Ei kait noilla vakkudettomilla pikavipeillä ole ulosotto oikeutta?
Ainakin se on väärin kun ensin kiskotaan hirmukorkoja ja jos vielä voi periä saatavansa olosoton kautta.
Ulosotto-oikeus?
pirell
2
97
Vastaukset
- mitäsänymeinaat
Tottakai niille saa ulosottoperusteen, kun käyttää käräjäoikeuden kautta. Luuletko, ettei velkaa tarvitse maksaa ollenkaan, jos on tyhmyyttään ottanut korkeakorkoisen pikavipin lukematta luottosopimusta ja ehtoja, vaikka on ne hyväksynyt?
Missä maailmassa elät?? Kyllä kaikki tulee maksettavaksi, korkojen kera.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2453293
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1302368Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta151885Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2231817Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3221691Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita491344- 551335
- 1111100
- 1001064
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan601046