Seat on varmaankin ihan hyvä auto mutta about samoilla varusteilla kuin Vitara se yli 10.000 € kalliimpi.
http://www.seat.fi/seat/seat3.nsf/html/ateca_hinnat?open
Vitara S 1.4 6AT vs. Seat Ateca 1.4 4Drive DSG
30
416
Vastaukset 30
- Seatx6
Moni on huomannut tuon ja päätynyt Suzukiin. Näin ajattelen minäkin,pieleen on hinnoiteltu Ateca,sääli.
- Mimimerkki
Minkä pieleen on hinnoiteltu?
- Mimimerkki
Minkälainen varuste on "about samoilla" varuste?
- CrossiA_
Minkälainen auto on " Seat on varmaankin" ?
- tgjgöoyöi
Vitarassa myös opittu silmäkarkki kuten Nissanissa kun näyttää kyllä upealta mutta yksityiskohdat sitten hiukan halvimman mukaan kun kuitenkin hiukan urbaani kauppakassi verrattuna Seattiin.
- crossia-
tgjgöoyöi kirjoitti:
Vitarassa myös opittu silmäkarkki kuten Nissanissa kun näyttää kyllä upealta mutta yksityiskohdat sitten hiukan halvimman mukaan kun kuitenkin hiukan urbaani kauppakassi verrattuna Seattiin.
Millainen karkki on "silmäkarkki"?
- tgjgöoyöi
crossia- kirjoitti:
Millainen karkki on "silmäkarkki"?
Karkki antaa hiukan hämäävästi kalliimman vaikutelman ja siksi Nissani suositumpi kuin saman hintaluokan perus golf
- golffari_
tgjgöoyöi kirjoitti:
Karkki antaa hiukan hämäävästi kalliimman vaikutelman ja siksi Nissani suositumpi kuin saman hintaluokan perus golf
Millaista golfia on "perus golf"?
- hintapolitikkaa
Onhan Mersedes GLK, kin kalliimpi kuin dakia Duster?
- PontaHilitiikkaa
Jep. Mesessä maksaa se keulalla oleva tähti jo kymppitonnin.....
- Tähtitaivas--
PontaHilitiikkaa kirjoitti:
Jep. Mesessä maksaa se keulalla oleva tähti jo kymppitonnin.....
Millainen tähti on "keulalla oleva tähti"?
- Semmmmosta
Joo ja ne kalliimmat autot on aina myös miljoona kertaa parempia ajaa ja hiljasempia sekä arvostetumpia. Kuka haluaa ajaa jollain seatilla tsi tsutsukilla? Skoda on varmaan ihan hyvä mutta kyn hyppäät audiin ja lähdet ajamaan niin ero on just tasan niin suuri kun hintalappu antaa ymmärtää. Hyvää ei saa halvalla ja halpikset ei ole premiumeja vaikka maksasivat saman kun premium merkit. Ostat 50 tonnin tojon niin se on edelleen muovinen ja meluisa mutta kun ostat saman hintasen mersun tai bemarin niin saat auton mitä on kiva ajaa.
- Tämmmmööstä
Ja kun ostat Bentleyn, niin meno on vielä tuostakin nautinnollisempaa.....
- PontaHilitiikkaa
Tämmmmööstä kirjoitti:
Ja kun ostat Bentleyn, niin meno on vielä tuostakin nautinnollisempaa.....
Minkälainen osto on "kun ostat"?
- Tämmmmööstä
Siinäpä sinulle onkin aivotyötä pitkäksi aikaa, jos edes omaat sellaisia.....
- Crossia_
Tämmmmööstä kirjoitti:
Siinäpä sinulle onkin aivotyötä pitkäksi aikaa, jos edes omaat sellaisia.....
Minkälainen onki on "sinulle onkin" ?
- Jrjrjrjf
Minkälainen kysymys on onki. Onko teleskooppi, häh.
- muovipohja
Minkälainen teleskooppi on "onko teleskooppi" ?
- sussukka_ykönen
Vitara on ekaksi jo paljon paremman näköinen kuin Seatin ropponen. Tokaksi se on valmiina huippuvarusteltu, sen kone ja loota kestää toisin kuin vagin romut. Kolmanneksi se on vielä paljon halvempi. Neloseksi Vitaran jälleenmyyntiarvo kestää paljon suurempana kuin joku Seatti. Vitara on myös todella kuuma pakkasilla ja lämpenee nopeasti.
- Kitara-
Millainen Vitara on "neloseksi Vitara"?
- ratirati
Kitara- kirjoitti:
Millainen Vitara on "neloseksi Vitara"?
Millainen on "millainen"?
- cROSSIA
Minkälainen vitara on "ekaksi vitara" ?
- Japsitkestää
Samaa mieltä. Ottaisin ilman muuta japanilaisen laatutuotteen mielummin kuin arveluttavan vag kulkineen. Seat on kivan näköinen ja tyylikäs, mutta siinä on todennäköisesti paljon enemmän vikoja kuin japsissa.
- japani-
Millainen japanilainen on "muuta japanilainen"?
- muovisusuki
Minkälainen kulkine on "vag kulkine" ?
Minkälainen mieltä on "samaa mieltä" ? - siitinaseena
Ostoo vaan jos on ministerin liksat?
- Köppänä-
Onko jos osttoo siitinaseena iso ase ministeri liksast?
- RaitisSuzu
Köppänä- kirjoitti:
Onko jos osttoo siitinaseena iso ase ministeri liksast?
Hoidata itsesi kuntoon, alkoholisti.
- Sukisuki-
Minkälainen itsesi on "hoidata itsesi"?
- Trolli_stop
ÄLKÄÄ RUOKKIKO TROLLIA !
Tuo lapsiparka saa vauhtia aina kun joku vastaa sen typeriin väliheittoihin. Jos _kukaan_ ei välitä, se ei jaksa kovin kauaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu591561- 261194
- 851048
- 42867
- 65826
- 92794
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.15759Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19715Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131715- 115686
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �146621Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31615- 4612
- 43601
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45570Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t74557- 19556
- 44538
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä25531Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke17487