Myykää tilanne - sota syttyy

seonmenoanyt

Eli sota Venäjän ja Naton (USA:n) välille. Siitähän jo vaaditaan Wall Streetiä myöten. Johdannaisia myydään jo USA:n eri pörsseissä. Nykyinen USA:n hallitus on hieman vastahakoinen sodan aloittamiselle, ettei saisi enää viime metreillä sodanlietsojan mainetta.

Se, mitä Putin sanoi, on suomalaisen todella suusta lähtenyttä. Mutta aivan oikein. Jokainen sen ymmärtää. USA:lla ei ole kunnon maajoukkoja. Venäjän valloitukseen tarvitaan hyvät maajoukot. He ovat huomanneet, että Suomella sellaiset on.
Isäntämaasopimus oli kuin taivaanlahja USA:lle ja Nato:lle. Suomi on valmis.

Wall Streetin pörssissä myydään jo osakkeita Venäjän öljylähteistä ja mineraalirikkauksista. Kauppa käy kuumana. Wall Street painostaa kovin hallitustaan hieromaan sodan Ukrainassa Venäjän, Naton ja EU:n välille. Silloin nämä johdannaiset tuottaisivat Wall Streetille 100 kertaisen voiton. Tosin vain siinä tapauksessa, että Venäjä pystytään lyömään ja maa valtaamaan.

Meidän pojillamme on suuri vastuu Wall Srtreetin voittojen kotiuttamisessa. Toivottavasti hallituksemme aina puolustuvoimain ylipäällikköä eli presitenttiämme myöten ovat tämän kyllin selvästi tuoneet alaisilleen esille. Isänmaan puolesta on taisteltava henkeen ja vereen.

Me emme enää kolmatta sotaa saa hävitä Itäiselle naapurillemme. Muutoin läntisten naapuriemme sijoitukset kärsivät tosi suuria kolauksia, jopa niin, että valtio joutuu taas tukemaan rahansa menettäneitä sijoittajia ja pankkiireita.

3

968

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ottakaatosissanne

      Miltä se tosiaan tuntuisi, kun USA alkaisi tuoda amerikkalaista demokratiaa Suomeenkin?
      Kommentoi

    • fjhgf

      Valloitusretkiä tekevät nykyään enää menneisyydessä elävät maat kuten Venäjä ja Kiina.
      Osoittakaa se syyttävä sormi oikeaan suuntaan, niin ette vaikuta niin jumalattoman tyhmiltä.
      Kukaan ei halua venäjälle vaan kaikki haluavat pois sieltä parempiin maihin.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      67
      5282
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2436
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      112
      2228
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      120
      1905
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1859
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1770
    7. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      265
      1219
    8. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1214
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      51
      1104
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      73
      994
    Aihe