Ikinä ei ole Subarua ollut, eikä lähipiirissäkään kenelläkään. Kysytään sitten täältä:
Harkinnassa 4-veto citymaasturi bensakoneella ja automaattiaskilla. Nykydieseleihin en enää koske. Vaihtoehtoja olisi: Honda CRV, Toyota RAV4, Subaru Forrester, ehkä myös BMW X3.
Hondan laatu arveluttaa. Toyotat eivät ole enää luotettavuudeltaan 90-luvun Toyotan veroisia. BMW:ssä maksaa se ruma merkki 5-10 tuhatta lisää. Siksi kiinnostaisi Subaru.
Millaisia kokemuksia teillä? Onko automaatti ns. perinteinen vai portaaton? Onko jotain, mikä ei ole toiminut tai on hajonnut ennen aikojaan? Ajo-ominaisuudet maantieajossa? Muitakin kokemuksia voi tuoda esiin.
Forre bensa+automaatti -08 suosituksia?
ridkevoresteri
1
135
Vastaukset
- äsgeeeeeeeee
Oma valinta olisi ehdottomasti luotettavuuden ja ajomukavuudne kantilta sg korinen forester. Taitaa vaan olla liian vanha sinulle vm 2007 asti.
Automaatti noissa on 4eat joka on lähestulkoon ydinräjähdyksen kestävä. Kestää myös tehoa järjettömiä määriä. Huonona puolena vanhahtava.
Uudempikorinen on selvästi kiikkerämpi ja muutenkin siitä on viety subarun parhaat puolet pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423404- 362014
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301739- 161527
- 231508
- 91391
- 241387
- 141237
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781145- 221102