muuttaa johonkin korpeen! En tunne kuuluvani mihinkään. Tuntuu, että olen aina eri mieltä muiden kanssa tai erilainen.
Korvessa mun ei tarvitsisi sietää muita, eikä muiden mua.
Pitkään välillä tuntunut tuolta. Annan hiusten kasvaa takkuisiksi ja hampaiden pudota, ihan vaan protestiksi pinnallisuutta vastaan. Ei jaksa kauaa enää tätä katsoa?
Korvessa mun ei tarvitsisi sietää muita, eikä muiden mua.
Pitkään välillä tuntunut tuolta. Annan hiusten kasvaa takkuisiksi ja hampaiden pudota, ihan vaan protestiksi pinnallisuutta vastaan. Ei jaksa kauaa enää tätä katsoa?
Vastaukset 10
Vanhimmat
joo samoin....
Mikä sua eniten ahdistaa nyky yhteiskunnassa?
varo ettei susta tuu tämmönen sielä korvessa:http://static.iltalehti.fi/hullumaailma/likainenmies_etu_170114HA_503_hu.jpg
http://static.iltalehti.fi/ulkomaat/likainenmies_etu_170114HA_ul.jpg siis tässä
Heh heh..tuskin nyt mieheksi siellä muuttuisin kumminkaan tai hmmmm..mistäs sitä koskaan tietää, jos vaikka sukupuolettomaksi kehittyisin.
Kuin myös.. Mikset muuta? Vuokraa kokeeksi asunto tai mökki ja katso miten viihdyt? Erätaidot varmaan on hallussa? Lykkyä pyttyyn :)
Paremmin aina viihdyn, kun on vähemmän väkeä tai yksikseni ja yksinkertaista. En teltassa asuisi, mutta mökissä. Onhan tuota vähän tullu kokemusta, mitä se on.
Välillä kylillä kävis, jos oikein hammasta särkee tms...viikot menis rauhassa omassa mökissä ja siellä puita yms tehden.
Tuu mun kautta niin saat vinkkejä korpielämään.
Onneksi ei niitä ongelmia, kun asuu jo melkein korvessa.. Ja saa olla oma itsensä eikä kokoaika pyntättynä. Eikä noita miehiäkään tänne eksy :D
En määkää pynttää yhtään. Oma itteni oon aina. Eikö ole sillain hyvä olla? Eniten väayttä, kun näkee mihin maailma on menossa ja mihin kaikkeen yritetään ujuttaa ihmiset mukaan. Jos lähtis pakoon. En asu kaupungissa minäkään. Mukava olla vai mitä, maalla? Mutta silti tahtoo kotkotukset ulottua tännekkim asti. Miehistä en sano nyt mitään..Tai sen verran, että hyvä apuhan se olis varmaan kumppani vai mitä ajattelet? Työtä kuitenki riittäisi kummallekkin.