...on niin ilkeä? Ja mitä Ipu tästä hyötyy? Tontun ilkeilyn vuoksi Ipu on menetetty kymmeniä jäseniä ja tuhansia äänestäjiä.
Puhutaan nyt kerrankin tästä ongelmasta. Ei kukaan voi tonttua ainakaan mukavaksi ihmiseksi sanoa.
Puhutaan nyt kerrankin tästä ongelmasta. Ei kukaan voi tonttua ainakaan mukavaksi ihmiseksi sanoa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Täh? Tonttuko ilkeä? Ilkeitä ovat tämän "lempinimen" käyttäjät. Jaa, ja se mukavuus. Hän on aidosti mukava, silloin kun tuntee aihetta ja se tulee sydämestä. Teeskentely ei kuulu vahvuuksiinsa. Ehkä pitäisi kuulua, tai sitten taas ei.
Ainakin omaan lähtööni oli tonttu syynä. Mielestäni erittäin ilkeä henkilö!
Buahhahhahaa. Ja se elää vielä ketä tätä viimeksi kertoi.
Entiset opiskelijat voisivat olla sopivia henkilöitä ottamaan kantaa. Arvaukseni tosin on, että jotkut tykkäävät ja toiset eivät.
Sanoiko Tonttu sinulle pahasti, vai millä tavalla hän oli ilkeä?
Ei "Tonttu" ole ilkeä, mutta hänellä on selkeä aatteellinen linja ja hän on poliitikko. Lisäksi hänen opiskelijapolittinen uransa ajoittuu aikakaudelle, jolloin opiskelijapolitiikassakin opittiin viimeistään kantapään kautta, miten kokouksissa toimitaan jos ei haluta vihollisen voittavan.
Turha siitä on "Tonttua" syyttää jos itse ei valmistaudu kokouksiin.
Oikeastihan hän on todella hyväsydäminen ihminen; on vuosikaudet ajanut korvauksetta väärinkohdeltujen ihmisten asioita yms.
En tiedä mitä tarkoitat "ilkeällä" ja "mukavalla", mutta aika erikoiset nuo määritelmäsi ovat jos niiden mukaan "Tonttu" on ilkeä ja ei-mukava henkilö.
poliitikko????!!!! Voi jessus poliitikko.. eeeehhh
Pelee joka tykkää leikkiä poliitikkoa, mutta päteminen loppuu valokuvaan piirakasta ja kun sen juttuja lukee, ei voi kuin nauraa.
Niin tunteehan se Sasin ja tunsi Pesosen vai poliitikko. huuuuuhuhuuhuuuu
Itsekehun pieruinen tuulahdus, viitataan laajoihin opintoihin, uran jäädessä taka-alalle kun oikein mikään ei kantanutkaan. Liika ryssäily ja halu jämähtää snseura suomettuneeseen suljetun homekopin aikakauteen, olisi tietysti sen kantapään kautta oppineensa uskoneen polopelurin mielestä ollut turvallista. Kansa vaan kun ei sitä halua, eikä osa ipuooteistakaan.
Tosin se on todettava, että tällä tyypillä on siis todellinen poliittinenkin pyrkimys, ilman pelkkää narsismia, tietysti pientä välipalaa nuorempien huulilta hamuten.
- Pthyi se oli partakarva -
Ryssäily? Milloin missä ja miten?
Joo. Kyllä aika luuseri saa olla että pitää monta kertaa elämässään vaihtaa ammattia. Ja ne partahaivenet. Ne on kyllä jotain niin ällöttävää. Eihän niitä montaa ole, mutta kuitenkin. Yöks. Lainais vaikka mieheltään parranajokonetta ennen kuin tulee julkisiin tilaisuuksiin.
Mä en tiedä että onks se välttämättä ilkeä mutta silleen epämiellyttävä että iljettää. Eiks vois vanha ruma ihminen itse ymmärtää jo jäädä kotiin.
Moni opettaja opettaa aina vaan ihan eläkkelle saakka. Mitä siinä sitten niin ihmeellistä ja kummallista on jos näin tapahtuu tai jos ei erikseen käy niitä juttuja läpi. Jo on sairasta.
Vai partakarvoja... Vai ruma ja vanha.
Muistaa tuo sitten kun itse paitsi että olet ruma myös alat lähestyä eläkeikää. Jos nyt siihen saakka ikinä elät. Niin pysy kotona. Voit alkaa harjoittelemaan sitä jo. Aika kuluu ihmeen nopeasti.
Eikös " Selvänänäkijä " ollut Mirja-Leenan Isoahon nimimerkki, tuskin on tulossa ipuööriin takaisin, eikä taida siellä kukaan kaivatakaan. Tosin yksi ja sama, ei se ipu:n päiviä jatka, eikä voi enempäänsä lyhentääkään.
Moni näkee selvänä, ainakin paremmin kuin kännissä.
Tyypillistä ipua, "jotain lainattua ja paljon varastettua, ei mitään omaa eikä mitään kehittämisen arvoista. Nyt vievät jo nimimerkitkin kun ensin savustavat liiaksi aloitteellisen hörhön ulos.
Tontu kiva leikkaa paperitonttuketjun mule kutitaa karvakieli kiva kutitus ;)ihana mmm juo pissiki mmm