Kotkan kaupunginhallitus on todennut ettei Olli Kekkosen väitteet Asko Kervisestä pitäneet paikkaansa. Tämä selvä! Kun vielä tiedetään että Kekkonen tunki perussuomalaisen välitysnaisen avulla kaupunginhallitukselle toisenkin törkypaperin, niin johan ihme jos ei mene juttu käräjille!
Jos olisin Kekkosen lailla valehdellut, niin eroaisin luottotehtävistä pois valehtelemasta!
Jos olisin Kekkosen lailla valehdellut, niin eroaisin luottotehtävistä pois valehtelemasta!
Vastaukset 29
Vanhimmat
Oletko tilannut jo ajan nuppitohtorille ? Kai tiedät ettet ole läheskään terve päästäsi ?
Maksamallahan siitä selviää. Paulalla on kokemusta.
Olen kuullut,että kaveri oli kuullut ,kun joku oli luullut kuulleensa kirjoituksen.
No minähän olen narsisti ja umpihullu.Eivät saa minua hoitoon,kun osaan näytellä myös järkevää,jos siihen on pakko.Harvoin on.
Lähes aina saan olla oma itseni,kuningas,joka kostaa kaikille,jotka eivät ole sitä ymmärtäneet.Siinä on lähteneet akka ja kakaratkin,senkin vielä kostan yhteiskunnalle.
Joo,mitäs vielä? Ainii..haastan oikeuteen.
Kutsukaa tolle mielisairaalle aloittelijalle ja palstan pilaajalle äkkiä valkotakkiset, että se saadaan hoitoon.
Julkisuudessa epäillyt asiat pitää paikkansa ja nyt PALAA kyrvisen housut.
PANIIKKI päällä !
Yrittää sammuttaa sitä ja kääntää huomion muualle, semmonen paskan hyökyaaltoa muistuttava roskapostituskampanja käynnissä.
Sekavaa viestiä ja sähköpostia syntyy,kyrvisen kone käy huipputeholla.
Onneksi on omat sivupersoonat käytössä,ehtivät lähettää kieltäviä ja samalla muita syyttäviä lässytyksiä yötä päivää.
Hirvosen touhuissa on ollut esillä huhuja pedo-renkaasta.
Tottakai se ja jäsenyys kielletään täysin.Kysyy keneltä tahansa.
On vaan kovasti käryn hajua ilmassa.Käryää siellä ja tuolla.
Poliisilla alkaa olla kasassa semmonen paketti,että ilman uusia IP-tietojakin lukot kilisee pitkään.
Sääliksi käy Hirvosta ketä Kervinen käyttää hyväkseen.
Miksi sinä hyvä ystävä et katso peiliin sen sijaan että säälit täällä Hirvosta. Kuitenkin hakkaat konkarivaltuutettua vyön alle jatkuvasti levittelemällä halventavasti raiskaiusepäilyä sairaalloisesti joka päivä.
Ei pöytäkirjassa sellaista lue, liekö Haminassa lääkehuurussa unia nähty.Hyvä rehellinen ja oikeudenmukainen Kekkonen. Totuus esiin, lahjomattomasti puolusta kansalaisten oikeutta saada selville virkamiesten virheet ja rikokset. Me emme halua maksaa peittelyä. Me emme suvaitse piilottelua, emme hyväksy kiristämällä saatua peittelysopimusta. Oikea valitus. Rehellinen ja vastuuntuntoinen valtuutettu Kekkonen.
Kh 8.8.2016 § 196 pöytäkirjasta:
"Toisin kuin oikaisuvaatimuksessa väitetään, ovat Asko Kervisen tekemät tutkintapyynnöt vuosien varrella johtaneet lukuisiin poliisin suorittamiin esitutkintoihin ja jopa virallisen syyttäjän nostamaan syytteeseen. Käräjäoikeudessa / hovioikeudessa käydyt oikeudenkäynnit ovat kohdistuneet yksittäisiin viranhaltijoihin, vaikka ne ovat pääasiassa koskeneet seikkoja ja johtuneet asioista, joista Kotkan kaupunki ensisijaisesti vastaa. "
Ja sekö on meriitti Kerviselle että hän on käyttänyt veronmaksajien rahoja ja poliisin resurssia enemmän kun on ikinä valtiolle veroja maksanut? Valitettavasti kuntalaisille asia näyttäytyy juuri niin, ettei Kervisen tutkintapyynnöt ole johtaneet mihinkään. Yhtään virkamiestä ei ole tuomittu, eikä pantu viralta.
