Ensimmäinen Kekkos-asia on virallisesti jo oikeudessa vireillä diaarinumerolla 01658/16/1203.
Pyydetty Kekkos-asian diaarinumero
Asiat-etenee
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eipä taida olla.
Mutta kun on ja kohta poikii oikeusjuttuja lisää. Tulette näkemään. Kaupunginhallitus joutuu vielä monta kertaa valeveivaaja Kekkosen takia käsittelemään junttipersujen aiheuttamia oikeuskuluja sekä kaupungille että Kerviselle aiheutettuja vahinkoja.
Oikeushallinnon viesti: "Asianne on tullut vireille. Asialle on
annettu diaarinumero 01658/16/1203."
Sopii kysyä, tajuaako Kekkonen ja persujuntit yhtään mitään.
Oikeassahan Kekkonen oli. Sinä Kervinen et lopeta ikinä. Siksi sinun kanssasi ei olisi pitänyt tehdä sopimusta. Niinhän Kekkonen asian perusteli ja oikeassa oli. Et lopeta ennen kuin kuolet. Ikävä kyllä.
Kuolema korjaa meitä satunnaisessa järjestyksessä, mutta jos mennään itse asiaan eli Kekkos-asiaan, niin Kekkosen ei olisi pitänyt lähteä valheellisilla asiakirjatiedoilla leikkimään virallisessa kaupunginhallituksen 8.8.2016 § 196 asiassa. Tällaisesta väärien ja valheellisten tietojen käytöstä on ensisijaisesti vastuussa Kotkan kaupunginvaltuutettu Olli Kekkonen, joka ei voi selittää oikaisuvaatimuksen oikeutusta käyttämillään valheilla. Näin ollen Kekkos-asia jatkuu takuuvarmasti. Jostakin sopimuksesta on turha jauhaa enää, koska se on leikattua kauraa.
Kekkonen ei ole tehnyt mitään väärää tai henkilökohtaista Kerviselle. Hän on arvioinut tilanteen kuten minä tai moni muu. Jonninjoutavia tytkintapyyntöjä tehtaileva Kervinen ei ole saanut mitään aikaan. Ei yhden yhtä virkamiestä ole erotettu tai asetettu vastuuseen. Äläkä tule minulle väittämään että valehtelen. Kyse on minun näkemyksestä. Enkä pidä jonninjoutavaa haastamista terveenä. Pidän sitä ajan ja verovarojen tuhlaamisena.
Kervinen on kusessa,todella kusessa :)) Kahleet ...vouti ...
Ja vain itseaiheutettuna,kaikki.
Mitä Kervinen on tehnyt ja aiheuttanut? Kekkonen laittoi oman tuhoamis keissin pystyyn ja se ei ole Kervisen vika, mutta Kekkonen joutuu maksumieheksi ja se jää nähtäväksi mikä on lasku, mutta huomattava se kuitenkin on kun kaupunki, Kervinen, Oikeuslaitos ja ties mitkä laskuttaa kohta Kekkosta. Ei ole muita laskutettavia kun yksin aloitti rojektin ja taustatuesta ei ole mihinkään.
Kervinen syntyi. Siitä kaikki alkoi. Olis kuristunut napanuoraansa. Ei olis omien vanhenpien tarvinnu sitä vihata pulalle ja kasvattaa kusipäätä kiusaamaan naapureita, sukulaisia, työkavereita, virkamiehiä ja poliitikkoja.
Koville ottaa joku Kervinen voi teitä nuijia!
Hyvä rehellinen ja oikeudenmukainen Kekkonen. Totuus esiin, lahjomattomasti puolusta kansalaisten oikeutta saada selville virkamiesten virheet ja rikokset. Me emme halua maksaa peittelyä. Me emme suvaitse piilottelua, emme hyväksy kiristämällä saatua peittelysopimusta. Oikea valitus. Rehellinen ja vastuuntuntoinen valtuutettu Kekkonen.
Oikein hyvää "hävitetään narsistit"-viikkoa kansalaisille ja muillekin.
Viikon tavoitteena on narsistien lukumäärän vähentäminen lopullisesti.