Vastaukset 2
https://media.mnn.com/assets/images/2016/08/Zenkerella-insignis-top.jpg.838x0_q80.jpg
Aivan tavallinen oravahan tuo on!", huusi kreationisti.Raatoja ja luita ja nahkoja lienee löydetty useamman kerran koska autenttinen ote Hiskin nisäkäsnimistöstä kertoo että se on saanut nimen jos toisenkin:
Zenkerella insignis – acCdDñŠUü flightless scaly-tailed squirrel, dr non-flying scaly-tailed squirrel, ñqŠ Cameroon scaly-tail, dl flightless scalytail, d scalytail, bé [] – ekmt suomuhäntäunikeko, iÄ suomuhäntäorava, z [] (iltz: ei tiet lajinimeä)
Kirjainsekamelskat koostuvat lähdeteosten tunnuskirjaimista ja [] kertoo että laji mainitaan mutta ilman vernakulaarista nimeä. Vanhin maininta taitaa olla 1950-luvulta.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cameroon_scaly-tail
Salaperäisimpiä nisäkkäitä lienevät kuitenkin ne joita ei ole vielä löydetty. Aika isokin Karvainen Eläin saattaa piileskellä hyvinkin pitkään:
https://en.wikipedia.org/wiki/Saola
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 109957
- 117957
Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki52671Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen34659- 49562
Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.5541- 59508
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää43495Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle19486- 47469