Unijukka, asun kahdestaan tyttöni kanssa ja meneehän elämä näinkin mutta kaipaan läheisyyttä, hellyyttä, kumppanuutta, rinnalla kulkijaa. Näetkö mulle jotain rakkauselämään liittyen? Kiitos jo etukäteen ja kaikkea hyvää sinulle
Unijukalle :-)
Iiriskukka
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olet tavallaan ehdollistunut omaan tilanteeseesi ja sen pysyvyyteen. Muutokset tapahtuvat elämässä kuitenkin vähitellen. Mitään ei voi saavuttaa ensin siihen panostamatta. Sinun pitäisi nyt alkaa panostaa muutokseen elämässä, siis siihen että haluat mm.rakkautta.
Maailma on kuitenkin mahdollisuuksia täynnä. Ole siis myöskin käytännöllinen rakkauteen liittyvissä asioissa. Kulje omaa polkuasi, ja ota realiteetit huomioon. Mutta panosta siihen mitä haluat saavuttaa.
Arvelisin, että miesehdokas joka tulee vastaan olisi sinua vanhempi, vakavarainen, kenties johtavassa tai ainakin hyvässä asemassa työssään, ja tumma tai ristiverinen.
Osaa innostua oikealle hetkellä, mutta pysähdy välillä kuuntelemaan itseäsi. Tarvitset myös hieman aktiivisuutta ja oma-aloitteisuutta juuri nyt tässä asiassa.
(Joskus olen myös feng shuista antanut huomioita, niin asunnon lounaiskulma on se joka vaikuttaa parisuhteeseen, eli siihenkin voi koettaa panostaa: kuvia parikunnasta tai parillisia esineitä ym. ... )
Kiitos Unijukka viisaasta vastauksesta ja kiitos hyvistä vinkeistä, otan nämä käyttöön! Ja hoidan kotini lounaiskulman kuntoon :-) kiitos!!