Akaa on upea vanha kunta.

fresta

Akaan kehittäminen uudelleen upeaksi paikkakunnaksi vie aikaa ja rahaa. Siellä on paljon potentiaalia. Monet tunnetut ja menestyvät ihmiset ovat sieltä tulleet esim. Helsinkiin. Hienoa, kun keskustaa kunnostetaan ja rakennetaan uutta. Kun valtaväylän varrella on tyhjiä liiketiloja. Eikö yhden tilan voisi vuokrata taiteen käyttöön, missä olisi jatkuvasti esillä kuvataiteilijoiden töitä. Konsertteja tulisi järjestää siellä useammin, mutta missä on tilat sitä varten, kun entinen esiintymispaikka on lumppuvarastona. Tarkoitan kirkkoa vastapäätä olevaa entistä Pirttiä. Kaipaan myös vanhojen käytettyjen huonekalujen keskeistä myyntipaikkaa, jotta kaikki halukkaat voisivat laittaa myyntiin esineet, joista päästä eroon. Teatteri voisi toimia. muulloinkin kuin vain kesäisin. Lisää yrityksiä ja kilpailua. Monopoliasemat nostavat hinnat korkealle. Liekö sittenkin mukavuuden haluisuus ja hidas hämäläisyys syynä monien asioiden nykytilaan.

2

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • menetetty.mahdollisuus

      Niin kauan kun Toijalan vapaamuurarit saavat päättää koko Akaan asioista niin kauan Akaa junnaa paikoillaan ja kärsii muuttotappiosta sekä palveluiden heikentymisestä.
      Akaassa olisi paljon potentiaalia kehittyä mutta itsekkäät vapaamuurarit pilaavat tasapuolisen kehityksen.

    • Munientervausvain

      Perseaukisia ne akaan vapaamuurarit,eivät tajua bisneksen teosta höykkäsenpöläystä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      191
      1234
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1088
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      814
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      810
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      760
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      49
      677
    7. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      662
    8. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      659
    9. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      627
    10. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      50
      615
    Aihe