Joku joka näkisi hyvin !

Olemme omistaneet tämän talon pian kaksi vuotta.
Talon tila oli hyvä muuttaessamme siihen. Mitään kosteusvaurioita ei ilmennyt. Tutkittiin.
Nyt olemme sairastelleet kaikki jonkin aikaa. Näkisikö joku onko tämä vain huonoa yleiskuntoa flunssineen vai onko jotain mitä pitäisi korjata ?

Mitään näkyvää ei olla löydetty.
1154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei auta vaikka talo olisi kuinka hyväkuntoinen jos ilma ei vaihdu niin ongelmia tulee.Varsinkin 70-luvun taloissa ilmanvaihto on lähinnä virtuaalista.Ja jos tähän yhdistää korkean yli 20 asteen reippaasti sisälämpötilan kannattaa vilkaista peiliin.

Koneellinen ilmastointi/lämmöntalteenotto olisi se mihin itse panostaisin vastavassa tilanteessa.Maksaa minkä maksaa,mutta ei kauhean mukava kipeä olla loppuikäänsä....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lapinmaa kirjoitti:

Olemme omistaneet tämän talon pian kaksi vuotta.
Talon tila oli hyvä muuttaessamme siihen. Mitään kosteusvaurioita ei ilmennyt. Tutkittiin.
Nyt olemme sairastelleet kaikki jonkin aikaa. Näkisikö joku onko tämä vain huonoa yleiskuntoa flunssineen vai onko jotain mitä pitäisi korjata ?

Mitään näkyvää ei olla löydetty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu