2008 on oikeastaan viimeisin yhdyntäni

nhojrrwnlvönssgvkälnds

Olen naisten mielestä ihan ok mies ja vientiä olisi, mutta kun en saa erektiota niin olen vältellyt tilanteita vuodesta 2008 lähtien.
Sen verran jäykistyy että juuri ja juuri voin masturboida mutta ei enempää.

Olisi mukava olla parisuhteessa jonkun kivan naisen kanssa, mutta tämä on estänyt kaiken.

4

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • impo-luuseri

      No paljon on ikää?

      Itsellä alkoi ongelmat joskus 22-23 -vuotiaana. Viimeisen kerran kaikki toimi moitteetta keväällä -98 kun olin 21-vuotias.

      Pääasiassa itsekin olen vältellyt tilanteita. Muutama ikävä kokemus on viimeisen 10 vuoden ajalta.

    • 30vmiessssss

      Kuulun samaa joukkoon! Uskalsin vähä aika sitten hommata sildenafil reseptin. Se lääke auttaa kyllä siihen että kun erektio tulee niin se myös kestääkin. Mutta minulla on ongelmia kiihottumisen kanssa. En ymmärrä miksi mutta tuntuu että en kiihotu enää vaikka mitä tekisi! Olen siis kiinnostunut edelleenkin seksistä ja naisista mutta silti!

    • Suosittelisin rohkeasti visiittiä urologille. Asiaa voi selvitellä monelta eri kantilta.

      Tässä vielä muutama ajatus:

      1. Testosteroniarvot kannattaa mittauttaa. Haluttomuus voi hyvinkin johtua alhaisista arvoista. Testosteroniarvot, ja elämäntavat, kuntoon ja asia voi muuttua radikaalisti.

      2. Pornon katsominen voi rampauttaa. Jos katsoo liikaa ja hakee aina parempia "kiksejä", voi tulla ongelmia pitkässä juoksussa kiihottua kevyemmistä asioista - kuten tavallisesta kohtaamisesta naisen kanssa. Tähän käy lääkkeeksi tauko. 2-4 viikkoa täysin ilman pornon katselua voi jo auttaa. Vaativammat tapaukset vaativat pidemmän tauon, jotta "resetti" onnistuu.

      Rohkeasti kannattaa lähteä asioita selvittämään. Tuo testosteronivaje on nykyään todella yleistä jo nuorilla. Onneksi apujakin on tarjolla, miehelle kuuluu miehen nautinnot!

      • qewrtygh

        Apua heruu vain, jos käyt yksityisellä. Julkinen puoli ei korvaansa lotkauta näille ongelmille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      90
      5489
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      55
      3647
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      61
      3005
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      46
      2201
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1976
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      298
      1889
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1616
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      96
      1511
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1397
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      9
      1363
    Aihe