Akaan kehittäminen uudelleen upeaksi paikkakunnaksi vie aikaa ja rahaa. Siellä on paljon potentiaalia. Monet tunnetut ja menestyvät ihmiset ovat sieltä tulleet esim. Helsinkiin. Hienoa, kun keskustaa kunnostetaan ja rakennetaan uutta. Kun valtaväylän varrella on tyhjiä liiketiloja. Eikö yhden tilan voisi vuokrata taiteen käyttöön, missä olisi jatkuvasti esillä kuvataiteilijoiden töitä. Konsertteja tulisi järjestää siellä useammin, mutta missä on tilat sitä varten, kun entinen esiintymispaikka on lumppuvarastona. Tarkoitan kirkkoa vastapäätä olevaa entistä Pirttiä. Kaipaan myös vanhojen käytettyjen huonekalujen keskeistä myyntipaikkaa, jotta kaikki halukkaat voisivat laittaa myyntiin esineet, joista päästä eroon. Teatteri voisi toimia. muulloinkin kuin vain kesäisin. Lisää yrityksiä ja kilpailua. Monopoliasemat nostavat hinnat korkealle. Liekö sittenkin mukavuuden haluisuus ja hidas hämäläisyys syynä monien asioiden nykytilaan.
Akaa on upea vanha kunta.
fresta
2
210
Vastaukset
- menetetty.mahdollisuus
Niin kauan kun Toijalan vapaamuurarit saavat päättää koko Akaan asioista niin kauan Akaa junnaa paikoillaan ja kärsii muuttotappiosta sekä palveluiden heikentymisestä.
Akaassa olisi paljon potentiaalia kehittyä mutta itsekkäät vapaamuurarit pilaavat tasapuolisen kehityksen. - Munientervausvain
Perseaukisia ne akaan vapaamuurarit,eivät tajua bisneksen teosta höykkäsenpöläystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1702610- 1612402
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182007Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552003Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."11685"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591404Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1941294Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2131056Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää781051Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.342982