Olen pyytänyt tarjouksia kattotyöstä. Eräs tarjous on hyvä ja joustava. Yritysrekisterin mukaan ko. yritys on kuitenkin lakannut toimimasta. Mitkä rekisteri- yms. tiedot minun pitäisi yritykseltä pyytää, jolla voisin varmistaa, että yritys on kunnollinen ja täyttää lain vaatimukset?
Mitä otan huomioon remonttiurakoitsijan valinnassa
Rehtikatontekijä
2
84
Vastaukset
- remontoija1
Katsoppa vero.fi sivustolta mitä vaatii kotitalousvähennys, se onko yritys muuten hyvä ja kunnollinen on jo toinen asia.
- Rehtikatontekijä
Sivuston mukaan ei oikein mitään. Ilmoitan vaan verottajalle kenelle (Y-tunnuksella) olen maksanut ja minkä verran.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463202Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232738- 442553
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871505- 391330
- 821199