kaivattunne kanssa?
Millainen olisi parisuhteenne
arvailuja
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
ihan yhtä he...le....ve....
.....siis ihan hyvä suhde
Seksin ympärillä pyörivä.
Joo, pidetään pää kiinni ja keskitytään olelliseen.
Varmaan paaposisin hänet piloille..hellisin häntä joka päivä..:)voisi olla ettei päästäisi töihin ..
Kukaan mies ei näytä haluavan kanssani parisuhdetta vaan jos kay niin että joku harva jotakin haluaa niin aivan muuta kuin parisuhdetta. Siitä syystä olen pettynyt miehiin enkä luota heihin parisuhde mielessä ja siksi aion olla loppuelämäni yksin ilman parisuhdetta.
Eipä mulla ois muuta antaa, mutta "viereltä" en lähtis milloinkaan.💙
https://youtu.be/gA99IEUYMtQ
Jäisitkö mies vierelle?
intohimoinen ja nopeasti ohi :)
En lähtis milloinkaan, jos ei väkivaltaa. Nukuttais yöt
No semmoinen etäinen, ei ikänä puhuttais. Yöllä rakasteltais pimeessä vahingossa, kun toinen tuntuis niin hyvälle, mutta kaikki hoidettais jotenki telepatialla :)
Meidän olisi varmaan aika todella helppo ymmärtää toisiamme. Vaikuttais myös siltä, että seksi olisi aika suuressa roolissa suhteessamme :)
Tasapainoinen. Intohimoinen. Läheinen ja rakastava, sopuisa. Olisi omaa tilaa mutta tehtäisiin juttuja yhdessäkin. Ymmärrätkö että ottaisin tämmöisen suhteen kaiken uhallakin? Mielummin kuin sen mitä on nyt.
Mitä sulla sitten on nyt? Toi oma aika ja tila on aina tärkeää.
Kommentoit minun parisuhdetta. Minulla ja miehelläni juuri tuollainen
Ei ole kuin puolikas parisuhde. Ikäkysymys. Toinen on mielestään liian vanha aloittamaan enää mitään uutta. Ottaisin sen uhallakin vaikka pari hyvää vuotta.
Toivottavasti saat ne vuodet ja niitä olisi enemmänkin. Ikä ei saisi koskaan olla este onnelle ja kaikelle sille mitä kaksi ihmistä voi toisilleen antaa sekä toisiaan tukea elämässä. :)
Se on niin, että toisen lasi on puoliksi tyhjä kun toisen on vielä puoliksi täynnä. Ehkä siinä pelottaa se että niitä iän tuomia vaivoja ja huonoja juttuja olis enemmän kuin hyviä.. ei halua sitouttaa itseään sellaiseen. Pelko että kaikesta hyvästä tulisi huonoa. Voihan se niinkin olla. Ottaisin silti, tuon uhallakin, hänet kokonaan elämääni. Totta kai kypsän iän parisuhde olis erilainen kuin mitä nuorena. No mutta. Toivossa eletään.
Aika mukava. Huumoria, hellyyttä ja himoa. Paljon rakkautta ja yhteistä tekemistä.
Meidän suhteemme on rauhallisen viilee.
Kai me juteltais iltaisin läppärit sylissä ikäväpalstan kautta. Naapurit ei ainakaan häiriytyisi.
Olis varmaan hullu ja ihana suhde samaan aikaan. Ollaan aika erilaisia, mikä on kiehtovaa, mutta samalla haastavaa. Ei olisi tylsää!
Minä toisin elämääsi väriä ja meininkiä. Sinä voisit heittää minut olallesi ja kantaa makkariin, kun heittäydyn mahdottomaksi. ;) Veikkaan, että sitä tapahtuisi aika usein...
Olisimme rakastavaiset, olisimme ystävät. Voisit luottaa siihen, että vaikean hetken tullen kuuntelisin ja yrittäisin auttaa. Tiedän, että sinä tekisit samoin.