Virkamiesten viraltapano on persujen vaaliteema, ei Kervisen.
Kervinen ei ole poliitikko eikä halua ketään tieten tahtoen tuomiolle.
Juntit Kekkos-persut veivaavat asioita eivätkä ajoissa tehneet mitään virkamiesten tuomiolle laittamiseklsi vaikka aikaa oli 7 vuotta.
Virkamiesten vastuuseen laittamisen sijasta myöhäisherännäiset Kekkos-persut keskittyivät virkamiesten sijasta jahtaamaan Arto Hirvosta, joka toi Kekkoselle ja muille juntti-persuille tarjottimella virkamiesten rötökset esiin, mutta nyt kun Kervinen saa 50.000,00 euroa puhtaana käteen kipurahoja, niin kateelliset ja katkerat persut sotkee kaupungin asioita verorahoja tuhlaten.
Valheilla ja katkeruudella ei Kekkos-persut pärjää. Kortit on jaettu, Kekkoselle jää musta pekka.
Vai että 7 vuotta oli Kekkos-persuilla aikaa? Mahdatkohan tajuta että Kekkos-persu ei ole edes asunut Kotkassa 7 vuotta sitten, saati ollut persu tai poliittinen päättäjä. Täällä jotkut eivät maailmanmenosta tunnu tajuavan mitään ja kyllä on narskulle tyypillistä käytöstä: "Kun ette ajoissa tehneet mitään, tuhoan teidät (sinut Kekkonen, jolla ei ole asioissa osaa tai arpaa 7 v sitten) kun teette vasta nyt..." Voi hyvää päivää miten sairas ihminen! Vakavalla tavalla sairas.
Kekkonen selittää nyt parhain päin itselleen. Oli vetämässä Kervisen asiaan liittyvät virkamiesten laittomuuksia koskevat valtuustoaloiteet pois eikä sietänyt Kervisen nimeä mainittavaankaan. Ja nyt meuhkaa Kekkonen sairaalloisella intensiteetillä omaa Kekkos-asiaansa.
Kekkosella saattaa olla joku paha poliittinen trauma taikka syndooma Hirvoseen ja Kerviseen. Eihän muuten kukaan valtuutettu ryhtyisi jauhamaan Hirvosen ennen ajamaa asiaa uudelleen.
Kekkonen ei ole tasapainossa. Sen tajuaa jokainen. Ei ottanut vastaan annettua mahdollisuutta ja nyt vikisee kun se Kervinen sitä ja Hirvonen tätä.
Kuka auttaisi Ollia?
No eihän niitä jumalauta valtuustoaloitteulla hoideta. Valtuuston tehtäviin sellainen ei kertakaikkiaan kuulu.
Vai olisko se trauma Hirbosella, kun potkittiin ulos Persuista ja nyt Kervis-Hirvoset ja muut pois potkitut kostaa Kekkoselle?
Ei Olli apua tarvitse. Sillä kun on ihan oikeakin elämä, eikä sitä vitun vertaa kiinnosta mitä tyä täällä äyväätte. Joka kerta kun sille yrittää raportoida, se toteaa vaan: anna hullujen olla.
Ei kekkoselle kukaan kosta kun itse itseään kostaa. Mitä enemmän meiskaa sitä enemmän menee suteen.
Ei häntä kiinnosta teidän meiskaukset.
Koiralla häntä heiluu.
Ai, väitätkö minua Kekkoseksi? Kuule, olen ihan vaan hänen ystävänsä ja hänen ystävänään yritän kertoa, ettei Olli tätä paskaa seuraa. Hällä on omakin elämä. On talo, akka, työ, lapset, elukat. Ei hällä oo aikaa muuhun. Kuntapolitiikkaan on ja sekin asiamielessä. Onneksi. Mutta turhuuksiin ei. Kekkonen hankki elämän. Laki Olli.
