http://www.benefit.fi/sijoitussopimus.html?gclid=CL-GyOrRx84CFYfbcgodJa0Dqw
Sijoitussopimuksella 7 - 9 % vuosituotto
Pankkien talletuskorot ovat niin matalat (Norwegian ja Big Bank lukuun ottamatta), että inflaatio ja lähdevero syö koko tuoton, jos sellaista edes saa.
Oletteko sijoittaneet Credit Me Nordic / Benefit Brokers Oy:n sijoitussopimukseen?
Sijoitussopimuksella 7 - 9 % vuosituotto
Pankkien talletuskorot ovat niin matalat (Norwegian ja Big Bank lukuun ottamatta), että inflaatio ja lähdevero syö koko tuoton, jos sellaista edes saa.
Oletteko sijoittaneet Credit Me Nordic / Benefit Brokers Oy:n sijoitussopimukseen?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyse+on+vakuudettomia+kulutusluottoja+myöntävästä+firmasta,+joka+kerää+oman+rahoituksensa+tällä+tavalla.++Sijoituksen+riskiä+kuvaa+hyvin+tuo+7+-+9+%+korkotaso,+jota+halvemmalla+rahaa+ei+ilmeisesti+ole+tällaiseen+tarkoitukseen+saatavissa.
Syy+rahan+kalleuteen+on+tietysti+siinä,+että+sijoitukselle+on+varsin+heikkolaatuiset+vakuudet.++Vakuutena+olevien+lainojen+laatua+voit+käydä+ihastelemassa+tuolla+naapuripalstalla+Lainat+ja+velka.++On+siis+syytä+ottaa+huomioon+sekin+mahdollisuus,+että+sijoitettu+pääoma+jää+saamatta+takaisin+osittain+tai+kokonaan.
Muutamat avainlauseet:
"Sijoitussopimuksen vakuudeksi annamme myöntämiämme luottosopimuksia; vakuuden arvo on kulloinkin vähintään sijoitetun pääoman suuruinen."
Vähintään...
"Benefit Brokers Oy vastaa mahdollisista luottotappioista."
vastaa!
"Sijoituksen ja sille maksettavan koron takaisinmaksusta vastaa ensisijaisesti Benefit Brokers Oy."
ensisijaisesti...
Riskiä siis toki on.
Tarkistaisin todella hyvin yrityksen omistajien tausta kun sijoittaisin euroakaan
ko.lainaan :)
Sijoitin 50t€ kahdeksi vuodexi ja homma toimi niinkuin luvattiin. Sijoitus tuli takaisin niinkuin pitikin ja tietenkin korkojen kanssa. Suosittelen!
Suosittelen katsomaan http://www.osinkotuottoa.fi/ https://korkeatuottoinen.fi/ ja https://www.opr-vakuus.fi/sijoittajat/ creditmen sijaan. kevyempi verotus.
Ihan pilipali firma, kattokaa taloustiedot vaikka asiakastiedosta. Liikevaihto romahtanut eikä tulosta lainkaan, kannattaa pysyä kaukana. Nuo opr, lainasto ihan eritasolla ja jatkuvaa kasvua ollut.
Eikös tämän firman taustahenkilö ollut juuri tuomittu rikoksista? Oli veroparatiisijuttuja Maltalla ja muita rikoksia. Kiertäisin todella kaukaa.
Täysi huijari yritys. Kehotan ehdottomasti välttämään ko. yritystä.