Jenkit pitää vuotuiset sotaharjoitukset sitä vastaan, asemyynninkö ja imakonsa nostattamiseksi.
Tätäkö meidän Soini ja Sauli kuin Ville Niinistöt hakee Venäjää vastaan ja samalla maksattavat kansalle uhittelu ja harjoituskulut !?
Myyräntyö onkin kansan parasta !?
Miksikö P-Koreaa pitää ärsyttää ja eristää ?
5
82
Vastaukset
- Hui_Lai_Lee
Anopa sieltä turvapaikkaa, kun sinua ei oikein Suomi24:ssä arvosteta! Tyytyväisyys olisi molemminpuolista: lukijat huokasisivat helpotuksesta ja Pohjois-Koreassa saisit sankarin kohtelun propagandaesimerkkinä länsimaiden vainosta kansalaisiaan kohtaan. Kymmenen vuotta työleirillä myös kohottaisi kuntoasi, jos satut aukomaan äppäsi kuten täällä.
- Abrahamm
Siinä yksi Suomi kateellinen ja kaksimielinen, ei pysty arvioimaan mikä on oikeatapa lähestyä ja tehdä yhteistyötä. Varojenkin rosvoaminen on Obaman yksi tapa demokratiassa !?
- Suomentaitoinen
Ei tuosta sinun sönkötyksestäsi (sen enempää kuin avauksestakaan) ota pirukaan selvää. Jonninjoutavaa viuruamista ilman päätä ja häntää.
- Abrahamm
Yhdysvaltojen pitää näin osoittaa suuruuttaan ja diktatuuriaan. Onhan Obamankin saldo tuhottuja valtioita edeltäjiin verrattuna huomattava, mutta lisää vaan hamuaa !?
- Joonas_Kastreeni
Saatana kun sataa. Kyllä se pirun tiktaattori Opama jaksaa kiusata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su1537820- 614380
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1403993Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene233912Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.423310Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla383218Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko253205- 482933
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?422731- 492484