Akaa on upea vanha kunta.

fresta

Akaan kehittäminen uudelleen upeaksi paikkakunnaksi vie aikaa ja rahaa. Siellä on paljon potentiaalia. Monet tunnetut ja menestyvät ihmiset ovat sieltä tulleet esim. Helsinkiin. Hienoa, kun keskustaa kunnostetaan ja rakennetaan uutta. Kun valtaväylän varrella on tyhjiä liiketiloja. Eikö yhden tilan voisi vuokrata taiteen käyttöön, missä olisi jatkuvasti esillä kuvataiteilijoiden töitä. Konsertteja tulisi järjestää siellä useammin, mutta missä on tilat sitä varten, kun entinen esiintymispaikka on lumppuvarastona. Tarkoitan kirkkoa vastapäätä olevaa entistä Pirttiä. Kaipaan myös vanhojen käytettyjen huonekalujen keskeistä myyntipaikkaa, jotta kaikki halukkaat voisivat laittaa myyntiin esineet, joista päästä eroon. Teatteri voisi toimia. muulloinkin kuin vain kesäisin. Lisää yrityksiä ja kilpailua. Monopoliasemat nostavat hinnat korkealle. Liekö sittenkin mukavuuden haluisuus ja hidas hämäläisyys syynä monien asioiden nykytilaan.

2

224

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • menetetty.mahdollisuus

      Niin kauan kun Toijalan vapaamuurarit saavat päättää koko Akaan asioista niin kauan Akaa junnaa paikoillaan ja kärsii muuttotappiosta sekä palveluiden heikentymisestä.
      Akaassa olisi paljon potentiaalia kehittyä mutta itsekkäät vapaamuurarit pilaavat tasapuolisen kehityksen.

    • Munientervausvain

      Perseaukisia ne akaan vapaamuurarit,eivät tajua bisneksen teosta höykkäsenpöläystä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1201
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      86
      817
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      761
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      677
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      531
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe