Sä taidat nainen

Pelätä mua jostakin syystä?
27484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Bingo.

Äänestä
  • Mistä syystä?

    Äänestä

  • Näinköe kirjoitti:

    Mistä syystä?

    Vaikutat kiihkeältä sekopäältä, ihan kaikella rakkaudella sanottuna. Ja en osaa suhtautua sellaiseen.

    Äänestä

Pelkään häntä, kyllä.

Äänestä

Bingo myös täällä! :D Pelkään ihan simona. Elämässä en pelkää mitään muuta niin paljon kuin ötököitä ja sinua.

Äänestä
  • Olet liian iso ja komea ja pelottava

    Äänestä

  • Jos haluat aukottoman pelkotila-analyysin psykologisesta näkökulmasta katsottuna, niin se kuuluu seuraavasti (Olit kuka tahansa ja keneltä tahansa). Pelkään ja ennen kaikkea tunnen epävarmuutta sinun lähettyvilläsi, oloni muuttuu epävarmaksi, koska olet niin komea. Tunnen aina komeiden miesten seurassa epämukavuutta, koska tunnen, että minä en ole "sen arvoinen", koska olen rumilus, joten näin kuulun ikään kuin "vaatimattomampaan" kastiin. Normi miesten ja etenkin vanhempien miesten kanssa tunnen oloni erittäin rennoksi ja mukavaksi ja etenkin vanhempien miesten seurassa, koska isäni oli minulle jo lapsena se turvallinen ja aina hyväksyvä ja ehdottoman luotettava mieshahmo ja on edelleen.

    Olen aina ollut, ihan jo pienestä pitäen se "pikku-rumilus, mutta kiva kaveri"" sisarusparvessa, kaveripiirissä jne. Siitä ehkä nämä "sivuvaikutukset" myös näin aikuisiällä.

    Äänestä

  • ja lapsuuden kokemusten jälkeen (isän ehdoton rakkaus ja hyväksyntä) entisessä työssäni minulla oli paljon vanhempia miehiä, jotka varjelivat minua kuin omaa tyttöään ja tasoittelivat minun polkuani työelämässäni. Siitä automaattinen rentous vanhempien miesten kanssa/suhteen.

    Äänestä

  • monimutkaisetYhtälötNämä kirjoitti:

    ja lapsuuden kokemusten jälkeen (isän ehdoton rakkaus ja hyväksyntä) entisessä työssäni minulla oli paljon vanhempia miehiä, jotka varjelivat minua kuin omaa tyttöään ja tasoittelivat minun polkuani työelämässäni. Siitä automaattinen rentous vanhempien miesten kanssa/suhteen.

    Nuoremmat miehet ovat aina jääneet minulle jotenkin kaukaisemmaksi. Ehkä juuri lapsuuden isä-hahmon takia ja myöhemmin työelämän kokemusten takia. Vanhemmat miehet ikään kuin luovat minuun turvallisen hahmon. Muistan joskun entisessä työssä, kun niin monet kerrat lähdettiin viikonlopuksi työpaikan mökkireissuille viikonlopuksi ( vanhat miehet ja minä:). Pelattiin koko viikonloppu korttia 5 markan, myöhemmin 2 euron panoksella:) Ja aina hävisin niille. Samalla toimin kuskina vanhoille ukoille. Pikku-bussilla huristeltiin niin että kuhina kävi:) Pillit päällä:D

    Nyt jälkeenpäin naurattaa nämä meidän reissut. Pikku tyttö ja vanhat ukot:) kuulostaa pelottavalta, mutta se oli jotain juuri päinvastaista.

    Äänestä

Pelkään, että tunteeni eivät saa vastakaikua. Lisäksi tunteet pelottaa minua. En tiedä mitä pahaa kävisi, jos toimisin pelkästään tunteiden kautta. Onneksi minulla on myös järkeä päässäni, eikä vain pelkkiä tunteita.

Äänestä

Pitää paikkaansa. Pelkään miehiä. En tiedä miten olla heidän kanssaan.

Äänestä

Pelkäisitkö itse: Varattu, hieman itseään täynnä ja räyhkeä, erittäin isokokoinen ja katse, joka riisuu alastomaksi ;)

Äänestä

Kaikki naiset pelästyy jos mies tulee uhkailemaan

Äänestä
  • En ikinä voisi uhkailla ketään naista. Naistenhakkaaja alkoholistit erikseen.

    Äänestä

  • En muuten pelästy, päinvastoin! Sisälläni lieskahtaa sellainen adrenaiilipaukku, että "älä mun kaa ala"! Ja kohta mies juoksee karkuun:D Näin on.

    Äänestä

  • Mistä kummasta kaivat noita helvetin huonoja biisejä esiin?

    Äänestä

  • Paulakysyy kirjoitti:

    Mistä kummasta kaivat noita helvetin huonoja biisejä esiin?

    Jos olet Paula niin tunnetko yhtä kitaristi Jormaa?

    Äänestä

  • Kunhan nyt vaan satun olemaan tällainen Humppa Helena.

    Äänestä

Ei se sitä ole vaan olen kova alkujännittäjä, vaikka ei päältä päin niin uskoisikaan. Ehkä se, että tilanteet ovat olleet niin nopeita ettei ole ollut aikaa varsinaiseen jutteluun.

Äänestä
  • Aika hyvä.

    Äänestä

  • nappiinmeni kirjoitti:

    Aika hyvä.

    Menikö? mutta sattuiko vaan osumaan kohdalleen?
    Olen helposti lähestyttävä kaikesta huolimatta ja juttelen kyllä, jos alkuun pääsee :)

    Äänestä

No niin, kun tuntuu etten pysty kohta yhtään pidättelee itseäni sun kanssa,

Äänestä

En todellakaan. Oma ikävä pelottaa.
Koko ajan, koko ajan mielessä. Olet ihana.

Äänestä

pelkään jostakin syystä lähes kaikkia ihmisiä ja varsinkin miehiä ja minun on vaikea luottaa yhtään keneenkään, ajattelen aina että kaikki ihmiset tahtoo mulle jotaki pahaa :(

Äänestä

Hmm..olen hänelle sanonut mm. seuraavan "Hermostu vaikka sata kertaa, mä en pelkää sua!"

Minä en pelkää ihmisiä, enkä tunteiden ilmaisua,minä pelkään parisuhdetta ihmishirviöiden kanssa. Joskus se vaatii varautuneisuutta uusia ihmisiä kohtaan. Koska olen heteroseksuaalinen nainen niin muodostan parisuhteita miesten kanssa joten se varautuneisuus kohdistuu miehiin.

Se miksi pelkään parisuhdetta ihmishirviön kanssa.. pelko juontaa juurensa syvälle todella syvälle ihmisyyden ytimeen. Olen tehnyt tästä pitkää itseanalyysia ja lopputulos on että kyse on hengissä selviytymisestä. Pelon ydin on kuolemassa. Pelkään tekeväni itsemurhan jos joudun suhteeseen ihmishirviön kanssa.

Koska en halua päätyä sellaiseen hirvittävään tekoon olen varautunut, epäilevä, helposti pakeneva, välttelevä, varovainen "ilmapiirin haistelija"

Minä pelkään paljastaa ns. ihmishirviöille heikkouksiani ja suurin niistä on rakastuminen joka tekee heikoimmaksi ja haavoittuvimmaksi. Jos ei tiedä mikä tai kuka ko. ihminen on sitä seurataan kaukaa ja tehdään laskelmia hänen vaarallisuudestaan hänen tekojensa pohjalta

Äänestä

Pelkään, että se riippuvuus tarttuu :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näinkoe kirjoitti:

Pelätä mua jostakin syystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu