Onko netissä mitään mestaa, jossa avautua rehellisesti ilman, että joku nitistää? Pitäisi saada puhua anonyymisti pahasta olosta.
Missä voisi purkaa pahaa oloa?
nimetönmerkitön
692
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hei nimetönmerkitön
Verkkoauttamispalveluja on viime vuosina kehitetty. Myös kirkon chat-palvelu on tarkoitettu anonyymiin, kertaluontoiseen keskusteluun. Sinne voi ottaa yhteyttä tästä
https://www.facebook.com/kirkkosuomessa/?sk=app_177794048978925
Chat on avoinna arkisin klo 12-16.
Diakoni, Merja
Paskanetissä paskateknologian aikakaudella pitää muistaa yksi asia, mikään mitä minnekään kirjoittelet tai mitä konees ruudulla on, ei ole yksityistä. Tämä saasta teknologia vuotaa kuin seula, tiedot menee nettipaskasittiäisille myös.
Muutenkin tuon kirkon touhutkin alkaa jo olla samaa paskaa, mainostetaan yhtä ihmisen yksityisyyden yhtä pahinta loukkaajaa, paskalärvikirjaa. Kaikki mitä siihen sontapalveluun, suureen saatanaan läpyttelet se tallennetaan. Ja kyetään hetkessä jäljittämään kotilaitteelles ja vähän muihinkin. Ynnä tuo suuri saatana on sitä oppia, että kaikki pitää olla yhteen paikkaan keskittynyttä, kaikki raha ja valta ynnä ihmisten 24h seuranta. Ja tosiaan nämä kirkotkin jo nykyään hokee samaa paskamantraa, ne palvoo samaa saatanaa.
Jumala armahtaa sinutkin. Jumala antaa anteeksi sinunkin syntisi.
Täällä on tilaa anna tulla vaan.
CCCCCCCCHHHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tuu tänne niin saat kyrpäääääääääääääää