Hua Hin ei ole turvallinen

Rajua kuvaa Hua Hinistä.
Veisitkö lapsesi sinne

https://www.youtube.com/watch?v=H9tXL1CEGjw
511468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 51

Vanhimmat

Emme vie.

Äänestä
  • Mekään emme

    Äänestä

  • Me menemme mutta emme pommien vuoksi ensi talvena. Katsotaan jos tilanne tasaantuu.

    Äänestä

Meidän lapset jo aikuisia. Mutta mekään emme Hua Hiniin enään mene. Olimme joulukuussa 2012, yhtenä iltana oli vain 13 astetta lämmintä ja muutenkin niin tappavan tylsä kaupunki ja todella huono ranta. Krabi taas kutsuu 30 päivää siellä.

Äänestä
  • Numero Lerppa valehdellut Hua Hinissä asuvan 120000 ihmistä. Sitä mekin olemme ihmetelleet vaikka Hua Hinissä olemme myös käyneet ja varmaan menemme joskus uudelleenkin, mutta seuraava reissu Samuille missä emme ole käyneet.

    Äänestä

  • Veneskoski taitaa olla ainoita järkeviä suomalaisia Hua Hinissä.

    Äänestä

  • KuukausiJokatalviThaimaa kirjoitti:

    Numero Lerppa valehdellut Hua Hinissä asuvan 120000 ihmistä. Sitä mekin olemme ihmetelleet vaikka Hua Hinissä olemme myös käyneet ja varmaan menemme joskus uudelleenkin, mutta seuraava reissu Samuille missä emme ole käyneet.

    Numero lerppa ei rehellistä kirjoitusta Suomi24 palstalle ole koskaan kirjoittanut. Valheita vain. Kateellinen Google matkaaja kun on. Tai no, myönsihän Lerppa eläkkeensä olevan 1200€ kuukaudessa. Siinäkin hieman liioittelun makua.

    Äänestä

  • Ei pidä uskoa kaikkea mitä netistä lukee. Eiköhän Veneskoski tiedä joka oikeasti asuu Hua Hinissä

    Äänestä

  • Lerppa jauhaa valheitaan Kyllä Pekka Veneskoski joka oikeasti asuu Hua Hinissä tietää. Lerppa olet pelkkä google matkaaja. Miksi muuten Veneskoski ei tunne yhtäkään suomalaiste orkideojen ja koirien kasvattajaa Hua Hinissä? Pidätkö Lerppa pienempää ääntä Hua Hinissä kuin suomi 24 palstalla?

    Äänestä


Luonamme asuu Tanskalainen pariskunta evakossa Hua Hinistä. He suunnittelevat tänne muuttamista, ovat nytkin asuntoja katsomassa. Hyvä että talomme laajennus valmistui noin kuukausi sitten, rakennettiin noin 150m² lisää. Täällä väkivalta harvinaista.

Äänestä
  • Hua Hinistä järkevät muuttavat pois.

    Äänestä

  • nnMMnn kirjoitti:

    Hua Hinistä järkevät muuttavat pois.

    Lerppa joka muutti peloissaan Hua Hin pommi-iskujen jälkeen Nana Plazalle ei ole järkevä. Mutta poikkeus vahvistaa säännön.

    Äänestä

Hua+hinin+rikollisuus+kasvanut+viimeisen+kolmen+vuoden+aikana+74.8%+kertovat+tilastot.

Äänestä
  • Lukekaa Bangkok Post lehteä siellä Hua Hinistä kirjoitetaan myös rikos uutisia. Myös National hyvä nettilehti.
    Ei tietenkään niin pienessä kaupungissa kuin Hua Hin on joka päivä suuria rikoksia tehdä, mutta ei se mikään lintukotokaan ole.

    Äänestä

  • Mutta Hua Hinin rikokset ylittävät usein kansainvälisenkin uutiskynnyksen. Brittiperheen hakkaaminen ja pommit pääsivät YLEN ja MTVn uutisiin muiden maiden uutisia unohtamatta. Sen verran brutaaleja tapahtumia ne olivat.

    Äänestä

Tosiaan ei tänne hua hiniin kannata tulla, jos kovasti pelottaa... pommit räjähtelee, ihmisiä piestään meno on kuin jenkeissä satavuotta sitten, suosittelen pelkureille pattayaa, siellä on paljon aktiviteettejä kaikein ikäisille mm. Tiputanssi piirejä https://youtu.be/aWjeITmDmmo, me viriilit viihdymme hua hinissä

Äänestä
  • Lerppa, Hiekkaharjun persläpi jälleen vouhottelee omiaan, kateellisena niile, jotka ovat ihanan Pattayan osanneet valita asuin- ja matkailupaikakseen, saastaisen, pommientäyteisen Hua Hinin sijaan, onnekseen.
    Siellä Hiekkaharjussa yöt valvoo surtuissaan ja häpeissään, kun rahat eivät riitä edes bussilippuun, Kallion näyteikkunoita vahtaamaan, joista voisi vilauksen thaineitosta nähdä ovenraosta kurkkimalla.

    Se on lerpan elämää, se...

    Äänestä

  • resuperse muista että olen asunut kaksi vuotta pattayalla, ja tiedän paikan varmasti paremmin kuin sinä, reppana... ei voisi vähempää kiinnostaa sinun lerppasi ja hiekkaharju harhasi, resuperse.

    EI sinulla ole pattayalle edes varaa matkustaa, joten et pääse osalliseksi edes pattayan uudesta aktiviteetistä, reppana. https://youtu.be/aWjeITmDmmo

    Kaikki pelkurit peräkanaan tanssimaan tiputanssia, resuperse... muuta katoi mukaan...

    Äänestä

Viemme ja 17.12. jo 12 kerran. Ainoa paikka Thaimaassa minne voi viedä on Hua Hin.

Äänestä

Irlantilaismies ammuttiin Mallorcalla kuoliaaksi - vaimo työnsi lastenrattaita vieressä.
Tässä lapsiperheille turvallinen paikka. Ainoastaan miehiä tapetaan sattuman varaisesti.

Äänestä

Ristiina ei näytä olevan turvallinen vanhuksille. Heidän täytyy muuttaa Hua Hiniin.

Mikkelin Ristiina vieraili torstaina voro useissa eri asunnoissa.

Mieshenkilö oli käynyt vanhusten asunnoissa ainakin Huumontiellä ja Pietarintiellä kello 16 ja 18 välillä. Asuntojen ovet eivät olleet lukittuja.

Asunnoista oli hävinnyt ainakin lompakoita. Myöhemmin lompakkojen omistajille oli soittanut poliisiksi esittäytynyt henkilö, joka oli kysellyt pankkikorttien tunnuslukuja.

Poliisi on saanut tuntomerkkejä epäillystä varkaasta. Hän on iältään noin 40-50-vuotias hieman vatsakas mies. Hänellä on siistit, lyhyet hiukset, ja hän on pukeutunut mustaan nahkatakkiin sekä tummiin housuihin.

Äänestä

Ainakaan Oulu ei ole turvallinen paikka nuorisolle. Heidänkin kannattaa muuttaa Hua Hininn.

Poliisilla laaja tutkinta Oulun Linnansaaren tapauksia: Nuori mies hakattiin, poika heitettiin veteen

Perjantai 19.8.2016 klo 15.55

Oulun poliisissa on tehty tiiviisti esitutkintaa Oulun Linnansaaressa aamuyöllä heinäkuun lopussa tapahtuneiden väkivaltatekojen osalta.

Äänestä

Ranska ei ole turvallinen maaa. Ainakaan lapsia sinne ei kannata viedä.

Juutalaismiestä on puukotettu Ranskan Strasbourgissa. Silminnäkijöiden mukaan hyökkääjä oli huutanut Allahu Akbar.

Puukotuksen uhri on sairaalahoidossa perjantaiaamuna sattuneen hyökkäyksen jälkeen.

Uhri oli pukeutunut uskontonsa mukaisesti. Hyökkääjä pidätettiin tekopaikalla.

Silminnäkijöiden mukaan hyökkääjä oli huutanut Allahu Akbar eli Jumala on suurin.

Uhrin tila on vakaa.
KATRIINA MÄKELÄ
[email protected]

Äänestä

Oulu, Ristiina, Espanjan Mallorca. Zeesus teitä Hua Hin lahkolaisia. Surkeata porukkaa olette.

Äänestä

Hua Hinin väitetty huumekauppa on kuin pyhäkoululaisten tapaaminen Tampereen huumehelvettiin verrattuna.
Älkää hyvät vanhemmat päästäkö lapsianne Tampereelle. Menkää heidän kanssa turvalliseen Hua Hiniin.

