Hävettää, että on tullut tänne kirjoiteltua.

Puhuttua tunteistaan.
Tunnen itseni petturiksi.
16180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Vaikka täällä ollaan anonyymejä.

Äänestä

Eikös se ole pääasia, että kaivattu tietää?

Äänestä
  • Mistä se sen tietäis, että mä täällä olen käynyt. Jonkun ihan muun kanssa olen jutellut...

    Äänestä

Parempi anonyyminä tänne, kuin mennä yekemään jotain konkreettista irl. Jos tänne purkaminen siis helpottaa sinua jotenkin.
Itselläni oli vähän samansuuntaisia tuntemuksia. Podin myös huonoa omaatuntoa. Minulla arllainen tunne, että jos on tyytyväinen omaan parisuhteeseensa, niin kokee tarvetta tänne kirjoitteluun, mitä sinä ajattelet tuosta?
Minulla on ollut niin huono parisuhde ja välillä olimme erossa ja taas yhdessä ja näyttää, että sama peli jatkuu, joten edes oikeasti jaksa edes välittä, vaikka kirjoittelen tänne. Pettämään en irl lähde toisin kuin mieheni...huoh..

Äänestä
  • No kun tulee virheitä taas...tässä paperihommia yritän samalla vääntää...

    Äänestä

  • Mäkin olen ajatellut, että eihän tämä pettämistä ole?

    Äänestä

  • On minusta toisen selän takana puuhailua, jota en katso hyvällä ollenkaan. Tilanteeni huomioon ottaen en vaan enää jaksa välittää. Jos saa omalta mieheltään koko ajan niin huonoa kohtelua, että kaikki tututkin jo ihmettelee, niin en vaan jaksa!! Väärinhän tämä on. En usko, että kauaa enää yhdessä ollaan miehen kanssa.
    En tiedä millainen sinun tilanteesi on, en osaa hirveästi ottaa kantaa, etten turhaan tuomitsisi sinua tai antaisi liian löyhiä mielipiteitäkään. pitäisi keskustella enemmän...Nyt menen kauppaan. tsemppiä!!

    Äänestä

Se olisi pahinta, jos kirjoitusten kohde tietäisi...

Äänestä
  • Mistä se sen tietäisi, kun jonkun muumnkannahan sää olet täällä jutellut? vrt yllä antamasi todistajanlausuntoasi itseäsi vastaan ja nyt tämä tyttö häippäsee kauppaan ostamaan tummaasuklaataa ja haaveilee varattuna aivan toisesta miehestä, joka on 100 kertaa luotettavampi kuin mun!!!
    Kyllä se siittä! Josnrakastat mirstäsi, jatkat hänen kanssaan ja jos et, niin ota ero.

    Äänestä

  • Älä pelkää, ei täällä kukaan oikeasti toisiaan tunne

    Äänestä

  • Joksu___ kirjoitti:

    Älä pelkää, ei täällä kukaan oikeasti toisiaan tunne

    Niin. Enkä mä ole mitään vuolaita rakkaudentunnustuksia tänne vuodattanut. Myönsin vaan, että tuli ihastuttua ja that's it.

    Äänestä

Tunnen itseni likaiseksi...

Äänestä
  • Ihastuminen on normaalia.

    Äänestä

Miksei saisi tunteista kirjoittaa? Miksei saisi rakkaudesta? Tunne on silti olemassa, kirjoittaa siitä tai ei.

Äänestä

Minua ei hävetä yhtään:)

Äänestä

Minua hävettää enemmän kirjoitusvirheeni ;D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varattuna_ kirjoitti:

Puhuttua tunteistaan.
Tunnen itseni petturiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu