Mitä olette käyttäneet. Suositeltua Neste Lamppuöljyä ei löydy mistään, ainakaan Nesteen huotoasemilta tai rautakaupasta. Ilmeisesti ihan mikä vaan lamppuöljy ei käy. Joku sanoi käyttävänsä Marinolia. Puuilo myy jotain Chrystal merkkistä mutta sillä ei Wallas ilmeisesti pitkään toimi tukeutumatta vaikka mainostetaan nimenomaan Wallas polttoaineena. Motonetillä on jotain "erikoispetroolia" jota kauppaavat tähän tarkoitukseen. Siinä se valikoima taisi sitten ollakin. Mikähän noista kävisi Nesteen tuotteen korvikkeeksi. Ei viitsisi alkaa netistäkään tilaamaan enää tässä vaiheessa kautta.
Wallas polttoainetta
3
1124
Vastaukset
Marinol on sitä mitä käytämme keittimessä. Se on spriitä !!! Petrooli ja sprii on kaksi eri asiaa, ei korvaa toisiaan. Jos petroolista on kysymys niin meillä on pitkään käytetty Hong Kongista ostettu Dragon petrooli. Kanisterin päällä lukee että sillä on Wallaksen hyväksyntä.Löytyy 5l ja 10l päniköissä. Hyvin on pelannu.
- Toinenjoku
Samaa mieltä Honkkarin petroolista vuosia kättänyt ja edelleen käytän.
Keittimessä Marinol tai Bilteman punainen.
- Freewind
Marinol on spriitä(tenttu) ja se käy origoon ei wallakseen!!! Crystal merkkistä itse käytin valopetrooli wallaksessa. Hiukan vaan isopropanolia sisältävää bensan jäänestoa sekaan (polar-merkkistä ainakin saatavilla). Ja kauden aluksi aina vanhat valopetroolit vaikka grillin sytyttämiseen ja tuoretta tilalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1825067Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813636SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt502661SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun162378SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412296Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1012222Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292097Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan732084Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja912045Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211566