Kummallista on tämä Kervis-porukka. Luulee että maailman asioita hoidetaan Suomi24-palstan välityksellä. Lyukevat että voivat täällä meuhkaamalla uhkailla, kiristää, provosoida tai ohjailla poliitikkoja ja virkamiehiä. Luulevat valtuutettu Kekkosen seuraavan tätä sontaa mitä meistä itse kukin tänne käy oksentamassa. Me yksinäiset, arvottomat ja elämältä osattomaksi jääneet sielut. Veikkaanpa ettei tätä seuraa yksikään virkamies, eikä poliittinen päättäjä. Ne tekevät töitään ja hoitavat perhettään, harrastavat vapaa-ajallaan. Toisin kuin me. Osattomiksi jääneet, taitamattomat pohjasakat. Meillä on aikaa notkua täällä ja penkoa toisten asioita. Meidän elämä perustuu toisten asioihin. Me emme ole mitään. Tajutonta tajuta tämä. Se on surullista ja säölittävää ja se koskee meistä jokaista. Ennen akaton ja työtön Ollikin pääsi elämän syrjään kiinni. Ehkä minäkin voisin. Ehkä sinäkin voisit. Olisko siinä ideaa?
Helpottiko. Ja kohta taas haukut Hirvosta kun on mennyt puolustamaan yksilönoikeutta. Minä olen poliitikko ja seuraan palstaa satunnaisesti. Median toimittajat seuraavat säännöllisesti. Tiedetään tämä. Osattomaksi jääneet ovat palstalla vähemmistöä, heidän aika menee jokapäiväisen ruuan ja toimeentulon hankkimiseen. Enemmistö 24-palstan käyttäjistä on hyväosaisia utelevia tirkistelijöitä.
Kauankohan tätä PASKAA pitää vielä täältä lukea? Vaikka olen itse jo eläkeläinen ja onneksi kaukana Kotkasta. No, okei nyt olen kirjaston koneella, joten "shoot me" jos tämä on niin kauheaa narsistin piikittelyä. Sen verran minua häiritsee tämä syyttömien ajojahti, joka tällä palstalla on vain 1-3 henkilön ( heidän alter egot) puolesta käynnissä. Mun jälkikasvuni teki ihan oikein, kun halusi puolustaa veronmaksajia etteivät maksaisi noita ylempien virkamiesten virheitä yhteiskunnan varoilla. Enkä ole edes Ollin äiti, vaikka annan näin kirjoiteuksellani olettaa.
Mun oma jälkeläiseni kuolee joka tapauksessa alle puolen sisään omaan sisäelinsairauteensa, joten voisi edes vähän kunnioittaa hänen sairauttaansa ja antaa hänen olla ulkopuolella tästä hullun myllystä. Sen verran olen ollut hänen vieressä täällä HYKS:issä nämä viime kuukaudet, että yksikin "Kervistelijä" saa kyllä tuntea nahoissaan hänen kuolemansa jälkeen.
En siis ole Kekkonen, Hirvonen, Kervinen, Paula, Mättäri saati Juho.
Kuolema korjaa meidät kaikki enemmin tai myöhemmin eikä se ole Kotkan poliitikkojen syytä! Jotain tolkkua näihin juttuihin!
Samaa mieltä, mutta kyllä tuo Kerviseen kohdistettu vainoaminen alkaa mennä liian pitkälle. Miksei rikospoliisi puutu näihin törkeisiin henkilöön meneviin solvauksiin, joita tänne Kervistä halventaen kyvetään kun ei argumentit riitä enää muuhun.
Valitettavasti näitä ihmisiä ei kiinnosta. Surullista.
Samaa mieltä myös minä olen, että kyllä tuo Kekkoseen kohdistettu vainoaminen alkaa mennä liian pitkälle. Onko Kekkosesta traumoja saaneet henkilöt niin pahasti traumatisoituneet, että pitää päivittäin kyhätä useita uusia aloituksia hänestä. Ja toisekseen, meillä Kekkosen tukijoilla on oikeus puolustaa häntä varsinkin kun ajojahti on mennyt ihan liian pitkälle. Ne henkilöt jotka saavat pahoja oireita Kekkosesta ei tarvitse huutaa, meuhkata ja uhoilla pää punaisena tällä palstalla , koska terveydenhoitajalle saa nykyään ihan hyvin aikoja. Hän mielellään ohjaa Kekkosesta sairastuneet henkilöt pätevien mielenterveysammattilaisten luokse jotka sitten päättävät jatkotoimista ja mahdollisesta terapiasta.
Korostan vielä, että tällä palstalla on ihan turha arvailla ketään nimeltä ja ruveta sitten heitä syyttelemään mitään tietämättömiksi petturi persuiksi jotka ovat Kekkosesta traumatisoituneen mielestä pilanneet kaupungin päättämiä hyviä sopimuksia. Traumatisoituneet nimittäin ovat itse pilanneet nämä hyvä sopimukset jatkuvilla kekkosoireilullaan.