Viinanen käräytti kepulaiset

Suomen Tukholman-suurlähetystössä on kierretty veroja diplomaattistatuksen varjolla.

Asia tuli ilmi, kun suurlähettiläs Jarmo Viinanen ilmoitti väärinkäytöstä ulkoministeriöön. siksi Sipilä antoi potkut Viinaselle.

Tässä maassahan ei muut kierrä veroja, kuin kepulaiset, Pääministeri etunenässä
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vielä lisää, että työpaikan naiset kuuluvat vanhan perinteen mukaan demaritaustaisten virkamiesten vapaasee nautinta-alueeseen.

Äänestä

Noin siinä sitten kuitenkin kävi, kuten arvelinkin kepuroistot asialla.

Äänestä

Kepulaiset eivät olleet avanneet haarojaan Viinasen tulessa kyrpä käsissään vaatimaan sitä oikeutetusti.

Äänestä

Viinasen asian kyllä hoiti Soini ja S. Niinistö. Ulkoasianhallinto asiat kuuluvat ulkoministerille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Syy-löytyi kirjoitti:

Suomen Tukholman-suurlähetystössä on kierretty veroja diplomaattistatuksen varjolla.

Asia tuli ilmi, kun suurlähettiläs Jarmo Viinanen ilmoitti väärinkäytöstä ulkoministeriöön. siksi Sipilä antoi potkut Viinaselle.

Tässä maassahan ei muut kierrä veroja, kuin kepulaiset, Pääministeri etunenässä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu