https://asunnot.lehto.fi/kohde/as-oy-hameenlinnan-kenraali-marsalkka-ja-eversti/?gclid=CPPj3c3W2c4CFRcYGwodSpwFiw Lehto on yksi Suomen kannattavimmista rakennusliikkeistä. Kun noita hintoja katselee, niin en yhtään ihmettele.
Johan ovat asuntojen hinnat tapissaan!
Kiinteistöguru
976
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Niin tietysti ovat hinnakkaita uudistuotannon asunnot erinomaisella paikalla. Kalleimmat ylimpien kerrosten asunnot ovat jo melkein kaikki myyty.
Mikä paikasta muka tekee niin erinomaisen? Keskustan läheisyys on ainoa etu ja se ole läheskään kaikille mikään etu. Moottoritieltä tuleva jatkuva melu ei ole mukavaa kuunneltavaa. Pihalla ja parvekkeilla olisi hyvä olla korvatulpat varusteena.
Tuolla kohtaa moottoritietä on sen päälle rakennettu kauppakeskus, mikä kansirakenne vaimentaa melun aika tehokkaasti. Muut talot vaimentavat melua niiltä suunnilta, missä kantta ei ole, ja myöskin katujen suunnilta.
Jotkut sitten vielä tykkäävät käydä kauppakeskuksessa ostoksilla, eli paljon palveluita on erityisen lähellä. Siinä välissä on pikavuoropysäkki Helsingin suuntaan, ja kaupungin sisäisen bussiliikenteen pysäkit myös lähellä.
Maaseudulla on tietysti hiljaisempaa, jos ei palvelujen niin väliksi ole. Aika moni kuitenkin valitsee palvelut, ja niinpä kaupungistuminen jatkuu.
Jaa, eipä nuo nyt niin kauheita hintoja ole. Ottaen paikan ja rakennusvuoden huomioon. Kyllähän täällä monet pyytää 60-luvun asunnoista samaa hintaa. Eri asia maksaako sitä kukaan.... :)
Zibulipolullakin luksustason humputtelua.
Noihan oli suorastaan halpoja! Harmi ettei ole neliöitä.
Yli 4000 €/m2 29 m2 koirakopista on Lehdon pörssimenestyksen salaisuus. Kaupanpäälle saa tosin moottoritie melut ja pakokaasut.
Kaasunaamarit ja korvatulpat kuuluvat kauppaan
Olis se hauska näky, kun tuohon tappiin yrittäisi saada asunnon hinnan mahtumaan?
Kolme ensimmäistä numeroa vielä menee, mutta varmaan joutuu laittamaan vaan "t" siihen perään...