Myykää tilanne - sota syttyy

seonmenoanyt

Eli sota Venäjän ja Naton (USA:n) välille. Siitähän jo vaaditaan Wall Streetiä myöten. Johdannaisia myydään jo USA:n eri pörsseissä. Nykyinen USA:n hallitus on hieman vastahakoinen sodan aloittamiselle, ettei saisi enää viime metreillä sodanlietsojan mainetta.

Se, mitä Putin sanoi, on suomalaisen todella suusta lähtenyttä. Mutta aivan oikein. Jokainen sen ymmärtää. USA:lla ei ole kunnon maajoukkoja. Venäjän valloitukseen tarvitaan hyvät maajoukot. He ovat huomanneet, että Suomella sellaiset on.
Isäntämaasopimus oli kuin taivaanlahja USA:lle ja Nato:lle. Suomi on valmis.

Wall Streetin pörssissä myydään jo osakkeita Venäjän öljylähteistä ja mineraalirikkauksista. Kauppa käy kuumana. Wall Street painostaa kovin hallitustaan hieromaan sodan Ukrainassa Venäjän, Naton ja EU:n välille. Silloin nämä johdannaiset tuottaisivat Wall Streetille 100 kertaisen voiton. Tosin vain siinä tapauksessa, että Venäjä pystytään lyömään ja maa valtaamaan.

Meidän pojillamme on suuri vastuu Wall Srtreetin voittojen kotiuttamisessa. Toivottavasti hallituksemme aina puolustuvoimain ylipäällikköä eli presitenttiämme myöten ovat tämän kyllin selvästi tuoneet alaisilleen esille. Isänmaan puolesta on taisteltava henkeen ja vereen.

Me emme enää kolmatta sotaa saa hävitä Itäiselle naapurillemme. Muutoin läntisten naapuriemme sijoitukset kärsivät tosi suuria kolauksia, jopa niin, että valtio joutuu taas tukemaan rahansa menettäneitä sijoittajia ja pankkiireita.

3

964

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ottakaatosissanne

      Miltä se tosiaan tuntuisi, kun USA alkaisi tuoda amerikkalaista demokratiaa Suomeenkin?
      Kommentoi

    • fjhgf

      Valloitusretkiä tekevät nykyään enää menneisyydessä elävät maat kuten Venäjä ja Kiina.
      Osoittakaa se syyttävä sormi oikeaan suuntaan, niin ette vaikuta niin jumalattoman tyhmiltä.
      Kukaan ei halua venäjälle vaan kaikki haluavat pois sieltä parempiin maihin.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11406
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5874
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      162
      4749
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      15
      4671
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4331
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4193
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3477
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3240
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1741
    Aihe