Jo 20 ihmistä on jäänyt kiinni huumeainerikoksesta Tampereen Blockfest-tapahtumassa - useat alaikäisiä

Perjantai 19.8.2016 klo 17.55

Useita alaikäisiä otettu kiinni pilvenpoltosta.

Festivaalialueella on tehty useita kannabisannoslöytöjä, kertoo rikoskomisario Antti Uusipaikka. Poliisin mukaan useat kiinnijääneet ovat iältään alle 18-vuotiaita.

- Muistutamme, että vanhemmilla on velvollisuus seurata jälkikasvuaan.

Uusipakka kehuu turvallisuusorganisaatiota, joka on toiminut ansiokkaasti sisääntuloporttien tarkastuksissa.

- Ensimmäisen tunnin aikana jäi kiinni kymmenen henkilöä. Viimeisimpien tietojen mukaan määrä on tuplaantunut, Uusipaikka sanoo.

Joissakin tapauksissa huumausainerikos voidaan käsitellä sakolla, mutta alaikäisten kohdalla seuraamus on yleensä syyttäjän puhuttelu ja soitto vanhemmille.

- Käytön alkutaipaleella syyttäjä puhuttelee nuoren. Jos käyttö on toistuvaa ja henkilö on täyttänyt 18 vuotta, niin vähintään sakosta lähdetään liikenteeseen.

Uusipaikka muistuttaa, että alueelle ei kannata viedä kiellettyjä aineita tai esineitä, mikäli mielii nauttia illastaan musiikin äärellä.

- Jos on aikeissa pyöriä festarialueen läheisyydessä, kannattaa varata aikaa, ettei tule kolareita. Ihmisiä on liikenteessä paljon, kun sää suosii tilaisuutta. Toivotaan, että kaikki muistavat pitää pään kylmänä ja käyttää järkeään.
JENNA LEHTONEN
[email protected]

Äänestä
  • Onko tämä tampere ketju?

    Äänestä

Hua Hinin huumehelvetissä jo 12 vuotiaat piikittelevät itseään ja kaduilla kauppaavat seksiä, puolijulkisesti.
Älkää ihmeessä viekö lapsianne sinne, parempi olisi itsennekin pysyä kaukana moisesta paikasta. Matkailullisestihan paikka on jo vajonnut alinpaan kastiin, rottia, saastuneet hevosenjätöksiä pursuavat liejuvetiset rannat, hintataso lähes Phuketin luokkaa, tuskastuttavan pitkästyttävä paikka, vailla harrastusmahdollisuuksia. Hyvänä puolena Venetsian kauppakeskus, jossa sai kunnon virtsanhajuhuuhtelun keuhkoille, hyi hemmetti.
Kerran kävimme ja äkkiä lähdimme pois, perheemme päätös oli kaikkien kohdalla sama, ei koskaan enää.

Äänestä
  • Heh heh hee. Taas sitä samaa vanhaa laulua laulat. Älä ihmeessä tee enää niitä virtuaalimatkoja moiseen kohteeseen. Vaihda levyä välillä.
    Missähän sinun virtuaaliperheesi oikein majailee. Vielä lapsia mukamas. Salli minun nauraa, heh hehe hee, luuseri.

    Äänestä

  • Soi 80 on Hua Hinin huumekatu. Kaikkea löytyy pillua pilveä ja hepoa.

    Äänestä

lerppa kateellisena perheellisille kirjoittelee yhdellä nimimerkeistään. poiuyttw.
Lerppahan ei lapsia voi saada, joten ei pidä ihmetellä huutoaan.

Äänestä
  • Kyllä minä virtuaalilapsia saan, vaikka olenkin ollut Lerpanvaimo jo 25 vuotta

    Äänestä

Kamala ja pelottava on tuo Hua Hin, jääköön kokematta, ihanalla Pattayalla on sentään leppoisaa ja lokotella ja viihtyä.

Äänestä

Emme vie Hua Hin on tylsä ja vaarallinen sekä surkeat yhteydet ja rannat. Miksi lomilla pitäisi johonkin eläkeläiskylään mennä? Lomilla pidetään hauskaa ja siihen ei Hua Hinissä ole mahdollisuuksia.

Äänestä
  • Minä viihdyn Hua Hinissä paras kohde Thaimaassa meille Lady pojista pitäville. Joulukuussa kuudennen kerran pervoilemaan.

    Äänestä

  • Persaukiset reppanat itkevät kun rannalla riisikuppi maksoi 55b kun pattayalta saat saman 50b, sinne vaan resuperse muiden samanmoisten seuraksi, resuperse.

    Äänestä

  • 654767567657 kirjoitti:

    Persaukiset reppanat itkevät kun rannalla riisikuppi maksoi 55b kun pattayalta saat saman 50b, sinne vaan resuperse muiden samanmoisten seuraksi, resuperse.

    Persaukinen lerppa tuulettaa ilmaista nettiyhteytään. Se on köyhän merkki.

    Eikä tässä ketjussa ole Lerpan lempiaiheesta riisin hinnasta ole keskusteltu.

    Äänestä

Olemme käyneet Hua Hinissä neljä kertaa ja voitaisiin mennä jatkossakin, mutta neljän tunnin automatka Bangkokin lentoasemalta Hua Hiniin on mielestämme uuvuttava pitkän lentomatkan jälkeen.
Hua Hin on vaihtunut Phuketiin, Krabiin ja Khao Lakiin.

Äänestä
  • ...Joihin jokaiseen on paljon pidempi matka "Bangkokin lentoasemalta" kuin Hua Hiniin. Hua Hin ei ole omakaan suosikkini, mutta pysytäänpäs nyt kuitenkin totuudessa etäisyyksien suhteen propagandassakin. Tietysti jos on suora lento Phukettiin niin sitten pääsee nopeasti perille.

    Äänestä

  • PattayalleTunnissa kirjoitti:

    ...Joihin jokaiseen on paljon pidempi matka "Bangkokin lentoasemalta" kuin Hua Hiniin. Hua Hin ei ole omakaan suosikkini, mutta pysytäänpäs nyt kuitenkin totuudessa etäisyyksien suhteen propagandassakin. Tietysti jos on suora lento Phukettiin niin sitten pääsee nopeasti perille.

    Me olemme menossa ensikuussa Huaan ja AM esitteessä luki bussimatkan kestävän 4-5 tuntia.

    Äänestä

  • PattayalleTunnissa kirjoitti:

    ...Joihin jokaiseen on paljon pidempi matka "Bangkokin lentoasemalta" kuin Hua Hiniin. Hua Hin ei ole omakaan suosikkini, mutta pysytäänpäs nyt kuitenkin totuudessa etäisyyksien suhteen propagandassakin. Tietysti jos on suora lento Phukettiin niin sitten pääsee nopeasti perille.

    Tarkoitin todella suoria lentoja Phukettiin!

    Äänestä

Tässä esimerkki Helsingin turvallisuudesta. Palstatrollit evät ole yhtään huolissaan kotimaastaan. Helpompi trollata sellaisesta paikasta, jossa ei ole koskaan käynyt.

Helsingin entinen paraatipaikka Töölönlahden ympäristössä on karmeassa kunnossa ja jopa vaarallinen.
Kokenut Securitaksen kohde-esimies Tommi Palomäki näki perjantaina, millaisessa kunnossa Helsingin keskustan VR:n makasiinien rauniot ovat. Näky oli hänen mukaansa karmea.

– Sisällä oli kammottavia törkykasoja. Lattiaan oli tehty reikä, ilmeisesti tarpeiden tekoa varten. Alueen tarkastuksessa selvisi lisäksi, että raunioiden lähistöllä on vanhoja ruiskuja neuloja. Niitä on ihan sadoittain, hän kertoo Ilta-Sanomille.

Palomäen mukaan Itä-Euroopasta tulleet romanit käyttävät keskustan tuntumassa Töölönlahden lähellä sijaitsevia VR:n makasiinien jäljellä olevia raunioita luvattomina yösijoina.
Kuvottava näky
Viime viikon perjantaina kuvatulla videolla näkyy, missä kunnossa rauniot ovat. Törkyä on kaikkialla ja maassa raunioiden lähellä on vanhoja käytettyjä ruiskuja ja neuloja.

– Käsitykseni mukaan Itä-Euroopasta tulevat romanit leiriytyvät alueella. He lähtevät pois noin puoli seitsemän aikaan aamulla ja palaavat takaisin puolen yön aikaan illalla, Palomäki pohtii.

Häntä huolestuttavat alueelle jääneet käytetyt neulat ja ruiskut sekä niiden aiheuttamat vaarat. Hän pitää alueella liikkumista varallisena.

