enneunia, joka toteutuvat, niin kai lahjasta voidaan puhua. Käsittääkseni enneunienkin näkeminen on verrattaen yleistä. (Sanottakoon sivuhuomiona tälläinenkin: itse näin pari yötä sitten unen, joka liittyy oman menneisyyteni tapahtumiin, ja tuli sellainen mielle, että t o i v o n jopa että tämän uni kävisi toteen, eli aina ei edes tiedä onko joku uni enne ... näinkin on sanottu, että "tulevaisuus muuttuu", eli siihen on monia vaikuttavia tekijöitä, jonka vuoksi kaikki "enteetkään" eivät aina toteudu... )

Sitten voidaan puhua siitäkin, että kyllähän näitä keinoja on katsoa tulevaa ym., jotka voidaan puhtaasti oppiakin, tosin eihän kaikki opi ... Tarot - korttien lisäksi onhan niitä heilureita, jolta kysytään ja joitakin varvulla katsomisen kurssejakin järjestetään kai nykyisin. Eli tähänkin hommaan tietyin valmiuksin myös voi oppia. Lopussa ratkaisee myöskin oma itse paljon, jos on itse liian skeptinen tai jyrkkä, niin ei varmasti opi, mutta sehän pätee kaikkeen muuhunkin.

Mutta se "lahja" on sinun sisälläsi, ja se on aika pitkälle omissa käsissäsi, että miten sitä kehität. Tavallaan uskon myös aika vahvasti siihen, että kyse on siitä tunteesta ja "uskosta" joka sinulla asiaan on. Jos siis omaan energiaasi keskität siihen, niin se lahja varmasti ajan myötä kehittyy, ja jopa voit ymmärtää että mitkä asiat siihen lahjaan vaikuttavat. Jossakin kohtaa kyse on jo elämäntavasta, silloin kai on jo aika moinen ammattilainen alallaan. Mutta jos homma toimii, ja "Näet" asioita, niin on se lahja ihan hyvä sana, se on siis ominaisuus, jota voit kehittää vähin erin paremmaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lahjojakovaiei kirjoitti:

Olisin kiitollinen jos voisit kertoa onko minulla lahja tulkita tulevaa?
Olen tätä jo pitkään pohtinut. Tuntuu että nämä asiat ovat alkaneet minua vetämään puoleensa jo jonkin aikaa. Olen ajoittain lukenut tätä palstaa. Nyt minäkin uskaltauduin kysymään sinulta.

Kiitos 👋 Unijukka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu