Kuin Tabermannin runoista. Niihin tutustuin 70- luvun lopulla ja ne iski tajuntaani. Ne iski murrosikäisen pojan sieluun.
Nyt on ollut hiljaista sillä rintamalla näin 50 kympin ylittäneenä. Rakkaus kiertää miestä joka kiersi aikoinaan rakkautta. Oma vika.
Nyt on ollut hiljaista sillä rintamalla näin 50 kympin ylittäneenä. Rakkaus kiertää miestä joka kiersi aikoinaan rakkautta. Oma vika.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Viimeiseksi sanaksi
On suudelma paras.
Siellä, onnen maassa, käsiinkin
On vaihdettu huulten nahka
Jotta sormet voisivat suudella
-tommy tabermann-
Olisi hienoa kokea tunne minkä kokee kun saa halata ihmistä josta välittää. Kun saa suukottaa poskipäille rakasta ihmistä. Naista, katsoa silmiin ja nauttia. Naisessa on niin paljon rakastettavaa.
Minullakin olisi vielä paljon rakkautta antaa, sellaiselle joka sen haluaa vastaan ottaa. Mutta vaatimus kyllä on että saisin yhtäpaljon takaisin.
Samat tunteet
Olisin valmis rakkauteen ilman ehtoja. Hipaisemaan poskipäätä merkiksi välittämisestä. Unelmia olisi. Ei kohdetta. Ihminen yksin on yksin.
Helppo sanoa sivusta, että älä vaivu epätoivoon. Mutta älä ainakaan epätoivoon vaivu! Minulla on itselläni tuttavapiirissä useampikin henkilö, joka on pitkän sinkkuuden jälkeen löytänyt rinnalleen rakkaan. Näitä "aikuisten rakkaustarinoita" on ollut ihana seurata viereltä. Useimmat jutut ovat alkaneet ilman tarkoitushakuista etsimistä yllättävässä tilanteessa, toki se on edellyttänyt sitä että on lähtenyt kotoaan liikkeelle.
Vastasin eilen treffi sivuston ilmoitukseen, kuvassa oleva nainen on herkän kaunis. En ollut aikoihin tuntenut niin kun kuvan näin. Mies yli 50 tunsi jotain tuttua tunnetta jostain kaukaa vuosien takaa.