– Neuloja on sadoittain maassa. Ihan makasiinein lähellähän on uuden Helsingin keskustakirjaston työmaa ja sen lautoja, Palomäki pohtii.

Makasiinit paloivat 5. toukokuuta 2006. Makasiinien rippeet purettiin nykyistä rauniota lukuun ottamatta.

Äänestä
  • Pommit eivät onneksi räjähtele kuin Hua Hinissä jossa eletään ainaisessa pelossa.

    Äänestä

Kuinka tämä kuuluu Hua Hin palstalle? Harva Helsinkiläinen Hua Hiniin muutenkaan matkustaa. Miätä ja siinnuu ja muut Suomen murteet Hua Hinissä raikas kun kova ääniset känniset läskit Suomalaiset Hua Hin räkälöissä kehuskelevat edellis yön panojaan tai halapoja rättiostoksia. Hua Hin on maalaistollojen kohde.Cha Amissa käykin jo vähän parempi porukka.

Äänestä
  • Tämä on minun vankka mielipiteeni. Olen yksi näistä örveltäjistä ja läskeistä.

    Äänestä

  • HuaHinHuono kirjoitti:

    Tämä on minun vankka mielipiteeni. Olen yksi näistä örveltäjistä ja läskeistä.

    Sinä joka käytät toisten nikkejä olet idiootti. Hua Hin on huono kohde meille jotka haluamme lomillaan muutakin kuin uima-altaalla löhöilyä, on totuus. Ja paljon niitä kännisiä Hua Hinissä näkyi.

    Äänestä

  • Edelliselle-Idiootille kirjoitti:

    Sinä joka käytät toisten nikkejä olet idiootti. Hua Hin on huono kohde meille jotka haluamme lomillaan muutakin kuin uima-altaalla löhöilyä, on totuus. Ja paljon niitä kännisiä Hua Hinissä näkyi.

    Hua Hinissä me vanhat miehet saamme kakskyt kesäistä tuoretta lihaa helposti, istut vain baarissa pöytään ja mirrit saapuvat kehräämään.Eikä hävetä yhtään koska en todellakaan ole ainut nuorista tytöistä kiinnostunut Hua Hinissä. Katsokaa ympärillenne sitten jos koskaan pääsette Hua Hiniin. Niillä miehillä jolla ei Thai tyttöä ole, ovat vaimonsa kanssa matkoilla tai pojista kiinnostuneita. Hua Hin on juuri sopivan kokoinen pikkukaupunki meille seksistä yhä nauttiville miehille.

    Äänestä

  • Edelliselle-Idiootille kirjoitti:

    Sinä joka käytät toisten nikkejä olet idiootti. Hua Hin on huono kohde meille jotka haluamme lomillaan muutakin kuin uima-altaalla löhöilyä, on totuus. Ja paljon niitä kännisiä Hua Hinissä näkyi.

    Tunnustan kaiken. Olen läski ja idiootti, sekä örvellän aina kännissä.

    Äänestä

  • TerveAikuinenMies kirjoitti:

    Hua Hinissä me vanhat miehet saamme kakskyt kesäistä tuoretta lihaa helposti, istut vain baarissa pöytään ja mirrit saapuvat kehräämään.Eikä hävetä yhtään koska en todellakaan ole ainut nuorista tytöistä kiinnostunut Hua Hinissä. Katsokaa ympärillenne sitten jos koskaan pääsette Hua Hiniin. Niillä miehillä jolla ei Thai tyttöä ole, ovat vaimonsa kanssa matkoilla tai pojista kiinnostuneita. Hua Hin on juuri sopivan kokoinen pikkukaupunki meille seksistä yhä nauttiville miehille.

    Ladyboyt siellä ovat seuranasi, kuten toistenkin vanhusten, mikset suoraan tunnusta, kaikkien tietämää asiaa.

    Äänestä

  • Huanladyboyt kirjoitti:

    Ladyboyt siellä ovat seuranasi, kuten toistenkin vanhusten, mikset suoraan tunnusta, kaikkien tietämää asiaa.

    Olen osa-aikainen Lady boy täällä Hua Hinissa. Kun tulette tänne niin ottakaa Tummelia mukaan liukastusaineeksi. Viettäkäämme ikimuistoisia hetkiä yhdessä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


64546784598 kirjoitti:

Rajua kuvaa Hua Hinistä.
Veisitkö lapsesi sinne

https://www.youtube.com/watch?v=H9tXL1CEGjw

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu